Melodia końca świata

Wydawnictwo: Atut
978-83-7432-490-8
opowiadania, poszukiwania
literatura piękna

W opowiadaniach tej młodo debiutującej wrocławianki pobrzmiewają pytania związane z nieuchronnym końcem: kim jesteśmy? Jacy powinniśmy być? Kim będziemy, kiedy dotrzemy do kresu swojej drogi?

tiggerss | 2015-10-04
Przeczytana: 25 lipca 2015

Czytając tą książkę podobał mi się styl pisania. Naprawdę wielkim plusem jest moim zdaniem język. Dawno nie czytałam tak rozwiniętej książki dużo przemyśleń bohaterów co daje również nam do myślenia nad swoim życiem. Trudno mi to opowiedzieć o bohaterach, bo mamy tutaj ich sporo, ale najbardziej spodobali mi się z pierwszego tomu zwłaszcza opowieść Ani. Drugi tom opowieści mniej mi się podobał, dla mnie dalsze historie było za krótkie i nie mogłam wczuć się w powieść. Nie podobało mi się również to że nie znaliśmy imiona niektórych bohaterów lub tylko ich pseudonimy.
Fabuła książki moim zdaniem jest specyficzna i to wielki plus powieści. Inspiruje i daje do myślenia. Polecam tą książkę osobą, które lubią rozmyślać i ludziom w wieku gimnazjum i wyżej.