Wybitni ludzie też ludzie: Ich dziwactwa, kaprysy, nałogi i odchylenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "AUREA Złota Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
83-89637-17-0
znani ludzie
thinking-hurts

Wybitni ludzie też ludzie nadałam ten tytuł zbiorowi felietonów o dziwactwach, kaprysach, przesądach, nałogach - o wszelkich ułomnościach i niedolach wybitnych osobistości. Felietony te, raczej pogodne, w miarę sentymentalne, nie zawsze dyskretne, ukazują postacie bez maski. Bohaterami tego zbioru są ludzie dzisiejszej epoki, a także żyjący w czasach minionych. W wyborze osób ulegałam własnej sympatii, niekiedy nawet uczuciom jeszcze cieplejszym. Bo chociaż często ludzie ci z drogi prawości i cnoty schodzili na manowce, w poplątane ścieżki swoich słabostek, to pozostali godni życzliwego zainteresowania. Pozwoliłam im zejść na chwilę z pomników - nie tylko tym, którym się nisko kłaniamy, ale też różnym oczajduszom, rozpustnikom i tym podobnym typom. Chodziło mi bowiem, aby wszyscy oni pobyli wśród nas jako "ludzie żywi".

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/12816

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/12816

Oj! ciekawe, niezwykle ciekawe opracowanie. Aż czasem trudno uwierzyć jakimi cechami charakteru odznaczali się wybitni ludzie, jakie mieli słabostki.A przecież znamy ich głównie z tej lepszej strony, poprzez ich wielkie dzieła.
Oj! niektórzy bardzo niemile mnie zaskoczyli.
Spora dawka ciekawostek na temat, głównie pisarzy, choć nie tylko.
Bardzo dobrze się czyta, choć można się pogubić, bo ci sami bohaterowie omawiani są często kilka razy.
Warto przeczytać!

Mimetyczka | 2011-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2011

"Wybitni ludzie też ludzie." Hoho, kto by się spodziewał.
Sympatyczna lektura, ciekawostka nad ciekawostkę i ciekawostką pomiata.
Lekką formę zapisać można za walor i wadę jednocześnie.
Prześmiewczy ton i sypanie żarcikami(czasem natrętnymi i niewyszukanymi) deformuje obraz człowieka. Dużo w tym przesady, kąśliwej hiperbolizacji, i w końcu nie wiemy co jest prawdą, a co plotką i materiałem na fajną anegdotkę.
Gdyby tak spojrzeć na to poważnie, to dużo oszczerstw mogło się pojawić.
A tam, kto by się przejmował. I geniusze to ludzie, więc i soczysta plotka nie jest zła. I ma pewnie ziarenko prawdy.

wardon | 2016-10-31
Przeczytana: kwiecień 2011