Kroniki rodzinne

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
The Family Way

Cat, Jessica i Mega zostały w dzieciństwie porzucone przez matkę. Dzięki temu wychowały się na silne, niezależne kobiety, które dokładnie wiedzą czego pragną. Cat kocha swoje nieskrępowane życie i nie chce go rujnować posiadaniem dziecka. Jessica ma wspaniałego męża i tworzy z nim udaną dwuosobową rodzinę, ale bez dziecka czuje sie niespełniona. Dlaczego więc, mimo intensywnych wysiłków, nie może zajść w ciążę i musi poddać się piekłu sztucznego zapłodnienia? Najmłodsza Megan jest w ciąży z przygodnie poznanym Australijczykiem. Chce ją przerwać uważając, że nie powinno się mieć dziecka z mężczyzną, którego się nie kocha. Wszystkie trzy przekonają się jak trudno jest dotrzymać wierności własnym przekonaniom. Trzy siostry. Trzy pary. Dwie ciąże. Szóstka młodych ludzi próbujących rozwiązać trudne probelmy miłości i seksu i zrozumieć znaczenie posiadania rodziny.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Jagna | 2010-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2010

„Kroniki rodzinne” to historia trzech sióstr. Najstarsza Cat chce być kobietą niezależną, niczym nieskrępowaną. W dzieciństwie po odejściu matki, spadła na nią największa odpowiedzialność i teraz nie myśli o założeniu własnej rodziny, chce czuć się wolna. Druga siostra Jessica już od dawna próbuje zajść w ciążę, ale bez skutku. Ma przy sobie kochającego męża, który ją wspiera, ale każde z nich na swój sposób przeżywa tę sytuację. Natomiast Megan, początkująca pani doktor staje przed poważnym dylematem. Zachodzi w ciążę z przygodnie poznanym mężczyzną. Chce ją przerwać, ponieważ w jej życiu nie nadszedł czas na dziecko i to z kimś, kogo w ogóle nie zna.

Jest to powieść o tym, czego kobiety oczekują od życia na pewnym jego etapie, jak zmienia się ich postrzeganie świata i samej siebie. O trudnych wyborach i decyzjach, które wcale nie muszą okazać się właściwe. O sprawach typowo kobiecych - instynkcie macierzyńskim, ciąży, metodzie in-vitro. Bohaterowie starają się rozwiązać problemy...

Madi | 2013-07-02
Na półkach: Obyczajówka, Przeczytane
Przeczytana: 14 października 2011

Wypożyczyłam tą książkę z biblioteki,bo po wielu poszukiwaniach nic nie mogłam znaleźć -zaczęłam ją czytać od niechcenia,ale w miarę czytania powieść mnie wciągnęła-dlaczego?
Jest to zwykła opowieść o życiu kobiet- trzech siostrach ,o wyborach jakie musiały dokonać -problem zajścia w ciążę ,problem niechcianej ciąży- z wszystkimi tymi problemami borykamy się i my .
Książka jest pełna ciepła i miłości,lekko się czyta-mi się bardzo podobała.

Katherina87 | 2012-11-22

Cat, Jessica i Mega zostały w dzieciństwie porzucone przez matkę. Dzięki temu wychowały się na silne, niezależne kobiety, które dokładnie wiedzą czego pragną. Cat kocha swoje nieskrępowane życie i nie chce go rujnować posiadaniem dziecka. Jessica ma wspaniałego męża i tworzy z nim udaną dwuosobową rodzinę, ale bez dziecka czuje sie niespełniona. Dlaczego więc, mimo intensywnych wysiłków, nie może zajść w ciążę i musi poddać się piekłu sztucznego zapłodnienia? Najmłodsza Megan jest w ciąży z przygodnie poznanym Australijczykiem. Chce ją przerwać uważając, że nie powinno się mieć dziecka z mężczyzną, którego się nie kocha. Wszystkie trzy przekonają się jak trudno jest dotrzymać wierności własnym przekonaniom... Trzy siostry. Trzy pary. Dwie ciąże. Szóstka młodych ludzi próbujących rozwiązać trudne problemy miłości i seksu i zrozumieć znaczenie posiadania rodziny.

Edi | 2011-02-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 lutego 2011

W "Kronikach rodzinnych" poznajemy historię trzech sióstr: Cat, Jessie i Megan, które w dzieciństwie opuszczone przez matkę, wychowane zostały przez ojca i ciągle zmieniające się nianie. Cat, najstarsza z sióstr, na której w dużej mierze spoczywała odpowiedzialność za siostry, w dorosłym życiu dąży do niezależności i niczym nieskrępowanej wolności. Jessica żyje w szczęśliwym i bardzo udanym związku z Paulem. Najmłodsza z sióstr, początkująca lekarka na stażu, do tej pory świetnie sobie radziła. Prymuska, z ideałami z ufnością patrzy w swoją lekarską przyszłość. Jednakże, po rozstaniu z chłopakiem, Megan spędza noc z przygodnie poznanym mężczyzną i zachodzi w ciążę. Na tym etapie życia, kiedy dopiero zaczyna swoją zawodową misję, dziecko jest dla Megan czymś niewyobrażalnym i dziewczyna zamierza przerwać ciążę. Ciąża Megan jest tak naprawdę punktem zwrotnym w życiu siostr, zmienia je całkowicie. Uważam,że książka jest jak najbardziej warta przeczytania. Trakuje o rodzinie, miłości...

milla | 2013-03-13
Przeczytana: 02 marca 2013

„Kroniki rodzinne” Tony’ego Parsons to całkiem zgrabnie napisana powieść obyczajowa, której tematem przewodnim jest rodzicielstwo. Fabuła utworu koncentruje się na opowiedzeniu historii trzech sióstr: Cat, Jessici oraz Megan. Bohaterki zostały w dzieciństwie porzucone przez matkę, ich wychowywaniem zajął się cały szereg mniej lub bardziej kompetentnych niań - w gruncie rzeczy siostrami opiekowała się jedenastoletnia Cat. Ojciec dziewczynek, będący przedstawicielem starej szkoły wychowania, która dom zostawiała w rękach kobiet, a zarabianie pieniędzy zrzucała na barki mężczyzny, nie umiał zająć się swoimi pociechami, nie rozumiał, że oprócz zapewnianych przez niego dóbr materialnych potrzebują one jeszcze jego czułości.

Odejście matki wywarło ogromny wpływ na rozwój bohaterek. Cat, która pełniła rolę matki zastępczej dla swoich sióstr, w wieku trzydziestu sześciu lat nie chce nawet słyszeć o dzieciach, czy stałym związku – postrzega te elementy, jako zagrożenie dla swej wolności,...

Joanna | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Autor: to pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam i na pewno będzie ich więcej.
Treść: mimo tylu stron bardzo szybko się to czyta – dwa dni wystarczą. Książka bardzo ciekawie napisana, świetnie przedstawione problemy psychologiczne głównych bohaterek – Cat, Jessica, Megan. Każda z nich marzy o innych celach w życiu. Jedna o karierze którą robi bez posiadania dzieci, druga o dziecku, którego nie może mieć, a adoptować nie chce (dziwne postępowanie, ale każdy jest inny) trzecia sama nie wie czego chce, jednak potem podejmuje decyzję, a jaką przeczytacie sami.
Wszystkie historie są ciekawe, trudno się zdecydować, która jest najciekawsza. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Julie-James | 2010-06-08
Przeczytana: 2009 rok

Tym razem mało przekonujący Tony Parsons w swojej historii o trzech siostrach, które swoim zachowaniem bardziej przypominają mężczyzn, niż wrażliwe kobiety, którymi miały być z założenia. Można przeczytać, ale nie jest to jakimś wyjątkowym dziełem.

lizzy11 | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Ksiazka która czyta się jednym tchem, kobieca tematyka ale nie przesłodzona tylko życiowa, trochę zagmatwana jednak ze szczęśliwym zakończeniem :-) polecam bo lektura jest przyjemna i łatwo się ją czyta :-)

Mitooo | 2014-09-23

Po opisie okładki - trochę się bałam. Nie potrafiłam wywnioskować nawet jaki gatunek książki mam w ręku. W zasadzie nie spodziewałam się rewelacji. Okazało się że Parsons jak na felietonistę przystało ma bardzo lekkie pióro. Tematyka jeszcze mnie nie dotyczy, ale czytało mi się świetnie, zupełnie tak jakby był to temat mi bliski. Polecam dla miłośników dobrego obyczaju o słodko-gorzkim smaku.

Gosiak | 2013-02-19

Perypetie trzech sióstr,które życie różnie traktuje.Siła tkwi w rodzeństwie,nawet gdy matka zawodzi a ojciec jest gdzieś daleko.O tym,że wiara czasem potrafi działać cuda i że nie ma rzeczy niemożliwych.Książka z humorem i dobitnymi zwrotami czasami:)Czyta się ją lekko i przyjemnie:)Dla tych mam,które straciły nadzieję na potomstwo oraz dla mam wcześniaków,z którymi ja osobiście się utożsamiam i odnajduję wiele spólnego:)Polecam!