Farma

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Of the Farm
83-87498-95-5

Joey Robinson, konsultant reklamowy w firmie szkoleniowej na Manhatanie, ma już za sobą rozwód z Joan. Teraz świeżo poślubioną drugą żonę. Peggy i jej nastoletniego syna chce przedstawić matce mieszkającej samotnie na rodzinnej farmie. Te trzy dni, jakie spędzą ze sobą, to delikatne balansowanie na granicy uczuć i zmysłów. To także walka dwóch kobiet o prawo do ' mężczyzny ich życia', ciąg wyznań, kłótni, wspomnień.

Kamil_Wójcik | 2010-09-30
Przeczytana: 2010 rok

Rewelacyjna książka. Co prawda zacząłem i byłem lekko zdegustowany, no bo mamy faceta, który z nową żoną i jej synem przyjeżdża na rodzinną farmę, do matki. Fabuła bardzo prosta, ale Updike wyraźnie pokazuje, czym zyskał popularność: przenikliwość psychologiczna, finezyjne zdania i nieszablonowe podejście do spraw istotnych dla człowieka: wolność czy tożsamość. Interakcje relacji syn-mama, mama-synowa, syn-syn żony itp. proste są tylko pozornie.
Co by nie pisać, książka warta polecenia.

goś | 2011-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2011

Proza Udpike'a jest prozą życia. Akcja "Farmy" toczy się spokojnie i bez szaleństw, tak też się ją czyta. Może dla niektórych wydawać się nudna, ale dla mnie, w dobie eksperymentów i szoków literackich Updike jest jak spokojna, dobrze znana przystań. Lubie jego zrównoważony styl pisania i wnikliwe wejrzenie w psychikę i problemy "amerykańskiej klasy średniej", w jakiś sposób jest mi to bliskie.

majkabally | 2015-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Bardzo dobry, wczesny Updike. Długie, poetyckie wręcz zdania, czyta się doskonale, zostaje z nami ta opowieść.
Odwieczny spór między matką i synową i walka o względy syna, który nie bardzo potrafi się w tej sytuacji odnaleźć.

ezak | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Trochę jak w polskim filmie: nuda, nic się nie dzieje... Postaci bez wyrazu; nikt nie przykuł mojej uwagi, nikomu nie kibicowałam. Rozdmuchane konflikty, pseudogłębokie refleksje.
Jedyny plus to wg mnie objętość - książka nie jest gruba, szybko się kończy i można przejść do czegoś ciekawszego.
Rozczarowanie.

activefinch | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Ta książka jest bardzo nudna. Od literatury spodziewamy się jednak czegoś więcej, niż "zwykłej, zwyczajnej prozy życia". Kłótnie z matką, drugą żoną, teściową - to jednak nie to. Na plus wydają mi się opisy przyrody, farmy, amerykańskich bezdroży, ale na tym niestety nie sposób zbudować pasjonującej powieści.

pierrotlefou | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016