Ja, diablica

Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
W.A.B.
piekło smierć diabeł miłość
Wiktoria Biankowska (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
piekło smierć diabeł miłość

Okładka książki Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska, K.A. Figaro, Maya Frost, Anna Kasiuk, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Agnieszka Rusin
Ocena 6,6
Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska,&...
Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
Ocena 6,6
Silna Anna Cieplak, Natal...
Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska, Kaja Łęcka
Ocena 6,2
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....
Okładka książki Niegrzeczne święta Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
Ocena 6,3
Niegrzeczne św... Meg Adams, Justyna ...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
Ocena 7,1
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...

Historia ciekawa, jednak pierwszy tom tak niesamowicie mnie irytował, a mianowicie sposób, w jaki główna bohaterka mówiła o Piotrusiu. Te kilkaset stron wystarczyło bym znienawidziła to imię już do końca swojego życia. Zastanawiałam się nad tym, czemu autorka to zrobiła, jednak nie znalazłam żadnego sensownego wytłumaczenia dla tego zabiegu. Na szczęście drugi tom jest już...

Przepadłam w tej książce. Jak siadłam tak nie mogłam się oderwać. A nawet jeśli już ciągle myślałam co będzie dalej. Pod czas czytania nie byłam w stanie myśleć o niczym innym jak o akcji. Jednym słowem: Naprawdę dobra!

Ah, klasyczny trójkącik miłosny i bohaterka, która aż się prosi, by wziąć ją za ramiona i porządnie wstrząsnąć - czasami miałam szczerą chęć wejść do książki i zapytać Wiktorię "COŚ TY WŁAŚNIE ZROBIŁA?!" lub "WEŹ TY SIĘ DZIEWCZYNO W KOŃCU OGARNIJ!".
Nie zgadzałam się z wyborami głównej bohaterki, ale książka jest świetna. Pełna akcji, ciekawych sytuacji no i cudownego...

Biorąc pod uwagę sentyment do autorki... spodziewałam się czegoś lepszego. Jestem odrobinę rozczarowana. Musiałam się zmuszać do czytania.

Szczerze pisząc, kiedy pierwszy raz brałam tę książkę do ręki, nie spodziewałam się czegoś takiego. Zawarta w niej duża dawka humoru z pewnością nie pozwoli zapomnieć o niej na długo.
To, co wydaje się być jeszcze zachęcające to wartka akcja. Obserwujemy świat oczami głównej bohaterki, ale jest on całkiem barwny i łatwo się w nim odnaleźć.
Postaci są bardzo ciekawe. Takie...

Tę serię przeczytałam już kilka razy, teraz czyta ją mój syn :)

Na półkach: , , , , ,

Z fantastyką do tej pory było mi po drodze. Po jaką książkę z tego gatunku bym nie sięgnęła okazywała się ona strzałem w dziesiątkę. Twórczość Katarzyny Bereniki Miszczuk już poznałam swego czasu. Przeczytałam ‘Wilka”, “Wilczycę” oraz “Obsesję”. Wszystkie z nich mi się naprawdę podobały. Czy “Ja, diablica” również dołączy do grona pozycji ulubionych?
Omawiany tytuł...

Wciągająca historia, lekka w odbiorze. Lekko infantylna, lecz nie przeszkadza to aż tak bardzo. Polecam na odstresowanie się, gdy nie ma się głowy na skomplikowane pozycje :)

Na plus: bardzo ciekawy pomysł i drobne smaczki, zakończenie
Na minus: trochę infantylnych scen rodem ze Zmierzchu.
Ogółem: fajna, luźna, odprężająca lekturka.

Za dużo stron. Nie doczytałam do końca, ale jest trochę zabawnych dialogów.

9 024
    4 340