Wyzwanie czytelnicze LC

Ja, diablica

Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
śmierć, piekło, miłość, romans
Waleria

Dziewczyna na rozdrożu, między piekłem a ziemią Kiedy Wiktoria trafia do piekielnego Los Diablos, jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak dziewczyna nie potrafi pogodzić się ze swoja przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a...

Dziewczyna na rozdrożu, między piekłem a ziemią

Kiedy Wiktoria trafia do piekielnego Los Diablos, jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak dziewczyna nie potrafi pogodzić się ze swoja przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem.

źródło opisu: Wydawnictwo WAB, 2016

źródło okładki: google grafika

Łędina | 2016-04-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia - Katarzyny Bereniki Miszczuk. Z audiobookiem odbiorców zapoznaje Magdalena Wójcik.

Katarzyna Berenika Miszczuk - lekarka. Dwa lata temu ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Swoją debiutancką powieść napisała w wieku piętnastu lat. Niedługo potem książka trafiła do księgarni. Później ukazała się kontynuacja pierwszego tomu. Autorka została za nią nominowana do nagrody Nautilus, będącej corocznym plebiscytem czytelników na najlepszy polski fantastyczny utwór literacki. Napisane przez nią powieści to; "Ja, diablica", "Ja, anielica" oraz "Ja, potępiona", które składają się na szaloną serię o Wiktorii Biankowskiej.

Magdalena Wójcik - polska aktorka. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej. Ukończyła warszawską PWST i otrzymała nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Niedługo potem została aktorką Teatru Ateneum im....

nigrum | 2012-09-29
Przeczytana: 28 września 2012

P- przystojni mężczyźni, piękne kobiety i ... piekło.
I- interesująca fabuła , intrygujące zakończenie.
E- ekscentryczna postać diabła Azazela( to on wymyślił komary!:))
K- Kleopatra i jej obsesja na punkcie mężczyzn.
I- irytujący Piotruś i jego wieczne ślimacze tempo.
E- ech, to nie zdecydowanie Wiki...
L- lubieżny uśmiech Beletha( Co drugi opis bohatera tak obrazuje jego wyraz twarzy. Pytam się ile można?;))
N- Niebo i Piekło ukazane z przymrużeniem oka .
A- anioły, które przeklinają? To tak można?;)

Mimo licznych wad książka zabawna i skutecznie poprawiająca humor.

Polecam.;)

Virginia | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Książkę oceniam jako bardzo dobrą. Wciąga już od pierwszej strony, a gdy Wiki zaczyna swoje nowe "życie" w piekle ciężko się od niej oderwać. Ciekawa fabuła, bohaterowie, zwroty akcji a przede wszystkim humor. Humor jest niepodważalną zaletą tej książki. Były momenty, które były bardzo dobre i były też takie, które potrafiły mnie zniechęcić do dalszego czytania. Mimo wszystko dotarłam do końca i z pewnością sięgnę po kontynuację.

boziaczek | 2014-02-16

"Ja, Diablica" to książka, przy lekturze której naprawdę możemy się dobrze bawić. Napisana lekko, z dużym poczuciem humoru, historia ta wciąga czytelnika, który tylko czeka cóż tu może się jeszcze wydarzyć w tym "piekielnym" świecie:) A że niezwykłą wyobraźnię p. Miszczuk posiada, miałam się już okazję przekonać a propos lektury "Drugiej szansy".
Autorka przedstawia nam świat piekła i nieba w bardzo oryginalny i ciekawy sposób, również sami bohaterowie są bardzo intrygujący, tajemniczy i zaskakujący.
Polecam, ale zdecydowanie kobiecej części czytelników. Naprawdę warto poznać ten "piekielny" świat bliżej i nieźle się zrelaksować:)

Beata | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Doskonała w swoim gatunku powieść fantasy, nasycona dowcipem słownym i sytuacyjnym, raczej dla młodzieży - każdemu smutasowi poprawi humor. Bardzo niekanoniczna wizja piekła i nieba, słowem - nie taki diabeł straszny, jak go malują.... Doskonale przedstawione postaci mieszkańców piekła, no i moja ulubienica, moherowa pani Ania nawracająca piekło na właściwą drogę:)Polecam, zdrowy śmiech gratis...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka to prawdziwa komedia. Jednak nazjabawniejszy w niej jest Azazael, który mimo, że ma tysiące lat zachowuje się jak nastolatek. Co do Beletha to mam mieszane uczucia. Wiktoria trochę mnie momentami irytowała. I czemu to wszystko wina Lucyfera? Tak czy inaczej serdecznie polecam.

Hooligan-Hernandez | 2013-06-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Kooocham i jestem dumna że taką książke napisała polka *-*

katala | 2018-11-17
Przeczytana: 27 listopada 2014

Część pierwsza, która kończy się w taki sposób?
To powinno być zakazane.
Nie da się zakończyć czytania na tej książce.
Na tym tomie.
Tym bardziej, że w zasadzie nie ma powodu kończyć czegoś tak fajnego, sympatycznego, zabawnego, ale nie w głupi czy prymitywny sposób.
Wiki trafia do Piekła. Z własnej woli, bo okazuje się, że to człowiek po śmierci, w sumie niezależnie od wartości swojego życia, decyduje – góra czy dół. W jej przypadku wybór był jednoznaczny. Trafiła w magiczną liczbę 6. Poznała Azazela, Beletha, zjadła jabłko mocy i zamiast wmieszać się w piekielny tłum, stała się Diablicą. Walczy z Aniołami o dusze umarłych, a właściwie przekonuje różnymi metodami o wyższości „życia” w Piekle nad „życiem” w Niebie.
Chętnie kupiłabym taką wizję Piekła. Śmiem podejrzewać, że rzeczywiście jest znacznie bardziej atrakcyjna od śpiewania przez wieczność niebiańskich hymnów i gdyby tak było faktycznie, Niebo mogłoby cierpieć na spore niedobory mieszkańców.
Ja, Diablica to nie tylko...

annaroza | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Właściwie sama nie wiem czemu miałam inne oczekiwania odnośnie tej pozycji. Miałam nadzieję na piekielne perypetie Wiktorii, może jakiś wątek kryminalny, a tymczasem intryga opiera się głównie na miłosnych rozterkach bohaterki. Dodatkowo denerwowała mnie jej naiwność, a obraz piekła też nie odpowiadał moim wyobrażeniom. Choć muszę przyznać, że lektura jest całkiem przyjemna i bardzo zabawna. Ale to nie do końca moje klimaty. Po kolejne części trylogii pewnie sięgnę, bo jestem ciekawa dalszych przygód Wiki. Ale inne pozycje z dorobku autorki raczej sobie odpuszczę.

Po Ja diablica sięgnęłam po przeczytaniu Szeptuchy. Jest to u mnie standardowa reakcja. Jedna książka autora podoba mi się na tyle, że czytam wszystko inne co autor/autorka spłodził.
Trylogia o diablicy Wiktorii jest... i tu idą tylko ochy i achy. Polecam bardzo gorąco. Można czytać kilka razy co jakiś czas i wam się nie znudzi.