Tak czy owak, zaręczona

Otherwise Engaged
83-7495-093-0
powieść amerykańska
ZuzAnka

Jessie i Ernie są oddanymi przyjaciółkami. Razem dorastały w Arizonie i przed piętnastu laty przyjechały do Nowego Jorku. Ernie pracować w restauracji, a Jessie w desperackim odruchu, rankiem w dniu swojego ślubu ze szkolnym kolegą. W efekcie Jessie została w wielkim mieście, a Ernie już nie wróciła z prowincji, dokąd wkrótce musiała pojechać na pogrzeb rodziców. Wyszła tam za mąż i urodziła córkę. Prowadzi z mężem pensjonat w malowniczej okolicy i pozornie jest szczęśliwą matką i żoną. Natomiast Jessie mieszka na Manhattanie i jest dziennikarką. Ma dość kolejnych nieudanych romansów i marzy o mężu i dzieciach. Niestety nic z tego - jej obecny partner jest zajęty wyłącznie swoją karierą i nie za bardzo ma dla niej czas. Na domiar złego jego rodzice i dzieci z pierwszego małżeństwa jej nie akceptują.

Ewelina | 2016-11-20
Przeczytana: 11 listopada 2016

Dwie przyjaciółki z małego miasta. Obie chciały wyjechać do Nowego Jorku - i obu to się udało.
Jednak jedna z nich została tam na stałe, znalazła świetną pracę i robi karierę. Druga wróciła do rodzinnego miasta, szybko wyszła za mąż i założyła rodzinę.
Pewnego razu nadarzyła się okazja, żeby dziewczyny zamieniły się rolami.
Czy teraz będą mogły potwierdzić, że ta druga ma lepiej?
Czy prawdziwe jest powiedzenie że trawa u sąsiada jest bardziej zielona?

liv87 | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Chciałoby się powiedziec o tej książce, że to typowe romansidło, ale wcale tak nie jest, bo autorka zahacza o trunde tematy rozwodów, które są w romansidłach często pomijane i to odróżnia tą książkę od innych typowych romansideł. Myślę, że można było tą historię jeszcze bardziej pogmatwać, autorka nie wykorzystała potencjału tej książki, gdzie będąc w połowie ksiązki zupełnie nie spodziewałam się zakonczenia. Szkoda, ale to miłe i szybkie czytadło :)

krolewnagnes | 2015-01-10
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Jestem już chyba nieco za stara, mimo że książka opowiada perypetie kobiet ode mnie starszych. Lekko napisana, czyta się szybko, fajne zwroty akcji, choć ja osobiście lubię większe zawiłości w lekturze. Kobiety będące na zakrętach życiowych byłyby chyba zadowolone. Daje trochę do myślenia.

desperaDośka | 2011-07-06
Przeczytana: kwiecień 2011

Praktycznie ją połknęłam! Bardzo mi się podobała choć zamiana koleżanek jak dla mnie, albo może raczej z perspektywy mojego życia - nieco surrealistyczna. Za to czytało mi (i koleżankom :P ) się świetnie :)

Nikki_944 | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Lekka, przyjemna i bardzo mi się podobała. Czyta się ją bardzo szybko, więc idealna dla kogoś kto za wiele czasu nie ma i oczywiście lubi takie klimaty.

Ewa | 2011-05-11
Przeczytana: maj 2011

Dość przewidywalna i łatwa w odbiorze książeczka. Chyba każdy człowiek chociaż raz w życiu zastanawiał się, jakby to było w skórze kogoś innego. Kogoś bogatszego, mądrzejszego czy atrakcyjniejszego.. czy trawnik sąsiada nie jest przypadkiem bardziej zielony niż ten w jego ogródku. Erin i Jessie postanowiły się osobiście o tym przekonać. Uwikłana w bardzo skomplikowany związek mieszkanka dużego miasta zajmuje miejsce wzorowej matki żony, ta zaś poznaje uroki życia w Nowym Jorku. Całość "eksperymentu" śledzą czytelnicy pewnego poczytnego tygodnika. Co z tego wyniknie ?

Odpowiedzi na to pytanie nie zdradzę. Książkę polecam, zwłaszcza czytelniczkom, bo utrzymana jest w konwencji literatury kobiecej. Potrafi wciągnąć i skraść całe popołudnie.

marla | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Moim zdaniem "Tak czy owak, zaręczona" to książka idealna na zły humor, mi w każdym razie pomaga.

sunflower83 | 2016-07-17
Na półkach: Romans, Przeczytane