Litery. Nauka czytania

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie własne

Czytam_Na_Tronie | 2013-01-14
Przeczytana: 1990 rok

Znów na moim blogu uruchomił się wehikuł czasu i powrót do źródeł. Nigdy nie należy zapominać o pozycjach, od których zaczęła się przygoda z czytaniem.

Dla mnie (podobnie jak dla wielu w moim wieku lub niewiele starszym) właśnie od tej pozycji zaczęła się przygoda z czytaniem. Podobnie jak do książki "W szkole i na wakacjach" tak i do tej czuje ogromny sentyment. Człowiekowi przed oczy wracają te lata beztroski, gdy szkoła nie była jeszcze "be", chociaż dla mnie nigdy nie była "be".

Niestety nie wiele pamiętam z tej książki, jednakże wspominam ją miło i troszkę czuję żal, że dawne podręczniki zostały wycofane z obiegu. Trzeba jednak, że świat poszedł naprzód, więc może nie należy oglądać się wstecz. Mimo wszystko sentyment pozostanie na zawsze.

Ocena: 10/10

Recenzja opublikowana na moim blogu:

Dzięki niej nauczyłam się czytać ja, a po latach uczyłam z niej literek moich siostrzeńców :)
Tyle miłych wspomnień i pozytywnych uczuć w głowie, a zobaczyłam tylko przypadkiem okładkę :)
Szkoda, że zaginęła gdzieś w akcji ucząc kolejne pokolenie.

Obowiązkowa pozycja kiedy (lata świetlne temu) chodziłam do zerówki. Cóż, przyznam, że treści nie pamietam, ale czytać sie nauczyłam, pisać w jakims stopniu takze (pamiętam że ciągle przekręcalam swoje nazwisko). Zdziwiłam się, widząc tę pozycję tutaj...

Książkowo_czyta | 2013-01-15
Przeczytana: 1991 rok

Kolejna pozycja, która przeznaczona była dla małych odkrywców czytelniczego świata...

Naszą towarzyszką była dziewczynka imieniem Inka... Obserwowaliśmy jej życie nie tylko dzięki umieszczonym w niniejszej książce czytankom, ale również dzięki barwnym ilustracjom, którymi uzupełnione były teksty...

Połączenie tekstu i obrazu dla dziecka jest zwykle czymś bardzo wymownym i zapadającym w pamięć, więc książka ta jest niesamowicie zharmonizowana i nie sposób o niej zapomnieć nawet po latach...

BeataP | 2016-04-03

Świetny elementarz. Książka dopracowana, bez błędów z łatwymi czytankami (czego nie można powiedzieć o współczesnych podręcznikach dla klasy I).
Ponieważ mam tą książkę w domu moi synowie szlifowali na niej umiejętność czytania.

Tak.... Inka była wspaniałą kumpelką ze szkolnych lat. Nie wiem dlaczego, ale zapamiętałam do dziś to, że dziewczynka z ilustracji nosiła nie kurteczkę, tylko palto -:). Tak wiele lat minęło - aż wstyd się przyznać ile dokładnie :D - a ja ciągle mam to w pamięci!
Wspaniały podręcznik - nieśmiertelny w serca dzieci, które wzrastały na przełomie dziejów.

golteria | 2018-10-25

W porównaniu zwłaszcza z tym niby bezpłatnym [trzy kropki], z którego miały się uczyć moje dzieci to był świetny podręcznik! To co myślę o dzisiejszej szkole to nie nadaje się na te tu nadzwyczaj kulturalne strony! To jest stajnia Augiasza, a Herculesa ni widu ni słychu. Ot teraz widłami parę razy ledwie machnięto i poperfumowano. Zgroza!

Abee | 2017-04-20
Przeczytana: 30 czerwca 1977

Sentymentalna pozycja z pomroków dziejów. Ze słówkiem, które wypadło z użytku: "palto".

Robin | 2013-11-28
Przeczytana: 1994 rok

Z tą książką nauczyłam się czytać!