Czterej bracia

Szkoda, że nie zostało to bardziej rozwinięte.
Ogółem krótki, ale ciekawy dodatek. 😁

Szkoda, że nie zostało to bardziej rozwinięte.
Ogółem krótki, ale ciekawy dodatek. 😁

Przeczytałam razem z Mszczujem, w jednym wydaniu 😉 Krótkie, ale treściwe. Cała Jaga!

Bo z Jagą się nie zadziera! :D

Bo z Jagą się nie zadziera! :D

Opowiadanie "Czterej Bracia" to uzupełnienie historii młodych lat Jarogniewy. Po raz kolejny dowiadujemy się że Szeptucha lubi wpadać w kłopoty, przez co zawsze ma coś za uszami.

Jeśli ktoś "siedzi" w sadze "Kwiat Paproci " to jak najbardziej polecam jako dodatek do historii. 🌾

Krótkie opowiadanie, ale jak zwykle Autorka przepełniła je magią, charakterem Jagi i jej oddania Mszczujowi :) lubię to bardzo !

Krótki fragment z książki. Oczekiwałam rozwinięcia wątku tych czterech łachudrów, ale okazało się to być czymś innym.

W przeczytanej, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Mięta, siódmej książce z serii “Kwiat paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem “Mszczuj”. Zamieszczone zostało opowiadanie - “Czterej bracia”.
W tekście autorka wyjaśnia czytelnikom historię sporu, jaki toczył się między Jagą, a jej najbliższymi sąsiadami.
Czwórka gospodarnych braci trzęsie całą okolicą. Mieszkańcy, którzy się ich boją, a po części są od nich uzależnieni, nie są w stanie się im przeciwstawić. Kiedy przez przypadek Jarogniewa zostaje wplątana w spór z nimi, wszystko się kończy.
Szeptucha, jest dość cierpliwa w stosunku do wybryków, jakie popełniają wobec niej bracia. Każda cierpliwość jednak się kończy. Kiedy mężczyźni z premedytacją atakują jej kota, a chwilę później Mszczuja. Kobieta bierze sprawy w swoje ręce.
Wykorzystują podpowiedź daną przez bogów, korzysta z zaklęcia zawartego w zeszycie babci. Chociaż przez chwilę się przed tym broni, to jednak podejmuje ostatnie kroki, by rozwiązać sprawę z bezczelnym zachowaniem mężczyzn.
Z opowiadania wyłania się obraz Jagi, jako kobiety dbającej o swoich bliskich. Chociaż swoją dumę jest w stanie schować do kieszeni, to nie może patrzeć na krzywdę wyrządzaną innym. Chcąc ich chronić, jest gotowa sięgnąć po wszelkie dostępne jej środki.
Opowiadanie jest ciekawe i dostarcza czytelnikowi kolejnych informacji o charakterze bohaterki. Domyka ono wątek, który pojawia się jeszcze w częściach o Gosławie.
Super :)

Czwórka gospodarnych braci trzęsie całą okolicą. Mieszkańcy,...

Czemu takie krótkie 😭 czuje niedosyt. Krótka forma ale jak zawsze super 😊

Czemu takie krótkie 😭 czuje niedosyt. Krótka forma ale jak zawsze super 😊

Już wiadomo, że to uzupełnienie treści Mszczuja, więc dostaje taką samą ocenę.
Podobała mi się taka niespodzianka - świetne opowiadanie, rozwinięcie dodatkowego wątku.
Jaga? Trochę wręcz mnie przeraziła, bo nie spodziewałam się aż takiej zemsty, ale kto Szeptusze zabroni?

Już wiadomo, że to uzupełnienie treści Mszczuja, więc dostaje taką samą ocenę.

• Słowiańskie klimaty
  • Do kupienia