Nietzsche na balkonie

Tako rzecze Carlos Fuentes

Link do recenzji

2397 1179 90

[...]
Upalną nocą na sąsiadujących balkonach staną Fryderyk Nietzsche i Dante Loredano- alter ego autora, by prowadzić dyskurs i snuć opowieści - filozoficzne egzempla, którymi się bawią. Nietzschego poznajemy już po pierwszym pytaniu: "Czy Bóg umarł?" Jeśli tak, to czy ocalała moralność? A może razem z Bogiem umarła i ona?

Dialogi zabija jednak patos, a przykłady są...

Dodaj cytat z książki Nietzsche na balkonie