Koniasz. Wilk samotnik, t.2

Tłumaczenie: Andrzej Kossakowski
Cykl: Cykl o Koniaszu (tom 6)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Koniáš vlk samotář, t.2
9788375742039
Koniasz
zbr

Pradawne dziedzictwo magii czai się tuż pod powierzchnią Czarodziej, morderca, podpalacz i rabuś. Znam wielu, którzy z rozkoszą patrzyliby na jego śmierć. Wydałbyś go za darmo, a płacą za niego 10 tysięcy. Do tego tytuł Zasłużonego dla Imperium. Niezła cena jak za śmiecia. Znajdą się jednak tacy, którzy nie zdradzą go nawet w imię własnej wolności. W niezawisłym Krachtiburgu znikają ludzie...

Pradawne dziedzictwo magii czai się tuż pod powierzchnią

W niezawisłym Krachtiburgu znikają ludzie mający magię we krwi. Wśród członków rady starszych szerzy się strach, który prowadzi wprost do rozłamu. Jak rozpoznać różnicę między dobrem, a złem, gdy pragnienie władzy odbiera godność, a ślady zbrodni prowadzą wprost do cesarskiego pałacu?

Jedynym ratunkiem jest ON. Mroczna legenda przeszłości, intelektualista z mieczem w ręku, romantyk bez sumienia. Koniasz.

Michał Nosorowski | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Niesamowicie opisane walki. Koniasz do samego końca jest takim Terminatorem. Super się czytało. Z wielką niechęcią przewracałem ostatnie strony historii o Koniaszu.

sandomingo | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

No to teraz powiem tak, Bomba!!! Przeczytałem, skończywszy uświadomiłem sobie ze to koniec opowiesci o wychudzonym zabójcy, który swym uśmiechem straszył, a to z winy ilosci blizn , wielokrotnie łamanego nosa i twarzy poranej przygodami. Historia w tej części pokazuje że samotnie mozna przezwyciężyć wszystko, wytrenowanych zabójców ninja, konwent do zwalczania magi czy choćby czary powodujące zatracenie zmysłów, swojego ja i stania sie bezwolna marionetka wroga, to wszystko może tylko jeden osobnic, zwący sie Koniaszem. Polecam przeczytać wszystkie części sagi o koniaszu. Akcja, fabuła, postaci, hmm chyba nie muszę mówić że warto sięgnąć po kolejne tomy, włącznie z Tym który przeczytałem ostatni.

Maciej Oprysiak | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Po przeczytaniu mogę tylko powiedzieć mało :) Ciągle mi mało, aż chce się towarzyszyć Koniarzowi w jego dalszym życiu. Chce się dowiedzieć o tym jak został panem K. o którym wspomina Bakly ;) A sama książkę czyta się doskonale, tak jak poprzednie, a jedyne czego brak, to dalszych losów naszego Terminatora, który stał się jednym z moich ulubionych bohaterów

| 2012-11-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Źamboch
Przeczytana: 05 listopada 2012

Czy on jest niezniszczalny? Wbrew oczekiwaniom niesie to mnóstwo satysfakcji. Gdzieś na odwrocie książki, czy może w notce pod zdjęciem autora napisane jest że: ,,Miroslav Žamboch wystawia swoich bohaterów na ciężkie próby" ( czy jakoś tak ). Jest to prawda. I Koniasz właśnie takim bohaterem jest, bohaterem, dla którego nieuczciwi kupcy i agresywni bandyci to codzienność, który boryka się z dużo poważniejszymi problemami. A kiedy po raz kolejny uda mu się przetrwać, rzeczywiście daje to dużo satysfakcji. Mimo wszystko nie jest to ,,epic fantasy". Nasuwa się myśl o Wiedźminie, ale to też nie to - Koniasz jest absolutnie niepowtarzalny.

Choć ocenę pozostawiam taką samą, uważam że ta część jest lepsza od poprzedniej, choć nie byłaby taka, gdyby nie ta poprzednia - tutaj wiele tajemnicy wychodzi na jaw, i czytelnik z uwagą śledzi akcję z punktu widzenia każdego bohatera.

słoneczko | 2015-12-16
Przeczytana: 2014 rok

Moje pierwsze spotkanie z Koniaszem. Całkiem udane. Czytam może bez chronologii, od końca, ale to podobno nie ma znaczenia. Bohater przypadł mi do gustu i styl pisania Zambocha również. Na pewno przeczytał pozostałe książki o Koniaszu.

Myrkul | 2011-03-07
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2011

VVoland | 2015-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 17 maja 2015

Drugi tom znakomitej opowieści. Główny bohater ma dużo na głowie i niemal nic nie dzieje się tak jak zaplanował, a jednak dzięki sprytowi oraz sile charakteru walczy o swoje i robi to w wielkim stylu.

Kamil Olędzki | 2011-03-07
Przeczytana: 07 marca 2011

Drugi tom równie dobry jak pierwszy ;>

Pietrex | 2011-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2011

warto przeczytac cala sage o koniaszu

Dziadek81 | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017