Łukaszenko. Dyktator w kołchozie Białoruś

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pod Lupą Newsweeka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-112-6
Białoruś, dyktatura
literatura faktu
piotrex

Jest to pierwsza na polskim rynku tak rozbudowana próba przedstawienia sylwetki "ostatniego dyktatora Europy" i jego drogi kariery - od kierownika kołchozu do "właściciela" największego "prywatnego folwarku kontynentu". To także opowieść o białoruskim społeczeństwie i głos w dyskusji o przyczynach akceptacji dla istniejącego tam reżimu.

Magdalena | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

O Łukaszence słyszał każdy. Jednak chyba nie każdy zna jego historię. Historię jego życia. Jeśli ktoś jest jej ciekaw, może przeczytać książkę "Łukaszenko. Dyktator w Kołchozie Białoruś."

Lektura ta jest króciutka. Czyta się ją szybko. Napisana jest językiem prostym. Nie jest też suchą biografią dyktatora Białorusi. Niezwykle plastyczny sposób opowiada o człowieku, który miał wielkie marzenia, plany. Mówi o tym jak też człowiek doszedł do władzy.

Sasza Łukaszenko, który wychował się w biednej wsi, nie miał praktycznie niczego, doszedł do władzy. Powoli, po schodkach. Potrafił mówić tak, by go słuchali, potrafił manipulować, potrafił stworzyć dyktaturę.

Książka nie jest tylko opowieścią o Łukaszence. Przedstawia również obraz Białorusi. Niezwykle smutny obraz państwa, w którym jakby czas się zatrzymał. A może nawet i cofnął.

Książka jest krótka. Być może za krótka. Dowiadujemy się z niej gdzie się Łukaszenko uczył, gdzie zaczął pracować, jak dochodził do władzy. Jednak jakby...

Krzysiek Sz | 2017-07-13
| 2017-01-30