Agent JFK 5: Lodowa gra

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Agent JFK". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Chladná hra
Agent JFK
Casthaluth

W równoległej przyszłości na Ziemi, po ogólnoplanetarnym konflikcie atomowym, nastaje nowa epoka lodowcowa. Resztki ludzkości dożywają swych dni w byłych metropoliach, z których pozostały tylko wierzchołki niegdyś dumnych drapaczy chmur, tkwiące ponad śnieżnym pancerzem. Społeczeństwo kieruje się tylko jednym prawem: prawem przeżycia. Śmierć jest na każdym kroku cichą przewodniczką człowieka , więc prawie nikt nie zauważa zniknięcia mało ważnego kupca z Wyenny. Wydaje się, że jego losy obchodzą tylko dwoje ludzi: młodą kobietę z klanu łowców i tajemniczego cudzoziemca, który przywędrował do Praagu z ostatnią karawaną. Ich poszukiwania zaginionego kupca to niebezpieczna gra, w której nie ma miejsca na emocje. Jak zwykła łowczyni i mężczyzna, utrzymujący się z kowalstwa, mogą poradzić sobie z miejscowym półświatkiem, skorumpowanym klanem policji i wszechmocnym władcą miasta?

źródło opisu: Fabryka Słów, 2011.

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

tsantsara | 2015-12-17
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Tomaš Němec przejmuje 5. część serii o JFK i od samego początku - chyba jako jedyny - próbuje uparcie nawiązywać do wydarzeń z poprzednich tomów. Mam wrażenie, że duo Procházka&Žamboch nie dbało o to aż tak - każdy odcinek jest u nich raczej samodzielny. Autor nawiązuje też - czasem mniej, czasem bardziej udatnie - do naszej współczesności: mastodonty tupią jak perkusista Rammsteinu, portal przenoszący w czasoprzestrzeni przypomina efekty specjalne z filmów Rolanda Emmericha, w bazie agencji bohater, którego we wcześniejszych odcinkach serii Procházka wymyślił, czyta jego pierwszą powieść (nieprzetłumaczone na polski "Jabłka z Beltamoru") i denerwuje się, że to taka chała, okładka bez gustu (to fakt!), i że jej autor bezkarnie kpi z fanów swej twórczości, a w innym miejscu robi sobie przerwę tak, jak to zaleca reklama czekoladek, którą pewnie i my na co dzień oglądamy...

Z pewnością odcinek Němca prezentuje nieco inne poczucie humoru - z jednej strony trochę efekciarskie, z...

Piotrek | 2015-08-26
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Kolejny tom o Agencie JFK mogę zaliczyć do udanych, bo powiało świeżością. Zmienił się autor i widać zupełnie inne, ciekawe podejście.
Tym razem to pomysł na historię jest tym nadrzędnym w stosunku do wykreowanych już postaci.

Po drugie autor sięgnął po sprawdzone tematy i wymieszał je w sumie sensownie (apokaliptyczna zima, mutanty i walka o przetrwanie.). To ma sens, bo przy wymyślaniu poprzednich części, autorów zwykle ponosiło w konstruowaniu fabuły z gatunku science-fiction.

Właśnie w takim duchu jest utrzymany pomysł pana Nemeca. Akcja jak zwykle ma swoje dobrze wyważone tempo, nie brakuje zdrad i zwrotów akcji z tych gatunku "znienacka". Znów powstała historia, szybka, w miarę ciekawa i nie pozostawiająca w czytelniku jakiegoś znużenia i znudzenia.

Krasnal | 2012-03-20
Przeczytana: 19 marca 2012

Czyta się jak zwykle szybko, łato i przyjemnie

Jeśli chcesz sobie odpocząć przez kilka godzin to książka jest jak najbardziej do poczytania :)

Greg | 2012-02-22
Przeczytana: 2011 rok