Ja, diablica

Okładka książki Ja, diablica Katarzyna Berenika Miszczuk
Okładka książki Ja, diablica
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 1) fantasy, science fiction
Wiktoria Biankowska (tom 1)
W.A.B.
2010-10-06
2010-10-06
piekło smierć diabeł miłość

Śmieszna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia. Wiktoria zostaje zamordowana i trafia do piekła, w którym otrzymuje posadę diablicy. Od teraz jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, a w tak zwanym międzyczasie może używać życia w Los Diablos - wypasionej dzielnicy piekła. Jednak Wiki nie może pogodzić się z utratą życia, a na dodatek diabły mają swój własny plan, jak wykorzystać młodą diablicę do swych niecnych czynów. Początkowo denerwowała mnie naiwność i głupota głównej bohaterki. Wiele sytuacji z nią w roli głównej przyprawiało mnie o ciarki żenady. Obraz diabłów czy innych mieszkańców piekła był stereotypowy, czasami miałam poczucie, że to jedna wielka banda zarozumiałych idiotów. Ale sama intryga, dialogi oraz poczucie humoru wylewające się z kart książki sprawiło, że w jeden dzień pochłonęłam lekturę i z przyjemnością sięgam po drugi tom.

Przyjemne czytadło young adult. Główna bohaterka momentami irytuje swą naiwnością i niedomyślnoscią. Nazywanie swojego ukochanego Piotrusiem też drażni. Mogłoby też dziewczę bardziej eksperymentować ze swą diabelską mocą, nawet jej do głowy nie przychodzi spróbować uleczyć sobie kaca. Ale poza tym czyta się przyjemnie, ciekaw jestem kolejnych części.

Wróciłam do serii po 10 latach. Przeczytałam każdy tom po raz kolejny, żeby doczytać ostatni.
I znowu potwierdzam, że seria jest genialna!
Przyjemna, czyta się bez wysiłku i z przyjemnością.
Historia płynie lekko, nie da się nie lubić głównej bohaterki i reszty ekipy. I wyobrażenie piekła - tak, to lubię najbardziej ;)

I znowu potwierdzam, że seria jest genialna!
Przyjemna, czyta się bez wysiłku i z przyjemnością.

Dobrze napisane, trzymające akcję na dobrym poziomie. Warta uwagi

Dobrze napisane, trzymające akcję na dobrym poziomie. Warta uwagi

Sięgnęłam po te serię po serii Kwiatu paproci... I miałam wrażenie, że główną bohaterką jest ta sama bohaterka... dotrwałam do połowy książki Ja, ocalona. Niestety, dla mnie zbyt bardzo zlewały się cechy wspólne głównej bohaterki z Kwiatu paproci.

To mit, że Kleopatra była bardzo urodziwa, a autorka nie do końca wie, czym jest feminizm, gdy dysponuje tym wyrażeniem.

Ofiara: Wiktoria Biankowska
Wiek: 20 lat
Miejsce śmierci: Pola Mokotowskie
Przyczyna śmierci: liczne rany kłute brzucha
Sprawca: nieznany
Takie informacje pewnie zapisałaby policja, gdyby tylko tuż po morderstwie ciało Wiktorii nie zamieniło się w proch. A stało się tak za sprawą dwóch diabłów, które maczały swoje palce w śmierci dziewczyny. Wszystko po to, by piękna studentka została diablicą. Jej dusza otrzymuje dom w Los Diablos, a o uwagę Wiktorii zabiega seksowny diabeł Beleth. Dziewczyna otrzymuje też pracę- musi targować się o dusze kolejnych zmarłych. Jej serce pozostało jednak na Ziemii. nawet po śmierci dziewczyna wzdycha do przystojnego kolegi ze studiów- Piotrusia. Postanawia więc wrócić do swojego dotychczasowego życia, rozpoczynając tym serię katastrof.
Jakoś tak wyszło, że mam całą serię książek o Wiktorii Biankowskiej, a nawet nie czytałam opisów z tyłu okładek. Biorąc więc pierwsze dwie części na wakacje, kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Otrzymałam fajną, lekką historię, przepełnioną humorem (i flirtem z seksownym diabłem),idealną do czytania na leżaczku nad morzem ❤️
Katarzyna Berenika Miszczuk miała fantastyczny pomysł na przedstawienie życia po śmierci. Koncepcja Piekła, Nieba i Tartaru, czy zasad panujących u Archanioła i samego Szatana, bardzo mnie urzekła. Główna bohaterka jest silna, zabawna, ale też niepogodzona z przedwczesną śmiercią i rozdarta pomiędzy dwoma facetami. Doceniam to, że autorka nie przedstawiła jej jako głupiutkiej dziewczyny, która ucieszona wygodami życia w Piekle, zapomina o swoim dotychczasowym życiu. Wiki uczy się nowych umiejętności, korzysta z wszelkich wygód, ale nie zapomina ani o bliskich, ani nawet o studiach. Z niecierpliwością kibicowałam Belethowi, żeby wygrał "pojedynek" z Piotrusiem o Wiktorię. 500 stron książki pochłonęłam błyskawicznie i natychmiast sięgnęłam po kolejną część. Nie znajdziecie tu morałów, czy wielkich mądrości, jednak przygody uroczej diablicy (to nie tylko miłosne rozterki, są też sceny walki 😊) z pewnością wywołają uśmiechy an aWaszych twarzach 😊

Ofiara: Wiktoria Biankowska
Wiek: 20 lat
Miejsce śmierci: Pola Mokotowskie
Przyczyna śmierci: liczne rany kłute brzucha
Sprawca: nieznany

Tę książkę czytałam jeszcze będąc w gimnazjum i jak podobała mi się wtedy, tak podobała mi się teraz.

Oczywiście, polskie imiona mnie odrzucały i zapewne gdyby nie fakt, że czytałam już ją kiedyś, to zapewne teraz bym po nią nie sięgnęła (kiedyś nie byłam taka uprzedzona co do polskich autorów). I owszem, zmieniłabym kilka dialogów lub akcji by były mniej cringowe, mimo wszystko czerpałam ogromny fun czytając tę książkę.

Perypetie nieudolnych diabłów sprawiały, że co chwilę parskałam śmiechem. A postać Azazela - złoto! To typowy cwaniak, z którego więcej szkody niż pożytku, intrygant jakich mało, a w dodatku największy żartowniś i gorący kochanek.

Mam ogromny sentyment do tej książki.

Mam za sobą całą serię. Świetna, wciągająca i zabawna. To taka historia, którą z przyjemnością przeczytałabym drugi raz.

Lekka, zabawna książka na ciemne zimowe wieczory. Poprawia humor :)

Lekka, zabawna książka na ciemne zimowe wieczory. Poprawia humor :)

Video

Video