Nieziemska

Wydawnictwo: Amber
Unearthly
anioł, miłość, przeznaczenie
Justilla

Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów. Na początku jest chłopak, który stoi wśród drzew. Mniej więcej w moim wieku, już nie dziecko, ale jeszcze nie mężczyzna, ma może siedemnaście lat. Nie jestem pewna, skąd to wiem. Widzę tylko tył jego głowy, wilgotne...

Na początku jest chłopak, który stoi wśród drzew. Mniej więcej w moim wieku, już nie dziecko, ale jeszcze nie mężczyzna, ma może siedemnaście lat. Nie jestem pewna, skąd to wiem. Widzę tylko tył jego głowy, wilgotne ciemne włosy kręcą mu się na karku. Palące słońce wysysa soki ze wszystkiego, co żyje. Niebo na wschodzie ma dziwną pomarańczową barwę. Czuć gryzący zapach dymu. Przez chwilę przepełnia mnie tak przytłaczający żal, że aż trudno oddychać. Nie wiem dlaczego. Robię krok w stronę chłopaka i otwieram usta, żeby go zawołać, ale nie znam jego imienia. Ziemia chrzęści mi pod stopami. Usłyszał. Zaczyna się odwracać. Jeszcze chwila, a zobaczę jego twarz.

I wtedy wizja opuszcza mnie. Mrugam i już jej nie ma.

Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem

Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła. To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię.

Tylko po co?

Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać – a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury...

Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała – pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1038/nieziemska

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1038/nieziemska

mclena | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

"Nieziemska" trafiła w moje ręce przypadkiem, kiedy to za sprawą fascynacji bodajże "Angelfall", szukałam kolejnych propozycji z działu fantasy z aniołami w roli głównej. Potem jednak postanowiłam, że odczekam jakiś czas, by uniknąć ewenualnego porównywania i związanego z tym rozczarowania, aż w końcu wczoraj uznałam, ze nadszedł czas, aby spróbować co Cynthia Hand ma do zaproponowania. Był to strzał w dziesiątkę, dokładnie to czego potrzebowałam - lekka i przyjemna młodzieżówka, która pozwoli mi na moment zapomnieć o trudach dnia codziennego. Wciągnęła mnie do tego stopnia, że nawet nie mam zamiaru zbyt długo czekać z kontynuacją losów Clary i jej przyjaciół, oraz odkrywania tajemnic związanych z jej pochodzeniem i światem anielskim. Pomysł Cynthii z zadaniami do wykonania dla młodych aniołów jest bardzo fajny, to jak powoli odkrywają detale, jednoczesnie nadal niewiele wiedząc chociażby o niebezpieczeństwach jakie czychają na nich tuż za rogiem, to jak w rozwijanie anielskich...

kryminalnakuchnia | 2016-08-23

Cynthia Hand i jej "Nieziemska" długo leżała na moich półkach zanim nadszedł ten właściwy moment.

Moje oczekiwania względem tej książki były naprawdę wygórowane, może dlatego tak strasznie się rozczarowałam.
I nie mam tu na myśli utartego schematu typu: dziewczyna z super mocami walcząca ze złem, trójkąt miłosny itp.

Książka napisana jest raczej poprawnie, a mimo wszystko opisy scen i wydarzeń nie spowodowały, że moja wyobraźnia zaczęła pracować ze zdwojoną mocą.
Momentami miałam wręcz wrażenie, że książka strasznie mi się dłuży i nie jestem w stanie zmusić się, żeby zacząć czytać dalej.

Lektura zdecydowanie dla młodszych czytelników.

exaleksandras | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Tytuł opisuje książkę doskonale, ponieważ jest ona nieziemska! Koniec zaskakuje, dlatego naprawdę warto przeczytać ją od deski do deski. Polecam, świetna odskocznia od szarego, rzeczywistego życia ;)

Canis | 2016-03-19
Przeczytana: 18 marca 2016

Chłopak stojący wśród drzew, w samym środku płonącego lasu. Duszący dym i niebo o pomarańczowej barwie. Podchodzę do niego, czując niewyobrażalny smutek. "To ty?" - pyta mnie. "Tak, to ja." - odpowiadam. Chcę wypowiedzieć jego imię, ale zdaję sobie sprawę, że go nie znam... i wtedy wizja się kończy.

"Nieziemska" to paranormal romance opowiadający o Clarze, dziewczynie z Kalifornii, która zaczyna miewać wizję. Ciągle jedną i tą samą, w środku zwykłych czynności przenoszącą ją do płonącego lasu. Od matki dowiaduje się, że ma do wypełnienia bardzo ważną misję. Jest ćwierć aniołem, a wizja, której doświadcza, stanie się wkrótce rzeczywistością...

Książka napisana lekkim, przyjemnym językiem. Akcja rozwijała się bardzo bardzo długo, można śmiało powiedzieć, że dopiero pod sam koniec zaczęło się coś dziać - właśnie wtedy, gdy powieść się skończyła... Główna bohaterka, neutralna, ani nie denerwowała, ani nie wzbudzała zachwytu. Dużo ciekawiej skonstruowana jest postać Angeli, Wendy, czy...

enigmatique | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Clara jest anielitką, a właściwie quartariusem, czyli w jednej czwartej aniołem. Każdy anioł ma do wykonania bardzo ważne zadanie. Kiedy Clara zaczyna mieć wizję, że musi uratować bruneta z pożaru, ona i jej rodzina przeprowadzają się do miejsca, gdzie wizja ma miejsce. Tam poznaje chłopaka z jej wizji, Christiana. Jednak wszystko komplikuje się, gdy Clara poznaje Tuckera, złośliwego przystojniaka nazywającego ją „karotką”
Bardzo przyjemna, relaksująca i wciągająca lektura. Autorka ma bardzo lekki styl, właściwie nic mnie w książce nie denerwowało. Ale jednocześnie specjalnie mnie nie zachwyciła.
Główna bohaterka właściwie nie wzbudzała we mnie żadnych emocji, ani mnie nie denerwowała, ani jej nie polubiłam. Christiana polubiłam od początku, tajemniczy i interesujący, ale wątek z jego udziałem zbytnio mnie nie zaskoczył. Tucker bardziej wzbudził moją sympatię, był taki męski, rycerski, opiekuńczy.
Końcówka była ciekawa, książka trzyma w napięciu do samego końca, a i tak żadna...

"Nieziemska" to dobra powieś, choć nie powala na kolana. Nie jest przesłodzona, ani przesadzona. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Chętnie sięgnę po następną część :)

nadzieja1925 | 2013-07-13
Przeczytana: 06 lipca 2013

I wtedy wizja opuszcza mnie. Mrugam i już jej nie ma.

Urmurmina | 2014-03-26

Uwielbiam historie młodych aniołów, które próbują żyć jak normalni ludzi - ta opowieść ani trochę mnie nie zawiodła! Wciągająca, tajemnicza, zaskakująca, mówiąca o rozdarciu pomiędzy przeznaczeniem a uczuciem. Do tego bardzo fajnie stworzone postaci, które polubiłam już na początku! Polecam, polecam, polecam - Cynthia Hand to świetna pisarka i udowadnia to tą książką!

kasandra_85 | 2013-02-08
Przeczytana: luty 2013

Sweetdreamsxox | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Świetna książka!
Na sam początek niesamowicie ubolewam nad faktem, że nie została przetłumaczona trzecia część. Wydawnictwo Amber kolejny raz mi to zrobiło, jaki jest sens rozpoczynania czegoś, a później przerywania? Jeszcze gdyby te książki się nie sprzedawały, ale wątpię żeby było tak w tym przypadku.
Wracając do książki...
Christian jest ideałem chłopaka, o którym zapewne marzy każda nastolatka, ale jak się okazuje on także ma swoje tajemnice i to całkiem poważne.
"Na początku jest chłopak, który stoi pośród drzew" tak oto Clara zaczyna poznawać swoje zadanie. Każdy z Anielitów ma jakieś do wykonania. Niestety dziewczyna z początku nie wie nic więcej, lecz z czasem poznaje więcej detali.
W końcu staje przed ważnym wyborem, czy iść za głosem serca, czy posłuchać rozumu, jest to niezwykle trudna decyzja. To jest jej przeznaczenie, a decyzja jaką podejmie napiętnuje ją już na zawsze, to może oznaczać bardzo długi czas. Nieziemska jest romansem połączonym z dramatem, ogólniej mówiąc...