Słoneczko

83-88822-53-5
dla młodzieży
Olena

Inne wydania

"Bohaterką jest dziewczynka, jedenastoletnia sierota. Ukazuje ona jak miłością i szlachetnością można najgorszych ludzi przemienić na lepsze, pracowitością oraz zaradnością wydobywać ich z nędzy i zaniedbania, a otwartością i pogodą ducha zdobywać serca, budować więzi międzyludzkie oparte na życzliwości i bezinteresowności."

ardnaskela | 2016-11-21

Piękna historia. Każde dziecko powinno ją znać. Niesamowita atmosfera starego domu i małego miasteczka w przedwojennej Polsce. Polecam gorąco.

Ziraelka | 2014-03-17
Na półkach: Poszukuję, Przeczytane

Jedna z niezapomnianych lektur dzieciństwa. Wspaniała książka, która towarzyszyła mi przez lata.

KOCHAM tą książkę i nie potrafię powiedzieć ile razy to czytałam. To książka, która moim zdaniem powinna trafić na listę lektur i zastąpić tytuły, których nie da się czytać, a na tej liście widnieją.

Pomiędzy tymi wszystkimi moimi książkami znalazłam też czas i na tą. Na początku myślałam, że tylko ją przejrzę, bo przecież czytałam ją będąc małą dziewczynką i dlatego też nigdzie jej nie zapisywałam, ale jednak przeczytałam całość, więc uznaję ją za przeczytaną w kwietniu. To piękna opowieść dająca nadzieję i radość nawet dorosłym czytelnikom. Jest cudna i poleciałabym ją każdemu i małemu i dużemu. Warto poczuć się na chwilę małym dzieckiem :)

adult | 2013-07-11
Przeczytana: 14 grudnia 2004

Rewelacyjna książka dzieciństwa.
Dostałam ją wówczas od mojej bratowej,która była w młodym wieku równie nią zafascynowana jak ja.
Książka bardzo luźna,idealna na jesienno-zimowe popołudnie z filiżanką herbaty obok.Nie trzeba się skupiać,czy czytać zdania powtórnie,aby ją zrozumieć.
Pewna rodzina opiekuje się dziewczynką po śmierci rodziców.'Słoneczko',taki pseudonim zyskała dziewczynka przez swoją pracowitość i radosną osobowość,zaczyna przeszkadzać zazdrosnemu rodzeństwu,które za wszelką cenę chcę się jej pozbyć.
Jedno można o niej powiedzieć-uczy.Uczy tolerancji,odpowiedzialności za własne czyny i pokazuje,do czego może doprowadzić chorobliwa zazdrość... Jedna z lepszych książek dla dzieci,myślę,że mogłaby się sprawdzić jako lektura szkolna w klasach 1-3.

Agata | 2012-02-18
Przeczytana: 1999 rok

ze zdziwieniem odkryta w Babcinej biblioteczce.
przeczytana od deski do deski, z wypiekami na twarzy, w jedno wakacyjne lub zimowe ("feriowe") popołudnie.
książka wspaniale napisana, ciepła i mądra.

gagatkowa | 2012-04-22
Przeczytana: 01 marca 2001
Mad_Hag1819 | 2014-08-27

Czytałam to daaawno temu, chociaż w dalszym ciągu pamiętam jej zakończenie. Książka jest dosyć ciekawa.

Niezapomniana, wzruszająca książka z dzieciństwa.

bewelka86 | 2013-03-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z ulubionych książek z czasów mojego dzieciństwa. Pamiętam jak mama czytała ją mnie i moim braciom kiedy byliśmy mali. Potem sama ją przeczytałam kilka razy i zawsze wzruszałam się historią głównej bohaterki. Ciekawe czy teraz też bym mi się spodobała. Jak odnajdę mój egzemplarz to spróbuję... choćby z sentymentu.
Polecam - nie tylko dziewczynkom w wieku szkolnym;)