Śmierć Artemia Cruz

Wydawnictwo: Czytelnik
La muerte de Artemio Cruz
rewolucja meksykańska, Meksyk
bookworm

Powieść rozliczeniowa Fuentesa o zdradzie ideałów rewolucji meksykańskiej 1910 roku. Jej bohater na łożu śmierć przeprowadza rachunek sumienia, poszukując przyczyn swego moralnego upadku. Fuentes podejmuje w swej powieści namiętną krytykę korupcji i politycznej manipulacji. Czyni to w nader oryginalnej formie — narrację prowadzi z trzech punktów widzenia: „ja”, „ty” i „on”, mieszając czas opowieści w retrospekcjach i twórczo wykorzystując strumień świadomości. Jego niezwykła metoda zapisu została przejęta przez innych pisarzy latynoskich.

Dariusz Karbowiak | 2011-04-17

Książka mówiąca o śmierci człowieka, fragmenty życia przewijają się jak stare pocztówki, jak rozsypany obrazek z trudem układanych puzzli.

Metal Szlachetny | 2018-03-29

Zagadkowa, wciągająca i trzymająca w napięciu jest śmierć Artemia Cruz. Takie też było jego życie.

Napisana z rozmachem eksperymentalna powieść która nie pozwala się odłożyć bez namysłu, bez dotknięcia skrawka tego, czym jest życie i śmierć.

mm8371 | 2013-05-26

O władzy,pieniądzach,korupcji...i co człowiek może dla nich zrobic.

Hames Park | 2018-08-03
paralos | 2017-02-18