Przepis na małżeństwo doskonałe

Wydawnictwo: Książnica

Dobiegając czterdziestki Tressa, Amerykanka o irlandzkich korzeniach, zdaje sobie sprawę, że najwyższa pora wyjść za mąż ? tak też robi: wychodzi za pierwszego chętnego. I już po kilku tygodniach zaczyna sobie uzmysławiać, że być może popełniła błąd. Szukając odpowiedzi na nurtujące ją pytania, sięga do zapisków swej irlandzkiej babki. Składają się głównie z przepisów kulinarnych, ale zawierają także bardzo osobiste notatki. Wyłania się z nich prawdziwy obraz nie zawsze sielskiego życia małżeńskiego. Tressa powoli zaczyna odkrywać, że w małżeństwie tak jak w kuchni: liczy się nie tylko dobry przepis, ale też umiejętność dobrania odpowiednich składników. I że smakować może nawet ciasto z zakalcem...

lenka | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Bardzo interesująca książka, pełna życiowej mądrości. Wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Można by rzec, że nie ma w niej nic odkrywczego, takie tam historie dotyczące życia i małżeństwa a jednak nie wszystko jest na tyle oczywiste jak by się wydawać mogło.

Bardzo chętnie przeczytałabym podobne historie tylko pisane okiem mężczyzny w tym wypadku w postaci mężów głównych bohaterek.
POLECAM

Bebe | 2013-06-08
Przeczytana: sierpień 2010

Wspaniale opowiedziana prawda o miłości, o której mamy wyobrażenie, które zmienia się z biegiem czasu, wydarzeń i naszego własnego rozwoju. Dla mnie książka magiczna, którą przeczytałam zbyt zachłannie żałując na końcu, że się już skończyła. Cudna.

Dorotka | 2012-01-17
Przeczytana: czerwiec 2008

Historia wnuczki , babci i ich ciągłe marzenia o miłości doskonałej.
Mnie tak książka porwała.

Bigos | 2011-05-19
Przeczytana: 09 maja 2011

Chwyciłam książkę z półki zachęcona tym, że częściowo, fabuła ma miejsce w Irlandii i że z gruntu takie opowieści wydają mi się być pełne ciepła i zapachów domowego ciasta. No a przede wszystkim, która kobieta nie chce poznać przepisu na doskonałe małżeństwo?

Tressa, pomimo swych irlandzkich korzeni w niczym nie przypomina swoich przodkiń. Nie w głowie jej prowadzenie gospodarstwa domowego, czy wychodzenie za mąż. I chociaż gdzieś w najodleglejszym zakamarku serca, przechowywany obraz szczęśliwego małżeństwa babci, powoduje, że Tressa chce być kiedyś żoną, poświęcona swej pracy, odsuwa myśl jak najdalej. Jednak gdzieś koło czterdziestki, zaczyna rozumieć, że jeśli kiedykolwiek chce mieć rodzinę, to nadszedł właśnie ten czas. I tak, ni stąd ni z owąd, poślubia dozorcę kamienicy w której mieszka.

Jeszcze przed ślubem pojawiają się pierwsze wątpliwości, zostają jednak przyćmione rozgardiaszem przygotowań i chęcią by już mieć to za sobą. Niestety krótko po tym wspaniałym...

yllla | 2011-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2011

Cytując opis z okładki "Książka jest pełna życiowej mądrości", ukazuje różne formy miłości. Lekka, przyjemna lektura, w sam raz na pochmurne listopadowe popołudnie :)

Karina | 2015-05-29

Super książka! Polecam ;)

Karolina | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Polecam tę książkę !! Każde małżeństwo jest inne , dlatego nie ma cudownego przepisu na to czy będzie udane czy nie . Wszystko zależy od dwojga ludzi , którzy ślubują sobie miłość i wierność. To cudowne mieć przy sobie taką osobę , na dobre i na złe .

dzasta | 2012-03-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

czasem trzeba sobie wmówic, że jest się szczęśliwym w małżeństwie nawet jeśli to nieprawda
właśnie taki wniosek nasuwa się po przeczytaniu tej książki

estek4vp | 2010-12-06
Przeczytana: 2006 rok