Świat i człowiek. Atlas geograficzny

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Mir i čelovek
83-214-0718-8
edtta

Atlas geograficzny dla dzieci, bogato ilustrowany, oryg. wydany przez Główny Zarząd Geodezji i Kartografii w Moskwie.

Anna_R | 2011-01-02

Moja ulubiona książeczka z dzieciństwa. Mam ja do dziś. Najbardziej podobały mi się strony gdzie były obrazki ze strojami ludowymi poszczególnych krajów :)

Książka z dzieciństwa:) Z czasów, gdy wszystko było takie proste, fascynujące, ciekawe, kolorowe.

Bardzo miło ją wspominam. Była takim magicznym okienkiem na cuda otaczającego świata.

Ach jak cudownie jest widzieć świat oczyma dziecka! Nic tak teraz nie pachnie, nie wygląda, nie oddaje uroku tajemnicy jak wtedy. Jak piękne są dziecięce wspomnienia poznawania świata.

To magia dzieciństwa, kiedy nawet kolorowa książeczka stawała się portalem do świata pełnego niezwykłych stworzeń, przepięknych zakątków czy malowniczych miejsc. Aż buzia mi się uśmiecha na to wspomnienie, ech były takie książki, które na zawsze pozostaną dla mnie ważne, pierwsze, magiczne, pobudzające emocje i wzruszenia.

Życzę każdemu maluchowi, aby jego dzieciństwo było pełne tej magii odkrywania, pełne wspaniałej wiedzy która przybliży Wam cuda otaczającego świata, skarby o jakich nie marzyliście. Niech Wasze dziecięce lata obfitują w takie wspaniałe książki.

Gromiks | 2012-09-22
Przeczytana: 1987 rok

moja pierwsza książka :D nawet nie marzyłem że ją znajdę tutaj :) to ona ukształtowała moje zainteresowania, fascynację książkami, przyrodą i otaczającym mnie światem :)

Jarmo | 2012-06-17

Jak tylko zobaczyłem okładkę przypomniało mi się dzieciństwo i te godziny spędzone nad studiowaniem zawartości. Mapy, flagi, stolice...piękne wspomnienia.

Basia_Pelc | 2013-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Jejku jak ja uwielbiałam tą książkę jak byłam mała. To m.in. ona nauczyła mnie korzystania z własnej wyobraźni.

Nifelinord | 2013-06-11
Przeczytana: 1996 rok

Wertowany w nieskończoność, od wczesnych lat przedszkolnych niemal do końca podstawówki - co za niespodzianka, że go tutaj znajduję!
Najbardziej lubiłam rozdziały poświęcone astronomii, pogodzie i rozmieszczeniu gatunków zwierząt na świecie. Ale trochę mi też w głowie zamącił - dzięki tej książeczce długo wierzyłam, że Berlin nadal jest podzielony, a Jugosławia stanowi jedno państwo (a i dzisiaj mam taki obrazek przed oczami, ilekroć myślę o Bałkanach). Prawdopodobnie również dzięki niemu nigdy nie ogarnę umysłem obecnego podziału politycznego Afryki - świadomość, że jest tam tylko jeden Sudan czy państwo Zair jest we mnie zbyt mocno zakorzeniona.

Igor | 2011-06-23

Przypomina się dzieciństwo ;). Ten atlas bardzo pobudzał wyobraźnię 5-6 letniego dziecka, którym byłem gdy go dostałem. Zwłaszcza części dotyczące geografii (te mapy odwzorowania terenu ;) i astronomii. Chyba do tego wrócę :)

Alathariel | 2014-01-27

Jako atlas dla dzieci sprawdza się świetnie. I genialnie służy jako pomoc w gry np. "Państwa i miasta". Dla mnie to piękne wspomnienie z dzieciństwa :)

Michał | 2013-09-03
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 1990 rok

Beztroskie wspomnienie z dzieciństwa... :)

Karolina | 2016-08-02

pamiętam z dzieciństwa jeszcze stre wydanie gdzie był Związek Radziecki, dla dzieciaków fajna rzecz ale dzisiaj to już przestarzałe informacje