Święta strefa

Carlos Fuentes Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Współczesna Proza Światowa literatura piękna
Zona sagrada
Teresa Marzyńska
Państwowy Instytut Wydawniczy
Zona sagrada
literatura piękna
Teresa Marzyńska
Współczesna Proza Światowa
Święta strefa

Nie wiem, co miała namyśli osoba, która nazwała tę książkę "lekką". Jest to książka dobra, barwna, porywająca, warta przeczytania, ale na pewno nie lekka - bardziej brutalna i niepokojąca.

Nie, to nie jest książka lżejszego kalibru. Ze wszystkich pozycji Fuentesa, tę czytało mi się najgorzej. To był szaleńczy bieg pomiędzy snem a jawą, codziennością a szaleństwem, prawdą a wyobraźnią. To książka barwna, ale i okrutna. Bardzo specyficzna. Na pewno nie lekka.

Dyskusje

• Proza zagraniczna