Dziennik podróży do Tatrów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skarby Biblioteki Narodowej, Biblioteka Narodowa: Seria I [Ossolineum]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
klasyka

"Dziennik…" jest utworem częściowo autobiograficznym, poświęconym opisowi Tatr i górali, zawierającym wiele luźnych motywów i dygresji.

Wszechstronność i sumienność Goszczyńskiego w opisie życia i kultury góralskiej przyniosły mu miano "ojca etnografii Podhala".

[Ossolineum, 2005]

Alicja Bielawska | 2013-08-18

Refleksja po lekturze? Zmienia się wszystko wokoło - jedne miasta wzrastają, inne upadają; przemijają ludzie, domy popadają w ruinę. Łącznikiem wczoraj z dzisiaj stają się właśnie góry, które w naszej ludzkiej skali pozostają niezmienne. Autor ma swój specyficzny styl pisania, ale był prekursorem (po Staszicu) literatury związanej z Tatrami, dlatego polecam :)

Agata | 2015-02-07
Przeczytana: grudzień 2014