Nietzsche na balkonie

Okładka książki Nietzsche na balkonie Carlos Fuentes
Okładka książki Nietzsche na balkonie
Carlos Fuentes Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Federico en su balcon
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2015-11-18
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-18
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379438563
Tłumacz:
Barbara Jaroszuk
Tagi:
Barbara Jaroszuk literatura meksykańska
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Tako rzecze Carlos Fuentes



2820 1249 90

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
35 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
912
866

Na półkach:

przykład powieści modernistycznej składający się z luźno połączonych fragmentów i epizodów. Styl często poszatkowany , z dziwacznymi dialogami wieloma pytajnikami i wykrzyknikami. Wierzę, że autor miał do przekazania wiele refleksji o życiu, ale sposób jaki to robi jest dla mnie męczący w odbiorze. a postać Nietzschego jest raczej przyciągającym uwagę zabiegiem literackim i przerywnikiem.

przykład powieści modernistycznej składający się z luźno połączonych fragmentów i epizodów. Styl często poszatkowany , z dziwacznymi dialogami wieloma pytajnikami i wykrzyknikami. Wierzę, że autor miał do przekazania wiele refleksji o życiu, ale sposób jaki to robi jest dla mnie męczący w odbiorze. a postać Nietzschego jest raczej przyciągającym uwagę zabiegiem literackim...

więcej Pokaż mimo to

avatar
564
311

Na półkach: ,

Słabe to. Dobra czwórka ale za chęci i nazwisko. Opisy książki zdecydowanie lepsze niż sama książka,zdecydowanie ciekawsze. Filozofia podawana w " rozmowach na balkonie" wg mnie nic nie wnosi do życia🤔 to wszystko już było.my to wiemy a oni snują rozkminy o życiu. To tło dla poszczególnych historyjek,które chyba mają zmusić czytającego do wglądu w życie i jego okropieństwa. Wulgarność, wstrętne opisy obrzydliwości zdecydowanie odstręczają a to chyba nie było zamysłem autora. Ja nie polecam

Słabe to. Dobra czwórka ale za chęci i nazwisko. Opisy książki zdecydowanie lepsze niż sama książka,zdecydowanie ciekawsze. Filozofia podawana w " rozmowach na balkonie" wg mnie nic nie wnosi do życia🤔 to wszystko już było.my to wiemy a oni snują rozkminy o życiu. To tło dla poszczególnych historyjek,które chyba mają zmusić czytającego do wglądu w życie i jego okropieństwa....

więcej Pokaż mimo to

avatar
482
293

Na półkach:

[...]
Upalną nocą na sąsiadujących balkonach staną Fryderyk Nietzsche i Dante Loredano- alter ego autora, by prowadzić dyskurs i snuć opowieści - filozoficzne egzempla, którymi się bawią. Nietzschego poznajemy już po pierwszym pytaniu: "Czy Bóg umarł?" Jeśli tak, to czy ocalała moralność? A może razem z Bogiem umarła i ona?

Dialogi zabija jednak patos, a przykłady są nadmiernie udziwnione. Wprawdzie w powieści pada stwierdzenie, że "ironia to maska", jednak maski, które noszą bohaterowie Fuentesa są plastykowe, z utrwalonym na stałe jednym karykaturalnym grymasem. Nie mogą więc żyć, nie mogą też ożywić powieści. Mimo poruszanych tematów: moralności, ludzkich ambicji, zdrad, intryg i zbrodni, książka jest tylko pseudofilozoficznym rozważaniem na temat filozofii Nietzschego. Równie mdły jest temat rewolucji i jej przebiegu. [...]
Przy tym akcja toczy się tak leniwie, że bez przesady można powiedzieć, że niemal jej brak.W połączeniu z patosem i jednowymiarowymi bohaterami... Cóż, po powieści niegdyś murowanego kandydata do Nobla można by spodziewać się więcej.

Opinia też tu: https://annadlugosz.blogspot.com/2018/03/nietzsche-na-balkonie-carlos-fuentes.html

[...]
Upalną nocą na sąsiadujących balkonach staną Fryderyk Nietzsche i Dante Loredano- alter ego autora, by prowadzić dyskurs i snuć opowieści - filozoficzne egzempla, którymi się bawią. Nietzschego poznajemy już po pierwszym pytaniu: "Czy Bóg umarł?" Jeśli tak, to czy ocalała moralność? A może razem z Bogiem umarła i ona?

Dialogi zabija jednak patos, a przykłady są...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    109
  • Przeczytane
    41
  • Posiadam
    27
  • Teraz czytam
    5
  • Przeczytane 2017
    1
  • Literackie eksperymenty z językiem i formą
    1
  • Wypożyczyć jak najszybciej
    1
  • Oficjalne Recenzje Lubimy Czytać
    1
  • 2020
    1
  • Z biblioteki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nietzsche na balkonie


Podobne książki

Przeczytaj także