Lubimyczytać.pl to:

piekło, smierć, diabeł, miłość
typ
papier
Grafitowa_
7.55 (2139 ocen i 406 opinii)

Opis książki

Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową książkę.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
nigrum | 2012-09-29
Przeczytana: 28 września 2012

P- przystojni mężczyźni, piękne kobiety i ... piekło.
I- interesująca fabuła , intrygujące zakończenie.
E- ekscentryczna postać diabła Azazela( to on wymyślił komary!:))
K- Kleopatra i jej obsesja na punkcie mężczyzn.
I- irytujący Piotruś i jego wieczne ślimacze tempo.
E- ech, to nie zdecydowanie Wiki...
L- lubieżny uśmiech Beletha( Co drugi opis bohatera tak obrazuje jego wyraz twarzy. Pytam się ile można?;))
N- Niebo i Piekło ukazane z przymrużeniem oka .
A- anioły, które przeklinają? To tak można?;)

Mimo licznych wad książka zabawna i skutecznie poprawiająca humor.

Polecam.;)

boziaczek | 2014-02-16

"Ja, Diablica" to książka, przy lekturze której naprawdę możemy się dobrze bawić. Napisana lekko, z dużym poczuciem humoru, historia ta wciąga czytelnika, który tylko czeka cóż tu może się jeszcze wydarzyć w tym "piekielnym" świecie:) A że niezwykłą wyobraźnię p. Miszczuk posiada, miałam się już okazję przekonać a propos lektury "Drugiej szansy".
Autorka przedstawia nam świat piekła i nieba w bardzo oryginalny i ciekawy sposób, również sami bohaterowie są bardzo intrygujący, tajemniczy i zaskakujący.
Polecam, ale zdecydowanie kobiecej części czytelników. Naprawdę warto poznać ten "piekielny" świat bliżej i nieźle się zrelaksować:)

Alina | 2010-12-27
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Książka zapowiadała się naprawdę świetnie. Mamy jakąś dziewczynę, która staje się diablicą, ląduje w Los Diabolos, czyli piekielnym odpowiedniku Los Angeles. I jest ciekawie... Ale nieee. Wiktoria (nasza bohaterka) okazała się tak beznadziejnym przypadkiem, że udało jej się zepsuć całą książkę. Całą. A, nie, jest jeden fragment, który mi się niezaprzeczalnie podobał. Ale może wróćmy do wymieniania zarzutów.

Książka jest napisana wyjątkowo niezgrabnie, ale podejrzewam, że to dlatego, iż jest w pierwszej osobie, a narratorką jest ta wkurzająca Wiktoria. Ma ona dwadzieścia jeden lat, a mentalność piętnastolatki (chociaż znałam i dojrzalsze piętnastolatki, ale na razie pomówmy o stereotypach). Ona jest ode mnie starsza! To mnie dobijało, bo niewiele, ale ja, za przeproszeniem, jestem od niej chyba znacznie mądrzejsza, bo... za dużo myśli Wiktorii się nasłuchałam, żeby podejść do tego swobodnie.

Tak, język, jakim napisana jest książka, jest równie niedojrzały co bohaterka. Nie mam co do t...

Agnesscorpio | 2010-10-07
Przeczytana: 07 października 2010

„Wszyscy święci balują w niebie” mówią słowa znanej piosenki. To na pewno nie sprawdza się w przypadku bohaterów powieści „Ja, Diablica” autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk, wydanej przez wydawnictwo WAB.
Tutaj bale, hulanki, swawole odbywają się w miejscu znacznie oddalonym od niebiańskich przestworzy. Tutaj bohaterowie jeżdżą Lamborghini Diablo, noszą najmodniejsze ciuchy znanych projektantów, stawiają włosy na żel i żyją wiecznie. Tutaj możesz spotkać na jednej imprezie Kleopatrę, Elvisa Presleya, Napoleona lub Marylin Monroe. Chcesz być długonogą blondynką? Tylko o tym pomyśl. Chcesz mieć dom na plaży? Tylko zamknij oczy. Tutaj wszystko jest możliwe. A zatem… witajcie w piekle.
Tak, właśnie tam toczy się akcja powieści. Główną bohaterkę, Wiktorię, poznajemy tuż po tym, jak została zamordowana przez nieznanego sprawcę i trafiła do miejsca, które wszystkim kojarzy się jako ziejąca ogniem dziura w ziemi. Tutaj niczego takiego nie spotkamy. Są za to piękne domy, drogie samochody, sło...

lucy | 2012-09-30
Przeczytana: 30 września 2012

Kocham, kocham i jeszcze raz kocham.:)
"Ja diablica" Katarzyny Bereniki Miszczuk podbiła moje serce. Historia opowiada o dziewczynie, która została zamordowana. Jak się okazuje po śmierci trafia na "targ dusz" gdzie tam diabły wygrywają go. Wiktoria Biankowska trafia do piekła i zostaje diablicą. Oczywiście poznaje tam chłopaka...
Resztę sami przeczytacie. Książka ta jest pełna humoru, miłości, pożądania i zwrotów akcji. Warta przeczytania od pierwszej do ostatniej strony. Czytając tą pozycję utożsamiłam się z bohaterami. Zaciekawiła mnie że wprost nie mogłam się oderwać. Polecam!:)

"- Ślicznie wyglądasz, kochanie. - Beleth bezczelnie wpatrywał mi się w dekolt.
- Dziękuję, ale oczy mam wyżej - mruknęłam z przekąsem.

"- To nikt nie chce iść do Nieba? - nie mógł w to uwierzyć.
Skarbie - posłałam mu swój najpiękniejszy uśmiech - nikogo nie podniecają wspólne śpiewy i trzymanie się za ręce."

Bed | 2011-05-20
Przeczytana: 19 maja 2011

Wczoraj byłam w piekle. Po przeczytaniu tylu opinii, stwierdziłam, że książka Katarzyny Bereniki Miszczuk pewnie ma coś w sobie. I rzeczywiście obraz Arkadii Niższej jest fajnie przedstawiony. O takim miejscu na wieczność chyba się marzy. Robisz co chcesz, wokoło cudowne krajobrazy, super imprezy. Jak nabroisz, zrobić nic Ci nie mogą, bo już nie żyjesz. Oczywiście nie każdy może się tam dostać. Gdy jesteś mordercą a pewnie jakiś diabeł Cię podkusił do złego, to nawet w piekle Cię nie zechcą, no chyba żebyś był sławny. Pożądane są drobne grzeszki typu nieustępowanie miejsca staruszkom i oczywiście trzeba być laską. Autorka napisała fajną powieść, z fantazją, dobrze się ją czyta, ale momentami sama gubi się w tym co pisze. Czasem jej bohaterowie nie mogą mieć ciał, czasem krwawią, uprawiają seks, technika szczegółów kuleje trochę, można to było dopracować jeszcze. Mimo wszystko bohaterów polubiłam. Sama Wiki tak niezdecydowana kogo woli czy Beletha z jego klatą, czy Piotrusia z zaroste...

maniakch | 2014-02-10

Historia jakich wiele, Ona śmiertelniczka, On postać z zaświatów a wokół nich krąg barwnych przyjaciół i przeszkody do pokonania i na tym podobieństwo do innych tego typu książek się kończy . Autorka opowiedziała nam tą historię w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Kwestia Nieba i Piekła , Aniołów i Diabłów przedstawiona z ogromną dozą humoru i dystansu, przezabawne dialogi i niespodziewane zwroty akcji czynią książkę szalenie ciekawą . Nie znajdziemy w niej diabłów bez sumienia czy aniołków bez skazy na duszy , nie oczekujcie cukierkowego przesłodzonego nieba czy gorącego i przerażającego piekła, bo jeśli tego się spodziewacie to na pewno tego tutaj nie znajdziecie.

Tajemnica | 2013-10-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

"Ja? Poddać się? Ludzie się zmieniają, wypadki się zdarzają."
Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tej książki jednak przyjaciólka mnie do niej przekonała - dziękuję!!! Książka świetna, spodobała mi się od pierwszego zdania - to niesamowite! Ciekawa: fabuła, postaci, obraz piekła i przekilnających przedstawicieli nieba itd... za dużo by wyliczać. Serdecznie polecam! :)

Dominka1 | 2014-03-08
Przeczytana: 21 lutego 2014

Z reguły nie przepadam za polskimi romansami paranormalnymi.Powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk polecono mi w mojej ulubionej bibliotece.Okładka i tytuł wydały się mi się tandetne.Nigdy jednak nie osądzam książki po okładce...
Historia rozpoczęła się od śmierci Wiktorii,dwudziestoletniej studentki.Dziewczyna trafiła do piekła. Myliłby się jednak ten kto sądziłby,że to dramatyczna kara za ogromne grzechy.Piekło opisane zostało jako miejsce ,w którym przebywali zwariowani ,kochający imprezy i ziemskie przyjemności ludzie.Wybór Niebo czy Piekło był osobistą decyzją człowieka.
Wiktoria nie została zwykłą mieszkanką krainy szatana.Rozpoczęła pracę jako diablica , zamieszkała w pięknym domu i poznała mieszkańców piekła.Próżna Kleopatra(znana nam z historii jako królowa Egiptu), oraz dwa diabły:ambitny i zabawny Azazel i przystojny,uwodzicielski Beleth stali się jej najbliższymi przyjaciółmi.
Wiktoria nie zapomniała jednak o ziemskim życiu.Tęsknota za znajomymi, obiektem westchnień stude...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica