Heca z Łysym

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
silverraven

"Więc najpierw była dwója. Od niej się wszystko zaczęło. Niby drobiazg, a jednak... Niejednokrotnie podobne drobiazgi, jak uczy historia, decydowały o losach narodów, nie mówiąc już o losach jednostek. Głupio było pokazywać się w domu, bo ta dwója - żeby już powiedzieć wszystko od razu - nie była pierwszą w tym roku, a którąś tam z rzędu. Zostałam więc w klasie i czytałam książkę, jedną z tych, które pochłaniam masami.
Nagle doleciał mnie wrzask, coś niedobrego działo się w drugim końcu korytarza. Przerwałam więc czytanie i pobiegłam do siódmej b - skąd właśnie dochodziły jakieś piski i krzyki - no i wpakowałam się w kabałę, ale Bóg mi świadkiem, nie mogłam postąpić inaczej."

źródło opisu: Opis autorski, fragment książki.

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-23-6-12526-hecazlysym.htm

fuzja | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Ta książka nie jest bardzo emocjonująca. Można się wiele dowiedzieć o tym, jak młodzież, dzieci żyły kilkadziesiąt lat temu, występuje sporo zabawnych dialogów i komentarzy i niby jest taka zwyczajna, momentami nudnawa... A jednak... Kurczę, jest w tym COŚ; coś takiego, że pokochałam tę książkę.

Karolina_Granger | 2011-12-18

O tak. Jedna z moich ulubionych książek. Krótka, ale bardzo mnie zaciekawiła ze względu na rozwój i psychologię głównej bohaterki.

little-black | 2014-04-05

książka mojego dzieciństwa.. uwielbiam