Okładka książki Ja, diablica

Ja, diablica

Autor:
Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 1)
wydawnictwo
W.A.B.
978-83-7414-824-5
piekło, smierć, diabeł, miłość
typ
papier
Grafitowa_
7,61 (2876 ocen i 511 opinii)

Opis książki

Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową książkę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
nigrum | 2012-09-29
Przeczytana: 28 września 2012

P- przystojni mężczyźni, piękne kobiety i ... piekło.
I- interesująca fabuła , intrygujące zakończenie.
E- ekscentryczna postać diabła Azazela( to on wymyślił komary!:))
K- Kleopatra i jej obsesja na punkcie mężczyzn.
I- irytujący Piotruś i jego wieczne ślimacze tempo.
E- ech, to nie zdecydowanie Wiki...
L- lubieżny uśmiech Beletha( Co drugi opis bohatera tak obrazuje jego wyraz twarzy. Pytam się ile można?;))
N- Niebo i Piekło ukazane z przymrużeniem oka .
A- anioły, które przeklinają? To tak można?;)

Mimo licznych wad książka zabawna i skutecznie poprawiająca humor.

Polecam.;)

boziaczek | 2014-02-16

"Ja, Diablica" to książka, przy lekturze której naprawdę możemy się dobrze bawić. Napisana lekko, z dużym poczuciem humoru, historia ta wciąga czytelnika, który tylko czeka cóż tu może się jeszcze wydarzyć w tym "piekielnym" świecie:) A że niezwykłą wyobraźnię p. Miszczuk posiada, miałam się już okazję przekonać a propos lektury "Drugiej szansy".
Autorka przedstawia nam świat piekła i nieba w bardzo oryginalny i ciekawy sposób, również sami bohaterowie są bardzo intrygujący, tajemniczy i zaskakujący.
Polecam, ale zdecydowanie kobiecej części czytelników. Naprawdę warto poznać ten "piekielny" świat bliżej i nieźle się zrelaksować:)

Hooligan-Hernandez | 2013-06-16
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Kooocham i jestem dumna że taką książke napisała polka *-*

WampirkaJustynka | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Ta książka to prawdziwa komedia. Jednak nazjabawniejszy w niej jest Azazael, który mimo, że ma tysiące lat zachowuje się jak nastolatek. Co do Beletha to mam mieszane uczucia. Wiktoria trochę mnie momentami irytowała. I czemu to wszystko wina Lucyfera? Tak czy inaczej serdecznie polecam.

Alina | 2010-12-27
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Książka zapowiadała się naprawdę świetnie. Mamy jakąś dziewczynę, która staje się diablicą, ląduje w Los Diabolos, czyli piekielnym odpowiedniku Los Angeles. I jest ciekawie... Ale nieee. Wiktoria (nasza bohaterka) okazała się tak beznadziejnym przypadkiem, że udało jej się zepsuć całą książkę. Całą. A, nie, jest jeden fragment, który mi się niezaprzeczalnie podobał. Ale może wróćmy do wymieniania zarzutów.

Książka jest napisana wyjątkowo niezgrabnie, ale podejrzewam, że to dlatego, iż jest w pierwszej osobie, a narratorką jest ta wkurzająca Wiktoria. Ma ona dwadzieścia jeden lat, a mentalność piętnastolatki (chociaż znałam i dojrzalsze piętnastolatki, ale na razie pomówmy o stereotypach). Ona jest ode mnie starsza! To mnie dobijało, bo niewiele, ale ja, za przeproszeniem, jestem od niej chyba znacznie mądrzejsza, bo... za dużo myśli Wiktorii się nasłuchałam, żeby podejść do tego swobodnie.

Tak, język, jakim napisana jest książka, jest równie niedojrzały co bohaterka. Nie mam co...

Agnesscorpio | 2010-10-07
Przeczytana: 07 października 2010

„Wszyscy święci balują w niebie” mówią słowa znanej piosenki. To na pewno nie sprawdza się w przypadku bohaterów powieści „Ja, Diablica” autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk, wydanej przez wydawnictwo WAB.
Tutaj bale, hulanki, swawole odbywają się w miejscu znacznie oddalonym od niebiańskich przestworzy. Tutaj bohaterowie jeżdżą Lamborghini Diablo, noszą najmodniejsze ciuchy znanych projektantów, stawiają włosy na żel i żyją wiecznie. Tutaj możesz spotkać na jednej imprezie Kleopatrę, Elvisa Presleya, Napoleona lub Marylin Monroe. Chcesz być długonogą blondynką? Tylko o tym pomyśl. Chcesz mieć dom na plaży? Tylko zamknij oczy. Tutaj wszystko jest możliwe. A zatem… witajcie w piekle.
Tak, właśnie tam toczy się akcja powieści. Główną bohaterkę, Wiktorię, poznajemy tuż po tym, jak została zamordowana przez nieznanego sprawcę i trafiła do miejsca, które wszystkim kojarzy się jako ziejąca ogniem dziura w ziemi. Tutaj niczego takiego nie spotkamy. Są za to piękne domy, drogie samochody,...

Virginia | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Książkę oceniam jako bardzo dobrą. Wciąga już od pierwszej strony, a gdy Wiki zaczyna swoje nowe "życie" w piekle ciężko się od niej oderwać. Ciekawa fabuła, bohaterowie, zwroty akcji a przede wszystkim humor. Humor jest niepodważalną zaletą tej książki. Były momenty, które były bardzo dobre i były też takie, które potrafiły mnie zniechęcić do dalszego czytania. Mimo wszystko dotarłam do końca i z pewnością sięgnę po kontynuację.

maniakch | 2014-02-10

Historia jakich wiele, Ona śmiertelniczka, On postać z zaświatów a wokół nich krąg barwnych przyjaciół i przeszkody do pokonania i na tym podobieństwo do innych tego typu książek się kończy . Autorka opowiedziała nam tą historię w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Kwestia Nieba i Piekła , Aniołów i Diabłów przedstawiona z ogromną dozą humoru i dystansu, przezabawne dialogi i niespodziewane zwroty akcji czynią książkę szalenie ciekawą . Nie znajdziemy w niej diabłów bez sumienia czy aniołków bez skazy na duszy , nie oczekujcie cukierkowego przesłodzonego nieba czy gorącego i przerażającego piekła, bo jeśli tego się spodziewacie to na pewno tego tutaj nie znajdziecie.

Dominka1 | 2014-03-08
Przeczytana: 21 lutego 2014

Z reguły nie przepadam za polskimi romansami paranormalnymi.Powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk polecono mi w mojej ulubionej bibliotece.Okładka i tytuł wydały się mi się tandetne.Nigdy jednak nie osądzam książki po okładce...
Historia rozpoczęła się od śmierci Wiktorii,dwudziestoletniej studentki.Dziewczyna trafiła do piekła. Myliłby się jednak ten kto sądziłby,że to dramatyczna kara za ogromne grzechy.Piekło opisane zostało jako miejsce ,w którym przebywali zwariowani ,kochający imprezy i ziemskie przyjemności ludzie.Wybór Niebo czy Piekło był osobistą decyzją człowieka.
Wiktoria nie została zwykłą mieszkanką krainy szatana.Rozpoczęła pracę jako diablica , zamieszkała w pięknym domu i poznała mieszkańców piekła.Próżna Kleopatra(znana nam z historii jako królowa Egiptu), oraz dwa diabły:ambitny i zabawny Azazel i przystojny,uwodzicielski Beleth stali się jej najbliższymi przyjaciółmi.
Wiktoria nie zapomniała jednak o ziemskim życiu.Tęsknota za znajomymi, obiektem westchnień...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica