Święta strefa

Okładka książki Święta strefa
Carlos Fuentes Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Współczesna Proza Światowa literatura piękna
literatura piękna

Kurosawa
jesteś taka
piękna

Romantic Gestures IDLES

Na okładce napisano , że to książka lżejszego kalibru...oj ależ bzdura.. czyżby ktoś nie czytał?
Opowieść o skomplikowanej relacji między matką a synem...między super gwiazdą filmową a szaraczkiem czekającym na comiesięczny przelew(wtedy czek)...
Pełna wspomnień , snów i urojeń...dominacji silniejszej osobowości...dziwnej więzi docierającej do szaleństwa...i kawałek dalej...

śmierć z czekolady
Kurosawa
jesteś taka
piękna

Romantic Gestures IDLES

Nie wiem, co miała namyśli osoba, która nazwała tę książkę "lekką". Jest to książka dobra, barwna, porywająca, warta przeczytania, ale na pewno nie lekka - bardziej brutalna i niepokojąca.

Nie, to nie jest książka lżejszego kalibru. Ze wszystkich pozycji Fuentesa, tę czytało mi się najgorzej. To był szaleńczy bieg pomiędzy snem a jawą, codziennością a szaleństwem, prawdą a wyobraźnią. To książka barwna, ale i okrutna. Bardzo specyficzna. Na pewno nie lekka.

Carlos Fuentes Święta strefa Zobacz więcej