Cały czas świata

Tłumaczenie: Ewa Czerwińska
Wydawnictwo: Libros
All the time in the world
83-7311-061-5
prawniczka, romans
disturbia

Dwudziestoletnia, szalenie atrakcyjna, zdolna Nicki McBain ma właśnie rozpocząć praktykę w prestiżowej kancelarii prawniczej, gdy spada na nią jak grom diagnoza lekarzy - rak mózgu. I oto okazuje się, że jej życie nie liczy się już na lata, lecz na miesiące. Nicki postanawia przeżyć je z dala od szpitali, lekarzy, zrozpaczonej rodziny. Wraz z parą najbliższych przyjaciół udaje się do Grecji na piękne wakacje. Gdy na statku wycieczkowym poznaje Anglika, Michaela Schustera, przystojnego fotografa, uświadamia sobie, że oto znalazła coś, czego już w życiu nie oczekiwała - prawdziwą miłość.

miki24gr | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Króciutka, lecz treściwa i wzruszająca powieść o ostatnich dniach życia dziewczyny, która dowiedziawszy się o nieuleczalnej chorobie- guzie mózgu- postanowiła nie poddawać się wątpliwym terapiom lecz wykorzystać pozostały jej czas na rozkoszowanie się przyjemnościami. Do przeczytania w jeden wieczór. Pozostawia refleksję, że należy cieszyć się każdą chwilą życia, gdyż nie wiadomo, ile ich jeszcze zostało...

Sylwia | 2014-05-05
Przeczytana: 04 maja 2014

Opowieść, która chwyciła mnie za serce, zmusiła do refleksji i spowodowała, że niejedna łza spadła...

Co byście wybrali - życie bez życia czy śmierć pełną kochania?

Dlaczego dopiero świadomość "końca" otwiera nam oczy i powoduje, że dostrzegamy to, co tracimy i co tak naprawdę jest dla nas ważne?
Czy wiecie ile trzeba mieć siły i miłości żeby pomóc odejść bliskiej osobie? ... Ja to niestety wiem...

Żyjmy więc jak najdłużej i najpiękniej. Doceniajmy to, czym nas los obdarza, cieszmy się z każdego dnia i kochajmy tych, którzy są z nami!

Niech nasze życie będzie pełne kochania - miejmy dla siebie cały czas świata!

betina360 | 2015-09-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2015

20 letnia zdolna i ladna Nicki ma rozpoczac praktyke w prestizowej kancelarii prawniczej. Kiedy to jak grom z nieba spada na nia wiadomosc ze ma raka mozgu i bardzo malo czasu. Postanawia ten czas przezyc z dala od lekarzy i szpitala gdzie nie moga juz nic zrobic. Wyrusza z przyjaciolmi do Grecji na piekne i niezapomniane wakacje. Pozna tam mezczyzne swojego zycia ktory spelni jej marzenie zanim jej czas minie. Tej malej ksiazeczki nie da sie czytac bez husteczek. Jest tu tyle emocji ze az boli. Po przeczytaniu tej madrej ksiazki mozna sie przekonac ze nie kariera jest w zyciu wazna lecz to zeby je przezyc niczego nie zalujac.

Katherina87 | 2012-11-20

Nicki właśnie rozpoczyna praktykę w kancelarii prawniczej. Jest zdolną, piękną dziewczyną. Patrzy w przyszłość z ufnością... do dnia, w którym okazuje się, że tej przyszłości pozostało jej już niewiele. Diagnoza lekarzy spada na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Zrozpaczeni rodzice i przyjaciele próbują ratować Nicki. Ta jednak odmawia wyniszczającej kuracji. Chce wykorzystać dany jej czas, ciesząc się życiem. Wraz z przyjaciółmi udaje się w wymarzoną podróż do Grecji. I oto zdarza się coś, czego już nie oczekiwała, coś, co może zdarzyć się tylko raz w życiu: prawdziwa, bezwarunkowa miłość. Cierpliwa i wierna aż do końca...

Niki | 2012-06-01
Przeczytana: 2009 rok

Dużo przy niej płakałam, dlatego bardzo wysoko ją oceniam. Jeśli jakieś dzieło wzbudza takie emocje to zasługuje na tak dobrą ocenę. Poruszająca, emocjonalna i wspaniała książka

marcia | 2011-12-24
Przeczytana: 12 października 2010

Historia opowiada o tym jak młodej, pięknej i ambitnej kobiecie życie potrafi w jednej chwili przez trzy słowa całkowicie się zrujnować, mianowicie stwierdzono u niej guza mózgu. Postanawia jak najlepiej wykorzystać pozostały jej czas i wybiera się z dwójką najlepszych przyjaciół na rejs marzeń... gdzie niespodziewanie spotka miłość.

sigomicamino | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 01 lipca 2014

Wzruszyła mnie do kości, mimo że od pierwszej strony wiedziałam, jaki będzie koniec tej opowieści. Wydawać by się mogło, że to już trochę oklepany temat: miłość wbrew wszystkiemu, wbrew chorobie i śmierci. A jednak nie był i ku mojemu zaskoczeniu autorce udało się w tej naprawdę króciutkiej historii zawrzeć wszystko co ważne.
Po takiej lekturze człowiek nabiera odpowiedniej perspektywy, sam sobie zadaje pytanie za czym tak ciągle goni i co tak naprawdę w życiu się liczy. Moja odpowiedź na to pytanie brzmi: najważniejsza jest miłość, ludzie, którzy nas otaczają, rodzina, cudowne chwile, które trwają tak krótko, że czasem nawet ich nie zauważamy. Ważne jest docenianie każdego tygodnia, dnia, minuty...bo to właśnie jest cały czas świata, który został nam dany.
A dla Was? Co dla Was jest najważniejsze? Po tej książce na pewno znajdziecie właściwą odpowiedź.

angella98 | 2013-08-15
Przeczytana: 2012 rok

Książka jest rewelacyjna. Podczas czytania nie mogłam powstrzymać się od łez. Po jej przeczytaniu płakałam jeszcze kilka dni , ale zdecydowanie warto było przeczytać :)

Yetti | 2012-10-28

Uwielbiam tę książkę. Kilkakrotnie już ją czytałam i na pewno nie raz jeszcze do niej wróce. Piękna opowieść o miłości i śmierci.

Funia9 | 2014-01-17
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Prawdziwa "love story" ...książka, która pokazuje nam, jak ważne jest życie i czas, ze należy cieszyć się każdą chwilą:)