Meksykańska szarada

Tłumaczenie: Elżbieta Komarnicka
Wydawnictwo: Świat Książki
Nuestra Señora de la Soledad
83-7311-336-3

Znana pisarka chilijska znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Detektyw Rosa Alvallay na zlecenie męża pisarki musi rozwikłać tę tajemnicę. Śledzimy pasjonujące poszukiwania w oparciu o tropy, które każdy pisarz pozostawia w swoich książkach. Konfrontacja charakterów dwóch diametralnie różnych kobiet.

Monika | 2011-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 października 2011

Przeciętnie opowiedziana, przeciętna historia o nie tak bardzo przeciętnej kobiecie.

Magduska | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

Zapowiadała się ciekawie, z czasem coraz bardziej nuży. Niewiele się tu dzieje, narracja wyzbyta emocji sprawia, że z każdą stroną coraz mniej mnie ciekawi co się stało z zaginioną pisarką. szkoda.

Magda | 2012-08-08
Przeczytana: lipiec 2012

Przeciętny kryminał o niezbyt skomplikowanej fabule - dobry na nudne letnie popołudnie...

jaga | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Piękna książka, w której chylę czoła przed elegancją stylu. Każde słowo jest tam spasowane na wymiar. Akcja sączy się leniwie do przodu i w takim gatunku nie spodziewałabym się czegoś innego, wszystko tu musi być wyważone i ciche. Przez to wizerunek bohaterów jest prawdziwszy. Jest to jedna z tych powieści, o których się pamięta i do których się wraca. W odróżnieniu od tych wszystkich krzykliwych bestsellerów na jedno kopyto.

Lennonkaa | 2013-02-05
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

Bardzo przeciętna książka, z której mało co wynika. Akcja rozciągnięta w nieskończoność.

dorotta | 2017-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2017