Kraina najczystszego powietrza

Carlos Fuentes Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Proza Światowa literatura piękna
Región más transparente
2018-01-01
Teresa Marzyńska
Proza Światowa
literatura meksykańska literatura iberoamerykańska

To powieść nieco przytłaczająca swoim chaosem i zróżnicowaniem, ale przy tym zachwycającą mnogością wątków i wiernym oddaniem obrazu meksykańskiego społeczeństwa z czasów "meksykańskiego cudu". W tej książce każdy odnajdzie coś innego i wcale nie dziwi mnie to, że zdobyła sobie tak szeroki rozgłos.

Ukazało się wznowienie w PiW-ie, powieści o której słuchałam opowieści, czytałam egzemplarz z biblioteki, zjechany na amen. Teraz mam i delektuję się, czego i Wam życzę. Fuentes mistrzem jest, wcześniej pisałam o Myśliwskim. Stoją jeden obok drugiego. Ucho obok Krainy.

Ta książka idealnie pasuje mi do awangardowych obrazów z lat 20., przedstawiających bawiących się bogaczy, dancingi, wszystko w przejaskrawionych barwach i zamazanych kształtach...Jestem po lekturze najpierw Carpentiera-Eksplozja w katedrze a teraz Fuentesa i porównanie tych dwóch zdecydowanie wypada na korzyść Carpentiera. U Fuentesa niektóre wątki kończą się nagle, w...

Jeśli wybierasz się do Meksyku a nie czytałeś....sry...raczej zmień plany (może jednak Chorwacja?))

• Chcę w prezencie
  • Literatura meksykańska