Tygiel

978-83-7513-629-6
podróże, RPA, Afryka
literatura faktu
Agu

"Tygiel". Relacja Piotra Kossowskiego z podróży po Ameryce Południowej, Centralnej, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Autor, podróżnik-pasjonat, w sposób skrajnie subiektywny opisuje swoje wrażenia z kilku wypraw. Wspomnienia przeplata opisem wydarzeń z życia osobistego. W zetknięciu z obcymi krajami nie ucieka przed kontrowersyjnymi opiniami, na których buduje własną wizję świata. Kibic piłkarski, sporadycznie awanturnik, klasyczny podróżnik - Kossowski nieustannie się zmienia. Obraża, walczy, obserwuje: nie pozostawia obojętnym. Kossowska jazda bez trzymanki.

źródło opisu: http://merlin.pl/Tygiel_Piotr-Kossowski/browse/pro...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Tygiel_Piotr-Kossowski/browse/pro...»

magika78 | 2011-06-04

Książka świetna, zupełnie inna od typowych książek podróżniczych. Napisana lekkim piórem, oddająca prawdziwą atmosferę miejsca w którym autor aktualnie przebywa. Dodatkowo zawiera ciekawie podane informacje praktyczne, które z powodzeniem każdy miłośnik podróży może wykorzystać w terenie:)<br />
Brakuje mi tylko choć kilku fotografii z miejsc, które Autor odwiedził, nadało by to dodatkowego kolorytu tła dla tekstu.<br />
Szczerze polecam!<br />
Warto sięgnąć po tę lekturę chociażby dla odmiany po W. Cejrowskim:)<br />
Poza tym, książka napisana z humorem, czyta się jednym tchem.

marosa | 2012-10-08
Przeczytana: 07 października 2012

Tygiel przypomina bardziej naprędce skleconego bloga, niż sensowną opowieść czy reportaż. Takie zapiski gdzie to i z kim se pił browara. Momentami brak ciągłości wątków. Dość mocno irytuje narcyzm autora, który w przeciwieństwie do reszty turystycznej stonki, którą pogardza jest zawsze najcwańszy, najodważniejszy, praktycznie nie potrzebuje snu i nawet na kacu wszystko mu wychodzi.

porzeczka | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Nie powiem, momentami tygiel bawi do łez. Autor nie robi z siebie znawcy historii terenów, po których się przemieszczamy, po prostu opisuje to co widzi i napotyka, ot tak, jak każdy z nas mógłby opisać, gdyby miał na tyle jaj, żeby ruszyć w samotną podróż na drugi koniec świata.
W moim słowniku chyba już na stałe zagości określenie stonka na bezmyślnych turystów, poruszającymi się wyłącznie po trasie "all inclusive".
Nie powiem, przeczytałabym chętnie jeszcze jedną pozycję Kossowskiego! Polecam :)

miluch | 2011-05-16
Przeczytana: październik 2010

naprawde niezła, chociaż ton cwaniaka z Wawy za często irytuje

TheYna | 2012-10-02
Przeczytana: 14 lipca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja ulubiona książka o podróżach

gajospedros69 | 2016-11-18
Olga | 2016-09-21