Diana albo Samotne łowy

Tłumaczenie: Krystyna Libura
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Literatury Iberyjskiej i Iberoamerykańskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Diana o la cazadora solitaria
Diana, Samotne, łowy
dona

Utrzymująca się długo na listach światowych bestsellerów powieść meksykańskiego pisarza (ur. 1928), ukazująca środowisko filmowe Hollywood lat siedemdziesiątych. Powieść "z kluczem", na poły autobiograficzna i wspomnieniowa, traktuje o wielkiej miłości bohatera do aktorki amerykańskiej.

źródło opisu: www.wydawnictwoliterackie.pl

iwicz | 2010-12-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 grudnia 2010

Bardzo dobra książka. Wyważona, duży ładunek emocjonalny ale też trochę polityki, historii, kultury... Seks nie jest tanim chwytem mającym przysporzyć czytelników - bezpruderyjność niektórych opisów dobrze wpisuje się w całość. Piękna, smutna opowieść. Miejscami mile "nieksiążkowa" (w końcu to w dużej mierze(?) autobiografia) - pojawiają się sceny, emocje ludzko niedoskonałe. Jest przez to dość niejednoznaczna.

artdeco92 | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Powieść rozpolityzowana i rozerotyzowana. Dla kogoś, kto nie interesuje się grami politycznymi lat siedemdziesiątych, miejscami niezrozumiała. Z początku nużący, później zatrważający obraz upadku pogubionej kobiety, która padła ofiarą wiary, że zło można zwlaczyć namiętnością.

Stella Murano | 2014-05-07
Ania | 2014-04-13