Pokojowy rodzic, szczęśliwe dzieci

Okładka książki Pokojowy rodzic, szczęśliwe dzieci Laura Markham
Okładka książki Pokojowy rodzic, szczęśliwe dzieci
Laura Markham Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
PEACEFUL PARENT, HAPPY KIDS
Mamania
2024-03-20
2024-03-20
Jowita Maksymowicz-Hamann

"Pokojowy rodzic,szczęśliwe dzieci" to poradnik bardzo potrzebny rodzicom. W codziennym zabieganiu,stresie,natłoku informacji o tym jak wychowywać,co robić,co nie,co naszym dzieciom szkodzi,a co je uskrzydla można się pogubić i zatracić sens naszego rodzicielstwa. Na pewno nie raz zdarza nam się wybuchnąć lub chodzić sfrustrowanym,co nie wpływa korzystnie na dzieci. Tylko jak sobie z tym poradzić?
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Laura Markham,która bardzo celnie opisuje stany emocjonalne w jakich często znajduje się rodzic i dziecko. Ta lektura mnie bardzo wciganela,bo w wielu momentach czułam się jakby autora pisała o mnie i moich emocjach. Nie są to "suche" informacje,z którymi niewiadomo co zrobić. Wszystkie teorie poparte są badaniami,przykładami,listami mam i zdarzeniami z życia codziennego. To,co zapamiętam najbardziej i co dosyć mocno mnie uderzyło to to,że żeby zmienić zachowanie swojego dziecka trzeba zacząć od siebie. Wiele razy o tyn myślałam,jednak autorka opisuje to ta trafnie i daje tyle wskazówek i dobrych słów,że czuję,że naprawdę warto spróbować i jej posłuchać.
Książka ma około 300 stron,które czyta się migiem,bo rozdziały nie są zbyt długie,dużo rzeczy jest wypunktowanych i pisanych pogrubiona czcionką. Podoba mi się,że dużo tu rodzicielstwa bliskości i kontaktu z dzieckiem,ale przeczytamy też o uczeniu pociechy odpowiedzialności czy coachingu emocjonalnym,co było dla mnie nowym pojęciem.
Chcesz wiedzieć jak poradzić sobie ze złością,pielęgnować więź,nauczyć dziecko radzić sobie z emocjami czy stawiać granice? Zerknij tutaj koniecznie!
Pozycja skierowana jest do rodziców dzieci w wieku 0-9 lat.

I ostatnia bardzo ważna rzecz. Nie ma rodziców idealnych,ta książka nie sprawi,że nagle zaczniesz być cudownym,spokojnym i szczęśliwym rodzicem. To lektura,która przybliży cię do celu i pokaże jak sobie radzić. Zawsze warto próbować być rodzicem najlepszym na tyle,na ile to możliwe :)

• :-) Mam
  • RODZICIELSTWO
  • Y-PINK

Dodaj cytat z książki Pokojowy rodzic, szczęśliwe dzieci