Zona sagrada
Święta, strefa
dona

"Święta strefa, odbiegająca swym charakterem od głównego nurtu twórczości Fuentesa, jest powieścią lżejszego kalibru: główni jej bohaterowie to gwiazda filmowa - której pierwowzorem była - według opinii krytyków, słynna meksykańska aktorka Maria Felix - i jej dorosły syn. Skomplikowane więzy uczuciowe łączące sławną matkę z pozostającym w jej cieniu synem stanowią zalążek dramatu, w którym aluzje do odległych mitów starożytności rzucają szczególne światło na wnikliwie ukazane wnętrze psychiki człowieka XX wieku."

artdeco92 | 2012-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2012

Nie, to nie jest książka lżejszego kalibru. Ze wszystkich pozycji Fuentesa, tę czytało mi się najgorzej. To był szaleńczy bieg pomiędzy snem a jawą, codziennością a szaleństwem, prawdą a wyobraźnią. To książka barwna, ale i okrutna. Bardzo specyficzna. Na pewno nie lekka.

rudawstążka | 2013-08-23

Nie wiem, co miała namyśli osoba, która nazwała tę książkę "lekką". Jest to książka dobra, barwna, porywająca, warta przeczytania, ale na pewno nie lekka - bardziej brutalna i niepokojąca.

sowidyl | 2016-10-23
koszałekopałek | 2016-10-03