Antigua, moje życie

Wydawnictwo: Libros
Antigua vida mía
Anula

źródło okładki: materiały wydawnictwa

"Antigua moje życie" Marceli Serrano to wspaniała lektura na lato. O skomplikowanym życiu dwóch przyjaciółek. Jedna z nich jest architektem, druga piosenkarką. Ale to nie artystka właśnie, a pani architekt jest niespokojna i emocjonalnie niewypozimowana, co nie znaczy, że ta druga nie ma prawa się załamać. Dobrze, że się nawzajem wspierają. Jak to się mówi - "nic tak nie ożywia akcji jak trup", więc zabarwienie kryminalne ta książka też ma. Akcja rozgrywa się w Chile, Gwatemali i innych rejonach Ameryki Łacińskiej. Ogólnie to przepiękna i przeciekawa, egzotyczna i wielobarwna powieść. Dobra na lato. Czytałam ją już dwa razy i nie wykluczam, że za parę lat do niej wrócę. Najbardziej zawsze zaskakuje mnie to, że na antypodach w lutym wypada środek lata.
Acha! I jeszcze jedno: zachwycił mnie tam (jeśli się mogę tak wyrazić) opis fali Tsunami. Robi niesamowite wrażenie!
Polecam

Hossula | 2016-11-07