Tak czy owak, zaręczona

Okładka książki Tak czy owak, zaręczona Eileen Goudge
Okładka książki Tak czy owak, zaręczona
Eileen Goudge Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Otherwise Engaged
Muza
2007-01-01
2007-01-01
83-7495-093-0
Katarzyna Lipnicka-Kołtuniak
powieść amerykańska

Dwie przyjaciółki z małego miasta. Obie chciały wyjechać do Nowego Jorku - i obu to się udało.
Jednak jedna z nich została tam na stałe, znalazła świetną pracę i robi karierę. Druga wróciła do rodzinnego miasta, szybko wyszła za mąż i założyła rodzinę.
Pewnego razu nadarzyła się okazja, żeby dziewczyny zamieniły się rolami.
Czy teraz będą mogły potwierdzić, że ta druga ma lepiej?
Czy prawdziwe jest powiedzenie że trawa u sąsiada jest bardziej zielona?

Pewnego razu nadarzyła się okazja, żeby dziewczyny zamieniły się rolami.
Czy teraz będą mogły potwierdzić, że ta druga ma...

Chciałoby się powiedziec o tej książce, że to typowe romansidło, ale wcale tak nie jest, bo autorka zahacza o trunde tematy rozwodów, które są w romansidłach często pomijane i to odróżnia tą książkę od innych typowych romansideł. Myślę, że można było tą historię jeszcze bardziej pogmatwać, autorka nie wykorzystała potencjału tej książki, gdzie będąc w połowie ksiązki zupełnie nie spodziewałam się zakonczenia. Szkoda, ale to miłe i szybkie czytadło :)

Jestem już chyba nieco za stara, mimo że książka opowiada perypetie kobiet ode mnie starszych. Lekko napisana, czyta się szybko, fajne zwroty akcji, choć ja osobiście lubię większe zawiłości w lekturze. Kobiety będące na zakrętach życiowych byłyby chyba zadowolone. Daje trochę do myślenia.

Lekka, przyjemna i bardzo mi się podobała. Czyta się ją bardzo szybko, więc idealna dla kogoś kto za wiele czasu nie ma i oczywiście lubi takie klimaty.

Moim zdaniem "Tak czy owak, zaręczona" to książka idealna na zły humor, mi w każdym razie pomaga.

Praktycznie ją połknęłam! Bardzo mi się podobała choć zamiana koleżanek jak dla mnie, albo może raczej z perspektywy mojego życia - nieco surrealistyczna. Za to czytało mi (i koleżankom :P ) się świetnie :)

Dość przewidywalna i łatwa w odbiorze książeczka. Chyba każdy człowiek chociaż raz w życiu zastanawiał się, jakby to było w skórze kogoś innego. Kogoś bogatszego, mądrzejszego czy atrakcyjniejszego.. czy trawnik sąsiada nie jest przypadkiem bardziej zielony niż ten w jego ogródku. Erin i Jessie postanowiły się osobiście o tym przekonać. Uwikłana w bardzo skomplikowany związek mieszkanka dużego miasta zajmuje miejsce wzorowej matki żony, ta zaś poznaje uroki życia w Nowym Jorku. Całość "eksperymentu" śledzą czytelnicy pewnego poczytnego tygodnika. Co z tego wyniknie ?

Odpowiedzi na to pytanie nie zdradzę. Książkę polecam, zwłaszcza czytelniczkom, bo utrzymana jest w konwencji literatury kobiecej. Potrafi wciągnąć i skraść całe popołudnie.

• Wymienię
  • Obyczajowe