Stin Katedrali

Gdzieś w cieniu katedry znajduje się magiczne miejsce, gdzie spotkasz swoją przeszłość. Ukochaną kobietę, którą już od dawna uważałeś za zmarłą, przyjaciela brutalnie zamordowanego i pochowanego głową w dół w poświęconej krypcie. Jest jeszcze ktoś, kto od zawsze cię kocha - jego strzeż się przede wszystkim. "Cień katedry" to alchemiczny związek mrocznego thrillera i - niespodzianka -...

"Cień katedry" to alchemiczny związek mrocznego thrillera i - niespodzianka - spowiedzi o utracie wiary oraz jej odzyskaniu.

Isadora | 2011-01-17
Na półkach: Powieść, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Kolejna książka tego autora i kolejne rozczarowanie.Chociaż jeśli chodzi o "Klątwę siedmiu kościołów",to przynajmniej wiedziałam,o co w niej chodzi..."Cień katedry" trawiłam cały dzień,a i tak nie jestem pewna,co tak na prawdę jest jej sednem.
Opis na okładce nijak się ma do treści książki - nie mam pojęcia,kto go układał ; pewnie ktoś,kto po jej lekturze był zdezorientowany podobnie jak ja,a chciał,żeby brzmiał zachęcająco.
Narratorów w powieści jest dwóch ; jeden to główny bohater,tajemniczy i ponury Roman Rops piszący książkę o praskiej katedrze św.Wita,przemierzający jej niezmierzone przestrzenie w poszukiwaniu nie tylko materiałów do książki...
Drugim narratorem jest policjantka Klara prowadząca śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego w tejże katedrze na jednym z księży.
W cieniu katedry losy tych dwojga przecinają się,a nie jest to jedyne wydarzenie,które bierze swój początek w tym gotyckim mini-wszechświecie.Dzieją się tu rzeczy niewytłumaczalne,niesamowite i groźne ;...

Strasznie nudne. Doszłam do połowy i stwierdziłam, że nie ma sensu dalej czytać. Nikomu nie polecam.

Zaczytana | 2013-12-28

Nieudana próba napisania kryminału w stylu Dana Browna - szkoda czasu na taką mało ciekawą książkę.

mk1976 | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016