Marzenia sukuba

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Georgina Kincaid (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Succubus Dreams
marzenia, sukuba, melancholia,
Elena

Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony… Seks to najlepsza broń - zwłaszcza w przypadku sukuba. Ale nie w przypadku Georginy, która wciąż szuka sposobu, jak zatracić się w miłosnym uniesieniu, nie zabijając przy tym niechcący swojego śmiertelnego ukochanego. A teraz jeszcze te sny. Ktoś – lub coś –...

Seks to najlepsza broń - zwłaszcza w przypadku sukuba.

A teraz jeszcze te sny. Ktoś – lub coś – wysysa nocami jej energię i podsuwa dziwne wizje. Georgina szuka odpowiedzi u tłumacza snów, ale jego demoniczny czar wprowadza w jej uczucia jeszcze większy zamęt. Jeśli szybko nie odkryje, kto żeruje na jej snach, może już nigdy nie będzie spać spokojnie – a wraz z nią cały śmiertelny i nieśmiertelny świat skazany na zagładę przez potężnego wroga ludzi i demonów

immortal15 | 2014-08-15

"Życie jest krótkie. Może trzeba chwytać tyle dobrego, ile się da."

"- Jaka jest nadzieja? - spytałam. - Nawet jeśli anioły upadają, to jaka jest nadzieja dla nas?
- Nie ma - odparł. - Jesteśmy sami. I musimy dokonywać wyborów, które naszym zdaniem są najlepsze dla naszego własnego przetrwania."

Magda | 2010-08-29
Przeczytana: 13 lipca 2010

Cała seria o sukubie jest interesująca. Cicho liczę na mniej zawodowe relacje pomiędzy Georginią a Carterem:)

kaktusowaona71 | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

No to się doczekałam - i "odszczekuję" moje kręcenie nosem na tą serię po pierwszych częściach - Z tym tomem zaczyna się dla mnie prawdziwa lektura. Tony miodu zostały odłożone grzecznie do szuflady, a na tapetę wychynęło trochę realnego życia( "pożycia" ) Ten tom w przeciwieństwie do dwóch pierwszych, podobał mi się szalenie. Książka nareszcie wywołała we mnie żywe reakcje, jak palpitacja serca, łzawienie, zazdrość, zranienie, złość, i w końcu lekkie podłamanie. Może i wyjdę na masochistkę, ale uwielbiam takie książki "szarpiące emocje" Ten tom szczerze polecam, bo po jego przeczytaniu nie grozi nikomu galopująca curzyca. Zasłużył solennie na 8 gwiazdek :)

młoda_pisarka | 2014-07-06
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Georgina musi zmierzyć się z kilkoma rzeczami na raz. Sny, które dręczą ją, a których przyczyny i znaczenia nie potrafi zrozumieć. Coraz większe komplikacje w jej związku z Sethem, a także nowy sukub, nad którym ma sprawować opiekę.
Ale przecież i z tym poradzi sobie najlepszy ze wszystkich sukubów, zwłaszcza, że zawsze może liczyć na swoich przyjaciół.
Kolejny już tom o przygodach Georginy, tak samo genialny i tak samo skłaniający do sięgnięcia po kolejne części.
Polecam gorąco!

Grafitowa_ | 2010-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

To jest chyba najlepsza część z tych trzech. Nieprzewidywalna, wciągająca i na końcu wzruszająca.
Poznajemy tutaj więcej istot pozaludzkich. Już nie mogę się doczekać kolejnej książki. :)

little_angel_ | 2011-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2011

Za „Marzenia sukuba” zabrałam się niedługo po tym, jak przeczytałam wcześniejsze części cyklu. Muszę przyznać, że byłam ciekawa, jak dalej potoczą się losy bohaterki.

W tym tomie ponownie na pierwszy plan wysuwa się jej związek z Sethem, a raczej problemy w związku wynikające z różnic między zakochanymi. Osoby, które czytały poprzednie części z pewnością domyślają się, jaka może być natura tych problemów.

Oprócz wątku miłosnego, tak samo jak w poprzednich tomach mamy tajemnicę, którą stara się rozwikłać główna bohaterka. Tym razem zagadka dotyczy dziwnych spadków energii. Georgina ma niepokojące, ale zarazem fascynujące sny, jednak zaraz po przebudzeniu okazuje się, że została prawie całkowicie pozbawiona energii. Kiedy sytuacja ta się powtarza, nasza bohaterka zaczyna podejrzewać, że ktoś na niej żeruje. Czy uda jej się odkryć, kto stoi za tymi dziwnymi wydarzeniami dowiecie się, sięgając po książkę.

Jakby tego było mało, w mieście pojawia się nowy sukub, za którego...

myślnik | 2013-03-23
Przeczytana: 2011 rok

Kłopoty to Ja,chociaż na Boga nie mam pojęcia dlaczego?!-tak powinno brzmieć motto Georginy. Miłość boli zwłaszcza jeśli nie można się jej w pełni oddać,a przeszłość nie chce odejść w zapomnienie. Widzę ją w twoich oczach Seth!Mam nadzieję,że Georgina też ją w porę zauważy.

Marika | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Wydaje się, że życie miłosne Georginy jakoś się ułożyło. Oczywiście na ile sukub może mieć w miarę normalne życie miłosne ze śmiertelnikiem. Ale oczywiście, jak to z nią bywa, kobieta nie ma chwili spokoju i muszą nastąpić jakieś komplikacje. Tym razem coś dziwnego dzieje się, kiedy idzie spać. Śnią jej się niezwykle realistyczne rzeczy, a budzi się.. zupełnie pozbawiona energii, nawet jeśli kilka godzin temu przyjęła, hm, nową dawkę. Więc o co chodzi? Gdzie się podziewa jej energia?

Pojawia się też wiele nowych postaci, które wprowadzają atmosferę świeżości, a każda z nich jest wyrazista i przyciąga uwagę. Jednak na koniec książki zmieniłam zdanie co do dwóch osób, które naprawdę lubiłam. Maddie miałam ochotę wręcz zabić. A Seth… Seth mnie rozczarował, chociaż po części go rozumiem. Ale i tak stracił część z mojej sympatii do niego. A od początku wydawał się być taki idealny, wyrozumiały, opanowany… no i nie mogło to trwać wiecznie. Co do innych postaci, to lubię całą bandę jej...

Książka ta trafiła do mnie przez absolutny przypadek - wiedziałam wcześniej o istnieniu serii o sukubie (Boże, co za pisownia, przecież to się pisze przez dwa "k"), ale zarzekałam się, że z własnej woli po żaden tom nie sięgnę.
Tak się złożyło, że jeden wylądował pod moim dachem i dałam się skusić.
Okazuje się, że to całkiem przyjemna lektura! Georgina nie jest idiotką, jakich wiele w tego typu literaturze, wydaje się być bardziej ludzka od wielu śmiertelnych kobiet. Zaskakujące dla mnie było to, z jak różnymi osobami ma do czynienia - anioły, demony, diabły, ludzie, Bóg wie, co jeszcze. I wszystkich traktowała tak samo!
Erotyzm w powieści jest (w końcu Georgina jest sukkubem, ciężko, by żyła w celibacie), ale nie nazwałabym go przesadzonym. Sceny erotyczne ciągną się na góra dwie strony, reszta książki to wszystkie inne sprawy bohaterki. Podoba mi się to, nie ma bowiem czegoś w stylu "50 shades of Grey", gdzie Anie wszystko kojarzyło się z seksem).
Polecam. To co prawda trzeci tom...

Nanette | 2014-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 lutego 2014

To już trzeci tom o sukubie i mam wrażenie, że autorka wpadła w pewien schemat: nowe postacie, jakiś problem, wlekący się przez większość książki, a na samym końcu wielkie bum w postaci kogoś bardzo złego i jego unicestwienie. Bardzo łatwe i szybkie unicestwienie, co moim zdaniem jest po raz kolejny wielkim niedociągnięciem ze strony autorki. Wcześniej był półbóg, teraz "matka" chaosu. Potężne postacie, pojawiające się jedynie w chwili ich pokonania. Ciach, ciach i po robocie. Plusem tej części jest Seth, który wreszcie zaczyna okazywać swoje uczucia, w tym niezadowolenie i wątpliwości. A Hugh wypowiada moje słowa z komentarza pod "Podbojami" - nie z samego seksu składa się związek, a oni tylko o jednym i tym samym. Brawo. Spodziewałam się nieco innego zakończenia, ale to też jest ciekawe, a przynajmniej otwiera furtkę do wydarzeń w następnej części.