Kraina najczystszego powietrza

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Región más transparente
Kraina, najczystszego, powietrza
bookworm

Międzynarodową sławę przyniosła mu wydana w 1962 Śmierć Artemia Cruz, jednak już debiutancka powieść Fuentesa Kraina najczystszego powietrza ukazuje pełnię talentu Meksykanina i zakres jego zainteresowań. W swoich utworach porusza kwestię meksykańskiej historii i tożsamości, w wielu z nich pojawia się wątek rewolucji meksykańskiej i fascynacja miastem Meksyk (Ciudad de México). Według Fuentesa dzisiejszy Meksyk jest "dzieckiem" wielowiekowego przenikania wpływów hiszpańskich i azteckich, ale także presji wywieranej na ten kraj przez potężniejszego północnego sąsiada - Stany Zjednoczone. W swoich utworach pisarz wykorzystuje zdobycze techniki narracyjnej Dos Passosa, a także Joyce'a oraz wprowadza śmiałe rozwiązania konstrukcyjne i lingwistyczne.

mm8371 | 2013-05-10

Jeśli wybierasz się do Meksyku a nie czytałeś....sry...raczej zmień plany (może jednak Chorwacja?))

dzejandzej | 2015-11-13
agnieszkabalbina | 2014-01-06