Farma

Tłumaczenie: Maria Skibniewska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Of the Farm
83-87498-95-5

Joey Robinson, konsultant reklamowy w firmie szkoleniowej na Manhatanie, ma już za sobą rozwód z Joan. Teraz świeżo poślubioną drugą żonę. Peggy i jej nastoletniego syna chce przedstawić matce mieszkającej samotnie na rodzinnej farmie. Te trzy dni, jakie spędzą ze sobą, to delikatne balansowanie na granicy uczuć i zmysłów. To także walka dwóch kobiet o prawo do ' mężczyzny ich życia', ciąg wyznań, kłótni, wspomnień.

Kamil_Wójcik | 2010-09-30
Przeczytana: 2010 rok

Rewelacyjna książka. Co prawda zacząłem i byłem lekko zdegustowany, no bo mamy faceta, który z nową żoną i jej synem przyjeżdża na rodzinną farmę, do matki. Fabuła bardzo prosta, ale Updike wyraźnie pokazuje, czym zyskał popularność: przenikliwość psychologiczna, finezyjne zdania i nieszablonowe podejście do spraw istotnych dla człowieka: wolność czy tożsamość. Interakcje relacji syn-mama, mama-synowa, syn-syn żony itp. proste są tylko pozornie.
Co by nie pisać, książka warta polecenia.

goś | 2011-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2011

Proza Udpike'a jest prozą życia. Akcja "Farmy" toczy się spokojnie i bez szaleństw, tak też się ją czyta. Może dla niektórych wydawać się nudna, ale dla mnie, w dobie eksperymentów i szoków literackich Updike jest jak spokojna, dobrze znana przystań. Lubie jego zrównoważony styl pisania i wnikliwe wejrzenie w psychikę i problemy "amerykańskiej klasy średniej", w jakiś sposób jest mi to bliskie.

majkabally | 2015-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Bardzo dobry, wczesny Updike. Długie, poetyckie wręcz zdania, czyta się doskonale, zostaje z nami ta opowieść.
Odwieczny spór między matką i synową i walka o względy syna, który nie bardzo potrafi się w tej sytuacji odnaleźć.

ezak | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Trochę jak w polskim filmie: nuda, nic się nie dzieje... Postaci bez wyrazu; nikt nie przykuł mojej uwagi, nikomu nie kibicowałam. Rozdmuchane konflikty, pseudogłębokie refleksje.
Jedyny plus to wg mnie objętość - książka nie jest gruba, szybko się kończy i można przejść do czegoś ciekawszego.
Rozczarowanie.

activefinch | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Ta książka jest bardzo nudna. Od literatury spodziewamy się jednak czegoś więcej, niż "zwykłej, zwyczajnej prozy życia". Kłótnie z matką, drugą żoną, teściową - to jednak nie to. Na plus wydają mi się opisy przyrody, farmy, amerykańskich bezdroży, ale na tym niestety nie sposób zbudować pasjonującej powieści.

Jacek | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Prosta historia, aczkolwiek dramatyczna. Wyjątkowo obrazowe opisy przyrody. Książka pokazuje, iż do końca jesteśmy dziećmi dla swoich rodziców oraz, że mają cały czas wpływ na nasze życiowe wybory.

michaltrudny | 2017-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2017