Szukaj wiatru w polu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
orchisss

Przygody chłopaka z domu dziecka.

Leania112 | 2015-11-09
Na półkach: 2015 r., Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 listopada 2015

Cudowna książka :) Historia Franka,który szuka swojej rodziny. Czy mu się to uda ? Przekonacie się,jeśli przeczytacie tą wspaniałą,wciągającą książkę ;) Naprawdę polecam ^^

DeVi | 2015-05-26
Przeczytana: 26 maja 2015

„Dnia 24 czerwca wyszedł z Państwowego Domu Młodzieży w Olszanie Wielkiej i dotychczas nie powrócił 14 – letni wychowanek Domu, Franciszek Sokołowski.” Tak rozpoczyna się nasza przygoda z sierotą, pragnącym odnaleźć jakąkolwiek rodzinę. Wszystko rozpoczęło się od tego, że historia pewnego małżeństwa była tak bardzo podobna do tego, o czym Franek sam o sobie wiedział, że postanowił wyruszyć w szeroki i nieznany mu dotąd świat.

Franek to chłopiec, który pragnie jedynie odnaleźć, to co utracił. Z tego też powodu ucieka z PDM'u , by parę godzin później wsiąść do pociągu wiodącym nad polskie morze. Jednakże tam jego wyprawa się nie kończy. Przejeżdża Polskę w dłuż i szerz byle tylko dowiedzieć się kim byli jego rodzice.

Warto wspomnieć o drugorzędnych bohaterach. Kumplem Franka okazuje się nikt inny jak Szczepan, który przyplątuje się ni stąd ni zowąd. Bardzo ważni są Jarząbscy, którym coś podśpiewuje, by nie wierzyć, a pomimo głosu rozsądku, robią to. Ponadto pani Maria jak i wujek...

Caballo | 2015-06-05

Książka fajnie napisana. Dobrze się czyta i można się wiele nauczyć

Triskawka | 2016-10-26
Tenshi95 | 2016-03-02