Chien Blanc
Aga

"Biały Pies", który przyplątał się do Romain Gary'ego i jego żony Jean Seberg, jest, jak się okazuje, wytresowany, by atakować Murzynów, z czego nowi opiekunowie usiłują go wyleczyć. I tak niezwyczajne stosunki miedzy ludźmi a zwierzętami stają się osią tej bardzo interesującej autobiograficznej książki, opisującej ze wszystkimi blaskami i cieniami świat filmowy Hollywoodu, Paryż roku 1968, ruch murzyński oraz jego białych sympatyków.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1997

źródło okładki: Google.pl