Dziewczyna Mistrza Gry

Wydawnictwo: Akapit Press
Barbara

Inne wydania

Dziewczyna Mistrza Gry dla mnie również stała się grą. Oczywiście inną niż ta, na której obrzeżach rozwija się akcja książki. Zagrałam sama ze sobą, bo dotknęłam spraw, które zawsze były mi obce i od których świadomie odchodziłam.
Krystyna Siesicka

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

| 2014-09-18
Na półkach: Przeczytane, ***5

To książka trudna; szybko się ją czyta, a jednocześnie ciężko przez nią przebrnąć. Porusza sprawę wysokiej wagi. Skłania do zadania sobie pytania: czy nie łączę realu z fikcją?! Odnosi się ono np. do gier komputerowych. Czy nie przywiązuję zbyt dużej wagi do świata fantastycznego? Ten oto problem jest głównym wątkiem w „Dziewczynie Mistrza Gry”.
Na początku jej kompletnie nie rozumiałam! Mistrz Gry? Dziewczyna? O co chodzi? Jakiej gry??? Ale gdy dobrnęłam do końcowych fragmentów, wreszcie rozszyfrowałam tajemniczość tej powieści i wiem dlaczego ciężko mi się ją czytało...
Ta książka jest tajemnicza i groźna, ale warto ją przeczytać!

Castelvenere | 2014-04-17
Przeczytana: styczeń 2014

Mam mieszane uczucia wobec tej książki. Sam pomysł na fabułę dość ciekawy, jednak momentami odnosi się wrażenie, że autorka nie ma pojęcia o grze RPG, którą stara się opisać i z którą związany jest tytułowy Mistrz. Drugim ogromnym minusem jest... brak zakończenia. W momencie, gdy po żmudnej plątaninie niejasnych wątków i niedopowiedzianych dialogów czytelnikowi zaczyna rozjaśniać się w głowie, akcja niespodziewanie urywa się. Kończąc lekturę odnosi się wrażenie, że trzyma się w dłoniach wybrakowany egzemplarz, wybrakowany o co najmniej rozdział.
Z drugiej jednak strony może taki właśnie był zamiar autorki. Może to niedopowiedzenie ma wymusić na każdym odbiorcy indywidualną refleksję. Im dłużej staram się analizować tę powieść, tym bardziej nie wiem, co o niej myśleć.

Kokos | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Po raz pierwszy czytałam tę książkę dawno temu, wtedy byłam prawdopodobnie w odpowiednim wieku, żeby być jej planowanym odbiorcą. Teraz jestem starsza i książka nie wywiera już na mnie takiego wrażenia jak kiedyś (aż strach ponownie sięgnąć po inne książki Siesickiej, ta nie była nigdy moją ulubioną, a co jeśli te wówczas uważane za najlepsze teraz nie dadzą się czytać?). Przyczyną może być też fakt, że wtedy nie wiedziałam czym są gry fabularne, a teraz wiem i właśnie pod tym kątem analizowałam powieść. Mam mieszane odczucia - prawdopodobnie można założyć, że fabuła jest w miarę wiarygodna (w tym sensie, że podobne rzeczy mogłyby mieć miejsce naprawdę), ale odwzorowanie istoty gier już niekoniecznie, część rzeczy tam nie ma sensu (MG mówiący do BN-a "rzuć k100"?). Zresztą autorka bardzo silnie demonizuje gry, o których pisze. Od początku do końca pokazane są jako coś złego, co niszczy relacje z ludźmi i utrudnia bohaterom normalne funkcjonowanie. Oczywiście, można to tak...

klaudiabla2 | 2011-05-22
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Z każdą kolejną książką tej autorki podoba mi się ona coraz bardziej. Urzeka mnie jej specyficzny styl, historie, ale jedna rzecz bardzo denerwuje. O tym jednak później. Do domu Juty przeprowadza się Flora. Ma ona robić we Warszawie scenografię do spektaklu Patricka Sullivana. W domu dzieją się jednak dziwne rzeczy. Cały czas przychodzi do niego pewna grupa osób, którym właścicielka wynajmuje jeden pokój. I znów burzliwą miłość dwojga nastolatków widzimy dzięki pewnej pani, zdaję się po czterdziestce. A jest to bardzo trudna miłość. Marianna jest baletnicą, nie ma pieniędzy, ponieważ ma chorego braciszka. Kamil pochodzi z bogatej rodziny, ale w domu nie układa mu się najlepiej. Chce, aby jego dziewczyna zmieniła się dla niego. Ale czy, gdy kogoś kochamy nie powinniśmy akceptować go takim jaki jest, z wadami, zaletami, i nigdy nie próbować go zmieniać. Ale widzimy tu też inne problemy. Jak choćby z rodzicami. Matka Marianny nie chce aby jej córka spotykała się z Kamilem. Chociaż...

Katherina87 | 2012-11-23

Dziewczyna Mistrza Gry dla mnie również stała się grą.Oczywiście zupełnie inna niż ta,na której obrzeża rozwija się akcja książki.RPG to świat fantazji i dziwnej fabuły stworzony przez Mistrza.Ja natomiast napisałam książkę p przenikaniu tej fantazji do rzeczywistości,do codzienności,do uczuć i spraw,w których przecież uczestniczy nie tylko Mistrz Gry.Jest obok niego moja Dziewczyna,którą prawdziwa miłość stawia na granicy obcego jej świata,otacza grozą i tajemnicą.zagrałam sama ze sobą,bo dotknęłam spraw,które zawsze były mi obce i od których świadomie odchodziłam.Być może przegrałam,bo będąc orędowniczką Dziewczyny,pokochałam Mistrza. Krystyna Siesicka.

Monika | 2011-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 maja 2011

Uwielbiam książki Krystyny Siesickiej. Postanowiłam więc sięgnąć po jej kolejną książkę. Nie rozczarowałam się. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. 'Tytuły' rozdziałów bardzo mi się spodobały. Fabuła ciekawa i szczerze powiedziawszy nigdy nie domyśliłabym się takiego końca.

phy_ | 2010-09-13

Ciężka do zrozumienia gdy nie ma się doświadczenia w grach typu Dungeons & Dragons.

fata | 2010-01-17
Na półkach: Z dawnych lat, Przeczytane

Niezwykła i tajemnicza. Jako nastolatka byłam pod jej ogromnym wrażeniem.

narsilion | 2013-03-04

Żenujące.
Wyraźnie widać, że pisorz nie wiedzioł o co biega, zupełnie nie rozumie idei gier o których pisze. Ot, wykombinował temat ale zbadał go bardzo płytko.
W efekcie książka może być znośna, choć nudnawa, póki nie zawadza o tematykę gier fabularnych. A wtedy mamy kompletną abstrakcję.
Co gorsza, książka urywa się w momencie, kiedy wreszcie ze ślamazarzących się, nijakich zdarzeń wyłania się jakieś zawiązanie akcji. Ale co tam, nieważne, liczył się przecież tylko banalny romansik i jego idiotyczne zachwianie, toteż kiedy bohaterowie się godzą, nic już nie jest ważne, rozwinięte wątki można olać a książkę zakończyć, skoro i tak brak pomysłu na fabułę.

| 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012

Czytałam tę książkę dość dawno, ale pamiętam że bardzo mi się podobała. Od samego początku do końca trzymała w napięciu. Momentami było mi trochę ciężko ją zrozumieć bo nie jestem zapaloną fanką RPG. Dziewczyna Mistrza Gry to jedna z moich ulubionych książek pani Siesickiej, zdecydowanie polecam! :)