Towarzysze broni

Tłumaczenie: Maja Brzozowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dragonlance/Kroniki Raistlina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Brothers in Arms
83-7298-254-6
dragonlance, Rastlin, fantasy
Wojtek

Kontynuacja powieści "Kuźnia dusz", wielkiego przeboju sagi "Dragonlance". Opowieść o początkach czarodziejskiej kariery Rastlina, w której niewinność młodości zostaje pogrzebana w wojnie. W piekle oblężenia miasta Kres Nadziei młody mag Rastlin zmuszony jest porzucić swoje ideały, by ratować siebie i brata. Podczas gdy Rastlin i Carmon szkolą się na najemników, gdzieś daleko inna dusza...

W piekle oblężenia miasta Kres Nadziei młody mag Rastlin zmuszony jest porzucić swoje ideały, by ratować siebie i brata. Podczas gdy Rastlin i Carmon szkolą się na najemników, gdzieś daleko inna dusza wykuwana jest w bitewnym żarze. Obierana jest inna ścieżka. Przyszła władczyni smoków zaczyna rosnąć w siłę. To Kitara uth Matar, przyrodnia siostra bliźniaków. Dla ludzi nadchodzi czas próby...

[Zysk i S-ka, Poznań 2003]

Szczerze pisząc ta książka mniej mi się podobała od pierwszej części. Co nie zmienia faktu, że dalej byłam ciekawa losów niemiłego maga. Zdecydowanie jednak zaliczała się do tych książek, które pochłaniałam jednym tchem... kiedyś, bo teraz miłość do DragonLance jakoś mi tak trochę siadła i już się nie zachwycam aż tak bardzo... ale parę lat temu byłam oczarowana wręcz.

Alannada | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Naprawdę fajna książka, choć nieco słabsza od "Kuźni dusz". Dłuższa opinia dostępna pod adresem

Dywagacje nad herbatą: 26: Towarzysze broni - Margaret Weis, Don Pierrin.

Kazimierra | 2016-10-10
Przeczytana: 2016 rok