Ostateczne wezwanie

Final Demand
83-7298-295-3
Ostateczne, wezwanie
agasta

Natalie jest dziewczyną, która powinna dążyć do jakiegoś celu. Piękna, bystra i ambitna, pracuje w dziale księgowości Nu-Line Telecommunications, gdzie jakiekolwiek widoki na przyszłość ma raczej znikome. Do życia budzi się podczas szalonych weekendów, stale marząc o czymś więcej. Dostrzegając szansę na zmianę dotychczasowego życia, nie waha się ani przez moment. W końcu to tylko drobne przestępstwo. Nikomu nie stanie się krzywda. Krzywdzi jednak Colina, mężczyznę, którego poślubia. Także życie innych ludzi ulega zmianie, straszliwej i nieodwracalnej. Albowiem mimo wszystko poczynania Natalie pociągają za sobą konsekwencje - tragiczne zwłaszcza dla Chloe i jej rodziców. Nowa powieść Deborah Moggach to pouczająca historia o okrutnej walce pomiędzy pragnieniami i chciwością, o ludzkich nadziejach i słabości, jakiej ulegamy, stając w obliczu pokusy.

książek: 1955
Gosia | 2015-11-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2015

Książka dobra, ale nic ponadto. Nie znam innych ksiażek Deborah Moggach.
Książka może trochę nie do końca przemyślana. Głównie dotyczy to związku przyczynowo-skutkowego między wątkami. Sama historia nie jest zła.
Brakowało mi tu jednak większego zafascynowania akcją, wątkami i samą bohaterką.
Może dlatego, że ciężko się utożsamiać z bohaterką, jej działaniami i postawą po wyjściu na jaw jej oszustw. Co prawda zakończenie sugeruje jej przemianę, ale jest bardzo enigmatyczne.
Nie skreślam jednak jeszcze tej autorki. Być może ma lepsze pozycje w swoim dorobku.

UpsyDaisy | 2010-08-16
Na półkach: Przeczytane, (2010)
Przeczytana: sierpień 2010

Nie przekonała mnie ta książka. Może dlatego, że autorka nie mogła się zdecydować nad tokiem opowieści. Z jednej strony mamy tu historię oszustki, która dla swych celów wychodzi za mąż za mężczyznę o odpowiednim nazwisku (!), z drugiej zaś - historię szaleństwa i rozpaczy rodziców młodej, zamordowanej dziewczyny. A powiązanie ze sobą związkiem przyczynowo-skutkowym obydwu tych wątków to jakieś nieporozumienie. Cała metaforyka powieści, moim zdaniem została perfekcyjnie zniszczona.

Janina | 2012-11-01
Przeczytana: 02 lutego 2008

Jak to zwykle u Moggach - jest zaskakująca intryga, wartka akcja. Bardzo dobrze się czyta. Lubię książki pani Moggach, duża przyjemność z czytania, choć może nie jest to Dostojewski.

Beata Piotr Kołoczek | 2014-06-06

A mnie historia bardzo się podobała. Morał i myśl przewodnia zapadają w pamięć. Na uwagę zasługuje tez format książki..Polecam

Kasia | 2012-06-22
Przeczytana: wrzesień 2012

To jest moje pierwsze spotkanie z tą autorką i raczej ostatnie.
Szkoda czasu.

-JO | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013

Książka raczej średnia, autorka na siłę opisuje nawet najbardziej prozaiczne czynności z życia bohaterki co na dłuższą metę jest raczej męczące. Wątek Chloe i jej rodziców trochę lepszy. Ogólnie chwilami powiewa nudą i trzeba się zmuszać do czytania.

książek: 2033
janka_agh | 2011-07-20
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 20 lipca 2011

Historia o tym, jak jedno oszustwo może zmienić losy zupełnie przypadkowych ludzi. Pomysł dobry, ale wykonanie mnie nie przekonało. Książka z dobrym potencjałem, jednak efekt końcowy wyszedł taki sobie.

dancerosi | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Bardzo dobra, napisana prostym językiem, z morałem życiowym, wciagająca. Jak każda Deborah Moggah Polecam.

FragariaSilvestris | 2016-09-20
Stulatka | 2016-02-16