Kryptonim "Luksemburg"

Tłumaczenie: Michał Radgowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Zegarkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
La dette
83-87021-90-3
piotrex

Nota wydawcy: Thriller polityczny nawiązujący do największej finansowej afery powojennej Polski - afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. W lapidarnym stylu literatury faktu Meretik arcyzabawnie miesza prawdziwych bohaterów sceny politycznej u schyłku epoki komunizmu w Polsce z postaciami fikcyjnymi. Powieść ta jest zarazem dobrym przypomnieniem niedalekiej przeszłości, zderzonej z...

Nota wydawcy:
Thriller polityczny nawiązujący do największej finansowej afery powojennej Polski - afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. W lapidarnym stylu literatury faktu Meretik arcyzabawnie miesza prawdziwych bohaterów sceny politycznej u schyłku epoki komunizmu w Polsce z postaciami fikcyjnymi. Powieść ta jest zarazem dobrym przypomnieniem niedalekiej przeszłości, zderzonej z czasami współczesnymi poprzez opowiedzenie drogi życiowej głównych bohaterów. PRL w probówce, opisany w ten sposób, ciekawszy jest niż w rzeczywistości.

Marcin Napierała | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Uknuta operacja finansowa, która miała miejsce w trakcie stanu wojennego mająca pomóc uzyskać znaczne środki finansowe dla służb PRL i jej pomysłodawców. Czy takie działanie miało miejsce w rzeczywistości?

| 2012-08-26
książek: 2007