Wybitni ludzie też ludzie: Ich dziwactwa, kaprysy, nałogi i odchylenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "AUREA Złota Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
83-89637-17-0
znani ludzie
thinking-hurts

Wybitni ludzie też ludzie nadałam ten tytuł zbiorowi felietonów o dziwactwach, kaprysach, przesądach, nałogach - o wszelkich ułomnościach i niedolach wybitnych osobistości. Felietony te, raczej pogodne, w miarę sentymentalne, nie zawsze dyskretne, ukazują postacie bez maski. Bohaterami tego zbioru są ludzie dzisiejszej epoki, a także żyjący w czasach minionych. W wyborze osób ulegałam własnej sympatii, niekiedy nawet uczuciom jeszcze cieplejszym. Bo chociaż często ludzie ci z drogi prawości i cnoty schodzili na manowce, w poplątane ścieżki swoich słabostek, to pozostali godni życzliwego zainteresowania. Pozwoliłam im zejść na chwilę z pomników - nie tylko tym, którym się nisko kłaniamy, ale też różnym oczajduszom, rozpustnikom i tym podobnym typom. Chodziło mi bowiem, aby wszyscy oni pobyli wśród nas jako "ludzie żywi".

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/12816

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/12816

Mimetyczka | 2011-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2011

"Wybitni ludzie też ludzie." Hoho, kto by się spodziewał.
Sympatyczna lektura, ciekawostka nad ciekawostkę i ciekawostką pomiata.
Lekką formę zapisać można za walor i wadę jednocześnie.
Prześmiewczy ton i sypanie żarcikami(czasem natrętnymi i niewyszukanymi) deformuje obraz człowieka. Dużo w tym przesady, kąśliwej hiperbolizacji, i w końcu nie wiemy co jest prawdą, a co plotką i materiałem na fajną anegdotkę.
Gdyby tak spojrzeć na to poważnie, to dużo oszczerstw mogło się pojawić.
A tam, kto by się przejmował. I geniusze to ludzie, więc i soczysta plotka nie jest zła. I ma pewnie ziarenko prawdy.

wardon | 2016-10-31
Przeczytana: kwiecień 2011