Dziki Mesjasz

Cykl: Paramythia Vakkerby (tom 2) | Seria: Asy Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Orkan, Fabryka Słów
GeedieZ

Bądź pochwalony, który gładzisz możnych tego świata. Tyś jest ten, który zasiądzie na tronie w Ogrodzie Rozkoszy. Poprzez labirynt miasta-matni, przeprowadź nas. Od jarzma Zakonu, wybaw nas. Krwią swoją błogosławioną, nakarm nas. Bądź nam podziemnym słońcem. Daj siłę. Wyprowadź nas. Kontynuacja powieści "Głową w mur" - błyskotliwego debiutu jednego z najbardziej obiecujących piór...

Bądź pochwalony, który gładzisz możnych tego świata.
Tyś jest ten, który zasiądzie na tronie w Ogrodzie Rozkoszy.

Poprzez labirynt miasta-matni, przeprowadź nas.
Od jarzma Zakonu, wybaw nas.
Krwią swoją błogosławioną, nakarm nas.
Bądź nam podziemnym słońcem. Daj siłę. Wyprowadź nas.

Kontynuacja powieści "Głową w mur" - błyskotliwego debiutu jednego z najbardziej obiecujących piór polskiej fantastyki.

| 2016-06-09

Miasto kolos, wrastające w głąb ziemi dokąd nie sięga nikły blask słonecznego światła.
Miasto pożerające i pochłaniające swych mieszkańców, robotników i niewolników, zamykając nad nimi kopuły kolejnych podziemnych jaskiń, a im głębiej tym gorzej.
Zamknięte kasty bronią swych progów i ten co poniżej nie ma dostępu. Ten na dolej żyć będzie bez krzty nadziei w szlamie, odpadkach i trujących miazmatach wypluwając z siebie coraz to bardziej zdeformowane stwory.
A wszystkim rządzi technomagia powołująca do życia ni to ludzi, ni maszyny, która karmi i terroryzuje, ale lud się burzy, przepowiednie już krążą, awatary mściwych bóstw już tu są, sprawiedliwość czas wymierzyć. Gan Eden nadchodzi, czas oczyszczenia i nastania nowego ładu, raju i Ogrodu Rozkoszy. Ale nikt nie spodziewał się tego, co faktycznie nastało...

O żesz chłopie, coś ty wymyślił? Jak ty to napisałeś!? Coś takiego mogła stworzyć wyobraźnia dzika, szalona i nieobliczalna; wyobraźnia, która zerwała się ze smyczy i chlasta...

filozof | 2015-01-01

Nie znam tomu pierwszego,więc nie widziałem na co się porywam.I byłem mile zaskoczony,książka jest twarda i bardzo często brutalna.Świat stworzony przez Orkana z jednej strony przeraża swym okrucieństwem z drugiej strony intryguje.
Czytelnik i czytelniczka biorąc książkę do ręki,chce zapewne dowiedzieć się co będzie dalej.
Co dalej wymyśli autor.Co do bohaterów to na pewno na uwagę zasługuje Byhtra,oczywiście Dziki Mesjasz.Także Nene i rzec jasna Jod.Ogólnie książka mroczna i przez to niesamowicie dobra.

Tomasz | 2015-10-12
Przeczytana: 29 września 2015

Trochę dziwne, ale ciekawe i niespotykane uniwersum.

Nyu | 2013-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Rafał Orkan w niesamowity sposób operuje językiem. Modeluje słowa niczym plastelinę, układając ją w dokładnie przemyślane kształty i budując przed nami przerażający obraz miasta dążącego do samozagłady. To świetna kontynuacja "Głową w Mur", być może nawet przerastająca ją pod względem katastroficznych wizji. Wciąga, przeraża, zapiera dech w piersiach i zadziwia.

Michal39 | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Niedawno to odkryłem.
Pierwsza część rewelacja, ta jednak nieco słabsza co nie znaczy że słaba. Szkoda, że tak długo nie ma następnej.

| 2011-03-12

Bardzo oryginalny i nieprzeciętny talent pisarski(mówiąc bez eufemizmów-ma facet łeb po prostu). Mam wrażenie ,że nawet w czasie pisania,tworzenia tej historii,w głowie autora kłębił się non stop rój pomysłów,że tylko sobie znanym sposobem zdołał go jakoś okiełznać,ubrać w słowa i przelać na papier.Z niecierpliwością czekam na trzecią część.

FomaLermont | 2014-06-19

Okładka - nieco przypominający iście szaloną wersje Pana młodzian rozcinający sobie nadgarstek ze spływającą z niego, złotą niczym miód krwią.
To mnie zniechęciło. Ale książka była po promocji więc kupiłem... I nie żałuję !
Przede wszystkim - Orkan posługuję się mistrzowskim językiem. Porównania, opisy mrocznego i brudnego świata, w którym reguły moralne są płynne a trup ściele się gęsto.
Jest to jednak druga część cyklu i pierwsza - "Głową w mur" nie sposób zdobyć legalnymi środkami a niestety nie wiem gdzie mieszka szczęśliwy posiadacz tejże książki.
Znakomita jest przemiana Dzikiego Mesjasza. Od pragnącego sprawiedliwości młodzian po herszta krwawej rewolucji. Poboczne postaci małoletniej przywódczyni bandy złodziejaszków czy chłopaka zafascynowanego Mesjaszem tworzą wielowymiarowość świata, zaś Gan Eden bynajmniej nie jest Rajem...
Piękny świat, piękna historia. Obym zdobył część pierwszą jak najszybciej...

Glaca | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Książka kupiona w promocji za 9,9zł i.... uważam, że jest warta sporo więcej.
Początek wskazuje, że będzie to urban fantasy, jednak druga połowa powieści wyjaśnia sporo i zmienia optykę patrzenia na miasto w którym dzieje się akcja.
Ciekawie zarysowana postać Bythry, który z czasem staje się głównym bohaterem akcji.
Troszkę rozczarowuje zakończenie - dość szybko wszystko się rozwiązuje przez co wydaje się trywialne i niedopracowane. Książka spokojnie mogła by być dłuższa i przez to ciekawsza.
Czasami dość ciężko przebrnąć przez dziwne nazwy osób i miejsc co spowodowane jest "łamaniem języka" podczas czytania.
Uważam jednak, że książka jest ciekawa, godna uwagi a pisarz powinien kontynuować dzieło i tworzyć następne części

przemek002 | 2014-05-20
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Bardzo ciekawa koncepcja, fajny wykreowany świat w głowie Orkana... Choć nie ma głębi. Dość prosta książka, niemniej soczysta, zwłaszcza dla zwolenników "brudnej" fantastyki, którzy nie lubią gdy wszystko jest czarne lub białe. Czyta się przyjemnie, warto pochylić się nad tym tytułem.
A okładka książki, moim skromnym zdaniem, jest po prostu GENIALNA!!!

dzygit | 2014-12-10

Świetna kontynuacja! Kolejny raz autor olśnij mnie swoim stylem pisania i tym jak buduje historie. Idealnie napisane postacie, które nas aż wciągają do tego świata. Jedynym smutnym elementem jest fakt, że nie ma następnej części i w sumie nie wiadomo czy będzie :(