Drugi rodzaj ciszy

Wydawnictwo: Świat Książki
The second silence
83-7311-699-0
Maniaczytania

Pełna napięcia, trzymająca w niepewności powieść o różnych odmianach miłości, a także o blaskach i cieniach życia rodzinnego Kiedy Noelle Van Doren prosi męża o rozwód, Robert odbiera jej ich jedyne dziecko. Młoda kobieta musi udowodnić, że przemawiające przeciwko niej dowody są fałszywe, a ona sama jest dobrą matką. Pomagają jej w tym rozwiedzeni od dawna rodzice, Mary i Charlie, którzy...

Kiedy Noelle Van Doren prosi męża o rozwód, Robert odbiera jej ich jedyne dziecko. Młoda kobieta musi udowodnić, że przemawiające przeciwko niej dowody są fałszywe, a ona sama jest dobrą matką. Pomagają jej w tym rozwiedzeni od dawna rodzice, Mary i Charlie, którzy próbują zdemaskować powszechnie szanowanego zięcia. Jednocześnie dochodzą do wniosku, że namiętność, której ulegli, mając naście lat, nie wygasła. W swojej walce o córeczkę Noelle ma również innych oddanych sprzymierzeńców. Ze zdumieniem odkrywa także, że potrafi otworzyć serce i na nowo pokochać. Z czasem niezbite dowody zaczynają przemawiać przeciwko Robertowi, a stawką w tej grze okazuje się nie tylko uzyskanie opieki nad dzieckiem, lecz również życie najbliższych.

wiejskifilozof | 2015-10-24

Bardzo ciekawa literatura.Opowieść o kobiecie,która walczy z byłym mężem,o swoją córkę.
Poznajemy,ją i jej otoczenie.Wątek miłosny,jest i owszem z tym,że nie przebija on się szczegółowo.A to oznacza,że możemy skupić się na walce o dziecko.
Książki,ma kilka fajnych elementów.Które pasują do dobrego kryminału.
Warto było przeczytać.

betina360 | 2015-06-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Gdy Noelle prosi meza o rozwod ten z zemsty odbiera jej ich coreczke. Odtad trwa bezpardonowa walka z szalonym mezem o ukochane dziecko. Ksiazka wciaga i nie pozwala sie od siebie oderwac. Koniec piekny warto przeczytac.

IwonaGa | 2012-04-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Niby zwyczajna historia:niezbyt udane małżeństwo rozwodzi się i dochodzi do sporu o dziecko,i tu zaczynają się schody.Pan małżonek to ważna osoba w miasteczku,w jego kieszeni siedzą wszyscy ważni i mniej ważni mieszkańcy Burns Lake,a on mało uczciwie próbuje rozwiązać problem.Do walki o dziecko dołączają się najbliżsi Noelle, a wiec jest to co bardzo lubię:silne więzi rodzinne,odnowione uczucia powracające ze zdwojoną siłą,nowe namiętności,jest też zło,kłamstwo i próba morderstwa.Czyta się dobrze,a im dalej się zagłębiamy,tym bardziej kibicuje się prawdzie.

Ines | 2011-08-12
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Książka Eileen Goudge "Drugi rodzaj ciszy" rozpoczyna się bezpośrednim zwrotem do czytelnika w ramach podziękowań za życzliwe słowa (lubię takie zwroty, a Wy?), a nastepnie pojawia się sentencja Henry'ego Wadswortha Longfellowa, króla poezji amerykańskiej i prekursora nowoczesnej filologii:

Są trzy rodzaje ciszy:
Pierwszy to mowa,
Drugi - pożądanie,
Trzeci - myślenie...

Z cytatu tego wynika, że ta powieść będzie zatem o pożądaniu. I tak jest po trosze, ale nie tylko namiętności w niej rządzą. Znajdziecie tu także miłość, a nawet jej brak, nienawiść, a nawet morderstwo, skrywaną przez lata tajemnicę, a także kłopoty dnia codziennego przeciętnej rodziny i zarys relacji między pokoleniami... Interesująca mieszanka, prawda?
O czym zatem jest "Drugi rodzaj ciszy", który nie ukrywam, tym dziwnym tytułem nie porwał mnie, choć powinien, bo jego autorka, to twórczyni wielu amerykańskich bestsellerów. Czyżbym znowu nie poznała się na jakimś wybitnym dziele?

Kiedy poznajemy Mary Jeffers,...

Beata | 2011-01-12

Dawno ją przeczytałam.Ale jak pamiętam pochłonęła mnie całkowicie.

JinnyJoe | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Na początku książka była dla mnie nudna, ale przebrnęłam przez prolog. Potem nagle nie wiedziałam, w którym momencie akcji się znalazłam. To było na plus, bo czytałam ją dalej. W sumie przyjemna książka, ale akcja bardzo przewidywalna.

Marta | 2011-10-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Początkowo książka bardzo mi się podobała, potem stopniowo dłużyła się, aż stała bardzo nudna. Pomysł fajny, jednak czegoś brakło..

lubka | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Powieść poniżej średniej. Typowe czytadło dla kobiet, które się nudzą. łatwo zabija czas, ale i ochotę na inne pozycje tego typu

Barbara Świerczewska | 2015-12-07

nie warto tracic czasu

gelinde | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Zaczęło się prawie jak w Grocholi i miałam ochotę odstawić te książkę, na szczęście później było lepiej chociaż mało wiarygodnie.