Putin i spółka. Historia manipulacji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pod Lupą Newsweeka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-277-2
Rosja, wladza, Kreml
literatura faktu
piotrex

Czy Władimir Putin nadal pozostanie kluczową postacią rosyjskiej sceny politycznej? Czy wróci do ulubionej przez siebie posady "drugiego"? Udało mu się obudzić drzemiące w Rosji poczucie kompleksu i zagrożenia przez świat zewnętrzny. To niebezpieczny dżin, wypuszczony z butelki może się zamienić w nieokiełznanego potwora. W przeciwieństwie do Putina jego następcy nie otacza aura tajemnicy. Gdy w 2000 roku Władimir Putin obejmował władzę na Kremlu, cały świat pytał: kim on jest? Z Miedwiediewem nie ma tego problemu - wszystko o nim wiadomo. Nie był szpiegiem, całe życie zajmował się zagadnieniami prawnymi i gospodarczymi. Był modelową postacią drugiego planu. Ale właśnie dlatego jest dla świata jeszcze większą zagadką niż Putin. Nie wiadomo, czy będzie jedynie marionetką w rękach czekistów ustępującego prezydenta, czy może - wzorem większości swoich poprzedników na kremlowskim tronie - pozbędzie się opiekunów w kilku sprawnie zorganizowanych czystkach i otoczy się nową kamarylą.

Karinka | 2011-02-20
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

Historia dojścia do władzy jednego z większych rosyjskich przywódców. Jego sposoby zjednywania sobie ludu, mediów i świata politycznego nie zawsze były w pełni etyczne a mimo to wszyscy go chwalą i podziwiają.
Książka ciekawa, w której można znaleźć zaskakujące informacje dotyczące Putina.

Muminka | 2016-02-13
MagdaLena85 | 2016-01-03