Telefon zaufania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Siedmiu Przygód". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
powieść polska
Irena

Dlaczego dochodzi do nieporozumienia między dziećmi adoptowanymi a ich rodzicami? Przecież dziecko adoptowane jest dzieckiem długo wyczekiwanym. Wynika to z lęków dziecka. Sami wychowankowie sierocińców uważają, że ciąży na nich „fatum domu dziecka”. Najwyraźniej problem ten ujawnia się wraz z adopcją i staje się przyczyną nieporozumień i cierpień obu stron. W książce przyczyną częstych...

W książce przyczyną częstych kłótni chłopca z ojcem jest głównie proces dojrzewania.

Yvonne | 2014-01-30
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Znajdujemy się we Wrocławiu wczesnych lat siedemdziesiątych.
W pewien zimny i ponury wieczór dyżur przy tytułowym telefonie zaufania pełni doktor Rajewski. Na herbatkę i chwilę pogawędki wpada do niego przyjaciel, doktor Werner. Nagle przyjacielska rozmowa zostaje przerwana przez wibrujący znany wszystkim dźwięk: dźwięk dzwoniącego telefonu. Na numer "zaufania" dzwoni szesnastoletni chłopak i w wielkim wzburzeniu opowiada swoją historię. Historię, która wprawi w ruch maszynę wzajemnej pomocy, troski i zrozumienia. Historię, która pokaże czytelnikowi, jak bardzo w trudnych chwilach można liczyć na ludzką pomoc.
Cała akcja książki dzieje się zaledwie w 24 godziny. Ciężko jest napisać o niej więcej nie zdradzając jednocześnie fabuły i zawirowań akcji.

Dlatego ograniczę się tylko do kilku zdań.

Stefan (ów szesnastoletni chłopak) dowiaduje się z obcych ust pewnej istotnej i zaskakującej rzeczy dotyczącej jego przeszłości. Wiadomość ta wstrząsa nim, burzy jego dotychczasowy spokój i...

knigoholiczka | 2014-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Stara książka, jednakże ciekawa. Chociaż trochę myląca na początku, z tego powodu też trochę byłam zawiedziona. Powieść zaczyna się telefonu małego chłopca do lekarza dyżurującego w telefonie zaufania. Malec boi się sam być w domu w nocy, gdy rodzice akurat wyszli. Lekarz rozwiewa wątpliwości chłopca. Na kolejny telefon nie musi czekać długo- tym razem dzwoni chłopak, który niedawno dowiedział się, że został adoptowany. Ma ogromny żal do rodziców, że nie powiedzieli mu prawdy, że dowiedział się od osoby postronnej. Lekarz boi się, że rozżalony młodzieniec może zrobić sobie krzywdę, zwłaszcza, że zabrał pistolet ojcu. Dzięki kilku szczegółom, które wyłowił z rozmowy podejmuje trud i próbuje odnaleźć jego przybranych rodziców. W tamtych czasach nie była to taka łatwa rzecz-- nie było telefonów komórkowych, nie było namierzania.
I właśnie w tym momencie trochę się rozczarowałam, myślałam, że tak na początku będzie to kilka opowieści o ludziach pracujących w telefonie zaufania. A...

weronika37 | 2013-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Podobała mi się ta książka. Mogłyby być jeszcze kilka wątków opisujących problemy osób dzwoniących do telefonu zaufania, a nie tylko Stefana.

olguska | 2012-07-05

dzięki tej ksiązce dowiedziałam sie prawdy o sobie

Karol | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

O chłopcu, który uciekł z domu. Dobrze się czyta, kilka ciekawych motywów. Tylko, że sięgając po książkę z Klubu Siedmiu Przygód, spodziewałem się zupełnie czegoś innego.

trumpi | 2015-10-20
Gradzik93 | 2015-08-05