Ja, diablica

Okładka książki Ja, diablica Katarzyna Berenika Miszczuk
Okładka książki Ja, diablica
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiktoria Biankowska (tom 1)
W.A.B.
2010-10-06
2010-10-06
piekło smierć diabeł miłość

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Książka kompletnie nie w moim guście i upodobaniach, skusiłam się tylko na nią, bo chciałam przewietrzyć głowę. Ile można czytać o psychopatach, mordercach itp. Ta książka miała dobre recenzje, więc się skusiłam i o dziwo jak nie lubię takich książek ta mi się mega podobała. Strasznie się uśmiałam, autorka ma świetną wyobraźnię i prawie mnie przekonała, że miejsce w piekle, które mam zarezerwowane to był dobry wybór. 😂

W tej opowieści najbardziej przypodoba się wykreowany świat! Przynajmniej u 80% czytelników.
Piekło znane z buchających ogni, narzędzi tortur, wiecznego cierpienia staje się kurortem wakacyjnym, pełnym uciech i zabawy do białego rana.

Samolubni mieszkańcy Piekieł (przystojny Beleth i podstępny Azazel, samolubna Kleopatra, uroczy Belfegor oraz Behomet pogromca wszystkich ptaków w okolicy) pozostają niezmiennie sobą i niestety tym bardziej podkreślają tępotę głównej bohaterki (moja osobista opinia, każdy ma swoje zdanie - ale jak można nie wiedzieć, że... milczę...). Czytając tą książkę po takim czasie zauważa się zmienne niedostępne dla młodszego umysłu.
Zarówno wtedy, jak i teraz nadal czyta się z satysfakcją.

I nawet wizyty w urzędach stały się mniej upierdliwe... tym bardziej gdy na drzwiach widnieje numer 6.

Po powtórnym przeczytaniu (pierwsze miało miejsce dawno temu i nieprawda) nadal podziwiam pomysł Zaświatów stworzony przez autorkę....

Ta książka była dla mnie ciężka pod względem oceny. Z jednej strony ciekawość mnie zjada co będzie dalej.. a z drugiej strony tak bardzo, BARDZO nienawidzę Polskich imion w książkach. Strasznie irytowało mnie te ciągłe "Piotruś". Głowna bohaterka również była irytująca momentami. Dialogi całkiem przeciętne, ale tak jak wspomniałam, ciekawość jest silniejsza i pewnie skuszę się na kolejną część. Może będzie lepiej napisana?

Książka naprawdę bardzo fajna, są tam śmieszne i romantyczne momenty. Jak coś to nie ma żadnych scenek 18+. Książka wciąga, łatwo i szybko się ją czyta, ma w sobie duże i ciekawe plot twisty, jednak jej zakończenie jest takie że musisz kupić resztę serii żeby wiedzieć co się wydarzyło później, ale ja nie narzekam bo więcej do czytania. Wszystkim bardzo polecam.

Książka opowiada o życiu Diablicy Wiktorii, która robi sporo zamieszania w Piekle jak i na Ziemi. Dziewczyna chce się dowiedzieć dlaczego umarła. W związku z swoją dociekliwością łamie prawa Piekła. Okazuje się, że jej śmierć nie była planowana co jej powiedziała sama Śmierci. Po drążeniu tematu, kilku zniszczeń dowiedziała się, że to była intryga dwóch znudzonych Diabłów – Azazala i Beletha.
Katarzyna ma lekkie pióro i ciekawy styl pisania. Czytanie tej książki może wywołać uśmiech na twarzy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Widok, że ta książka oceniania jest na 7,4 boli moje oczy. Nie mam pojęcia komu podoba się taka płytka, przewidywalna fabuła. Mówiąc szczerze nie mam nawet siły wracać myślami do tej książki. Czytałam ją głównie jako formę zabicia czasu w pociągu, ale nie potrafiłam powstrzymać się od odkładania tej książki co chwila, żeby zwyczajnie posłuchać muzyki - tak bardzo była nudna, monotonna i nieciekawa.

Początek należał do tych z rodzajów zabawnych. Przedstawienie początkowe świata także mnie zaciekawiło, ale od tego momentu wszystko szło w dół. Cała ideologia istniejącego świata, zasady, które teoretycznie istnieją, ale przez całość książki masz wrażenie, jakby ich zwyczajnie nie było, a wisienką na torcie była postać głównej bohaterki, która była tak irytująca, że aż od niej zacznę. Bowiem istotą istnienia całej tej książki jest historia głównej bohaterki, która umiera... ale nawet sama śmierć nie spodziewała się tego, że dziewczyna umrze. Już na samym początku miałam wrażenie, że coś logicznie mi się tutaj nie zgrywa - w końcu jak nadnaturalna postać, którą jest śmierć, jaka jest w stanie podróżować pomiędzy czas nie wie o śmierci jakiejś losowej dziewczyny? Książka oczywiście nie daje nam na to odpowiedzi. Znaczy daje, ale tak małostkową, że kompletnie nie udzielającą jej w pełni.

Główna bohaterka jest dziecinna, roztrzepana, taka "krejzolka", jednakże najgorsze jest to, że jest zupełnie niespójna pomiędzy tym jak jest przedstawiona, a tym jaka jest. Niewinna, słodka i dziewczęca? Przynajmniej tak mówi o sobie, by w następnej chwili już chwalić swoje ciało ubrane w seksowną sukienkę i przechwalać się jak to nie jest najseksowniejszą kobietą świata. Przygotujcie się, bo scen tego poziomu będzie tu wiele. Mało tego? Główna bohaterka umiera - traci życie, zostaje przeniesiona do zaświatów, gdzie dostaje możliwość zostania tytułową diablicą, czyli człowiekiem, któremu podarowane zostają moce. Co robi w pierwszej kolejności? Wraca na ziemie, po to żeby kontynuować studia. Kiedy to przeczytałam, miałam ochotę wyrzucić książkę z okna pociągu.

Można by spokojnie zacząć czytać tą książkę od połowy i absolutnie we wszystkim czytelnik by się połapał. Nie ma tam żadnych ciekawych zwrotów akcji, humor jest na niskim poziomie, bardziej żenujący niż zabawny, a bohaterowie tak irytująco przerysowani, że od czytania ich imion w mózgu wyryła mi się niechęć do nich.

Ale zdecydowanie najgorszą rzeczą było zakończenie: główna bohaterka posiada niemalże nieograniczoną moc, jest człowiekiem nad demonami i bogiem nad bogami, ale i tak w momencie zagrożenia, zamiast wszystko naprawić ona to jeszcze bardziej spieprza, przez co inni muszą po niej sprzątać. No wiecie... bo ja taka niezdarna jestem.

Książka absurdalna, nudna, pisana bardziej tokiem rozumowania nastolatki, która zaczęła swoją przygodę na wattpadzie. Jedynym plusem były zamysł na postacie i świat, który i tak został ostatecznie pogrzebany.

Pierwszy tom tej serii podobał mi się niezmiernie. Książka była napisana w żartobliwy sposób, pełna zabawnych sytuacji, zrobiona z humorem. Dobrze się przy niej bawiłam, polubiłam wykreowany tam świat i samych bohaterów, bo byli naprawdę dobrze stworzeni. Sama historia była ciekawa i przejma. Bardzo chętnie zagłębiałam się w dalsze wydarzenia. A przekomarzanki Lucyfera i Gabriela to złoto.

Niestety jak pierwszy tom był wyśmienity, to każdy kolejny spadał swoim poziomem. Drugi już mnie tak nie zachwycił i nie oczarował, mimo że też był fajny i dobrze się go czytało. Przy trzecim było już trochę gorzej, nie kleiło mi się jego czytanie, a czwarty czytałam dobrze ponad miesiąc, ale to po części z powodu tego, że miałam wtedy zastój czytelniczy. W czwartym tomie akcja już w ogóle słabo mnie interesowała, czytanie szło mi dość opornie, nie czułam motywacji do dalszego czytania tego.

Odnosiłam też wrażenie, że w każdej książce pojawia się ten sam schemat: najpierw główni bohaterowie coś nabroją, a później próbują wszystko uratować i naprawić. Przy czwartej książce robi się to monotonne i przestaje być w jakikolwiek sposób zaskakujące, a wręcz jest przewidywalne.

Daleko tej książce do Szeptuchy, niestety. Obraz piekła i nieba jak ze słabej parodii. Miało być śmiesznie, wyszło żałośnie. Na szczęście autorka pisze bardzo gładko i mimo płytkiej akcji czyta się nieźle. Poproszę jednak o kolejne tomy ze świata Szeptuchy.

Po raz pierwszy serię anielsko-diabelską Pani Katarzyny Bereniki Miszczuk miałam okazję przeczytać jakieś 10 lat temu – podejrzewam, że było to niedługo po premierze trzeciego tomu. Od tamtej pory z Wiktorią Biankowską – główną bohaterką książek, spotkałam się już trzy razy. Teraz, z okazji wydania czwartej części cyklu, postanowiłam zrobić sobie kolejny reread i powrócić do piekielnych wrót.

Wiktoria umiera i trafia do Piekła. Braki w diabelskim personelu oraz jej niesamowita uroda sprawiają, że zostaje zatrudniona jako pełnoetatowa diablica. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, aby zdobyć jak największe zastępy potępionych. Jednak diablica Wiktoria nie może pogodzić się ze swoim losem. Jej własna śmierć wydaje się być zaskakująca, dlatego dziewczyna docieka, co tak naprawdę się stało. Wiktoria pragnie wrócić na ziemię, gdzie zostawiła swojego brata Marcina, przyjaciółkę Zuzę, a także ukochanego Piotrusia. Jednak nieziemsko przystojny diabeł Beleth nie ułatwia jej zadania walcząc o jej serce.

„Ja, diablica” jest napisana lekkim piórem. Pełna jest humoru, chociaż zauważyłam, że lekko się „zestarzała”. Młodsi ode mnie czytelnicy mogą już nie zrozumieć niektórych żartów, bo nie pamiętają kultowych reklam, czy problemów związanych z telekomunikacją. Według mnie nie jest to jednak żaden mankament. Powieść dzięki temu zachowuje swój urok i niepowtarzalny klimat. A jeśli już jesteśmy przy klimacie… Chociaż czytałam mnóstwo książek, w których występują diabły, anioły i inne nadnaturalne postacie, to nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takim żartobliwym ich ukazaniem. Autorka stworzyła świetny świat, który rządzi się własnymi prawami, wszystko jest genialnie przedstawione. Bohaterowie ujęli moje serce od pierwszego spotkania z nimi (no dobra Azazel może od piątego spotkania… :D) – najlepszym dowodem na to może być to, że Beleth jest moim książkowym mężem numer jeden od wielu, wielu lat i nikt przez te lata nie zdołał go zastąpić w tym rankingu.

Cieszę się z kolejnego powrotu do Piekła, książka mimo, że znam ją bardzo dobrze, wciąż mnie bawiła. Myślę, że dla fanów fantastyki jest to pozycja obowiązkowa. Szczególnie jeśli oczekują lekkiej pozycji. Serdecznie polecam „Ja, diablica”.
________
Na całość recenzji oraz dyskusję na temat książki zapraszam tutaj: https://atramentowaprzystan.blogspot.com/2023/01/ja-diablica-wiktoria-biankowska-tom-i-k.html

Piotr irytował mnie tak niemiłosiernie, że nie da się opisać tego słowami. Beletha za to pokochałam całym sercem, pozornie typ zabawnego i cwanego podrywacza okazuje się kochany i troskliwy. Czasami irytowała mnie również główna bohaterka jednak nie do końca potrafię określić czym dokładnie. Tyle jeśli chodzi o postacie i stronę romantyczną. od strony fantastycznej no cóż, moim zdaniem ciut przesadzona. Szczerze nie podobała mi się akcja z bombą i zniszczeniem księżyca. To było już poprostu za wiele jak dla mnie. Za to bardzo podobało mi się wykreowanie Los Diablos i Niższej Arkadii.
Nie mniej jednak przeczytam 2 tom. Czuję wewnętrzą potrzebę dowiedzenia się, czy Wiktoria nareszcie przekona się do Beletha. Mam nadzieję, że tak.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

9 947