Fidelada

978-83-7506-522-0
Kuba, reżim, Fidel
literatura faktu
Dorota_1988

Krzysztof Mroziewicz to dziennikarz wielkiego formatu specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Podczas pobytu na Kubie na własne oczy przekonał się, jak kuszą jej zmysły, magnetyzuje atmosfera, która przetrwała w obliczu niezwykle trudnej historii. Co zaczęło się zmieniać od czasu wybuchu rewolucji niosącej nadzieje, nowe perspektywy, chwalącej wielkie hasła? Jakie było jej prawdziwe...

Co zaczęło się zmieniać od czasu wybuchu rewolucji niosącej nadzieje, nowe perspektywy, chwalącej wielkie hasła? Jakie było jej prawdziwe oblicze? W jaki sposób zdradziła swe ideały zmieniając się w represyjny i obezwładniający reżim?
Daleki od jałowych przemyśleń, kompromisu i stereotypowego myślenia autor obnaża kolejne mity i nieudolność polityki przywódców Kuby, przez co wyłania się obraz prawdziwej rzeczywistości i nieuniknionej przyszłości tego kraju. Podróż ku wolności trwa!

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2011

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl

pablo | 2011-09-08
Przeczytana: 08 września 2011

Szalenie wartościowa książka. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych Kubą Fidela Castro.

qqrczak | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Książka opisuje Kubę pod destrukcyjnymi rządami braci Castro. Dowiadujemy się z niej co nie co o przyczynach dojścia do władzy Fidela Castro, polityce międzynarodowej i relacjach Kuby z USA i ZSRR jak i wizji przyszłości jaką rysuje autor dla tego kraju. Pewnym minusem jest powtarzanie pewnych uzasadnień i faktów. Książka jest godna polecenia aczkolwiek mam pewien niedosyt, liczyłem na trochę więcej o polityce międzynarodowej jaką prowadzą Castro oraz więcej o sposobie zniszczenia gospodarki Kuby

malakaja | 2014-11-22
Na półkach: Reportaże, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 22 listopada 2014

Bardzo ciekawa lektura o reżimie Catro na Kubie. Jednak ilość faktow jak na laika jest nieco przytłaczająca, wielokrotnie powtarzane były niektóre wyjaśnienia, zdarzenia, przez co książka nieco się dłużyła

Wiolek | 2013-01-17
Przeczytana: sierpień 2012

Warte przeczytania relacje z "raju". Podzielona na dwie części doskonale odzwierciedla jak zmieniał się nasz stosunek do Kubańczyków na przestrzeni lat. Dokładne informacje historyczne i badania pozwalają zajrzeć wgłąb rewolucji.

raffall | 2015-08-09

Pierwsze 50 stron ciężko było przebrnąć, dołożyłem książkę na 2 miesiące. Później do niej wróciłem i się rozkreciła. Sporo można się z niej dowiedzieć jak powstawała rewolucja, o Fidelu jego bracie i Che i relacjach międzynarodowych . Dużo faktów historycznych i warto się z książką zapoznać dla osoby która ma małe wyobrażenie o historii Kuby.

donkonrado94 | 2016-12-08
Przeczytana: grudzień 2016