Meksykańska szarada

2002-01-01
2002-01-01
83-7311-336-3
Elżbieta Komarnicka
literatura chilijska kobieta tajemnica zaginięcie

Tylko dwie powieści Maceli Serrano znajdują się na portalu Lubimy czytać, więc po szybkim poznaniu się z pisarką raczej nie ma szans na dalszą znajomość.
Zresztą tę książkę też wygrzebałam w jakimś antykwariacie za złotówkę.
Szybkie poznanie, bo też książka jest krótka i nie jest zła.
Taka namiastka kryminału. Znana pisarka nie wraca do domu z podróży i ślad po niej się urywa. Detektyw - inna kobieta usiłuje wejść w jej psychikę i podąża po jej śladach.
Trochę psychologii, jako tło wydarzeń Meksyk i piękna Oaxaca (mam do tego miejsca sentyment) i nieco otwarte rozwiązanie.
Piękny język: spokojny, wyważony i elegancki. Akcja bez pośpiechu, ale posuwa się do przodu, przemyślani bohaterowie.
Ale takich książek jest sporo, więc raczej nie do zapamiętania.

Zresztą tę książkę też wygrzebałam w jakimś antykwariacie za złotówkę.
Szybkie poznanie, bo też książka jest krótka i nie jest zła.

Bardzo przeciętna książka, z której mało co wynika. Akcja rozciągnięta w nieskończoność.

Piękna książka, w której chylę czoła przed elegancją stylu. Każde słowo jest tam spasowane na wymiar. Akcja sączy się leniwie do przodu i w takim gatunku nie spodziewałabym się czegoś innego, wszystko tu musi być wyważone i ciche. Przez to wizerunek bohaterów jest prawdziwszy. Jest to jedna z tych powieści, o których się pamięta i do których się wraca. W odróżnieniu od tych wszystkich krzykliwych bestsellerów na jedno kopyto.

Przeciętny kryminał o niezbyt skomplikowanej fabule - dobry na nudne letnie popołudnie...

Zapowiadała się ciekawie, z czasem coraz bardziej nuży. Niewiele się tu dzieje, narracja wyzbyta emocji sprawia, że z każdą stroną coraz mniej mnie ciekawi co się stało z zaginioną pisarką. szkoda.

2041

Przeciętnie opowiedziana, przeciętna historia o nie tak bardzo przeciętnej kobiecie.

• 2010
  • Rok 2014