Nieznajomy w raju

Cykl: Carson Springs (tom 1) | Seria: Z wachlarzem
Wydawnictwo: Muza
8373196455

Witajcie w Carson Springs, otoczonej wzgórzami, skąpanej w słońcu, usianej gajami pomarańczowymi dolinie. Oto sceneria nowej trylogii Eileen Goudge. Miasteczko jest słynne dzięki zakonowi sióstr pszczelarek oraz dzięki nakręconemu tam kiedyś filmowi zaliczanemu teraz do klasyki kina. W tym sielskim zakątku o wieloletnich tradycjach rządzą atare rodziny mające niebezpiecznie pogmatwane korzenie..

Joanna | 2013-05-29
Przeczytana: 07 listopada 2011

„Nieznajomy w raju” to tytuł filmu zrealizowanego w połowie lat pięćdziesiątych zaliczanego obecnie do klasyki tego gatunku a kręconego w maleńkiej , malowniczej kalifornijskiej miejscowości Carson Springs. Miejscowość znana jest też dzięki zakonowi, którego siostry klasztorne zajmują się od lat pszczelarstwem. Otoczone dolinami i wzgórzami , porastające gajami pomarańczowymi, bujną, barwną roślinnością - maleńkie miasteczko skupia stare, osiadłe o wieloletnich tradycjach rodziny , tworzy społeczność, gdzie niemal wszyscy znają sekrety innych. Właśnie w takim miasteczku Samantha Delarosa Kiley spędziła z rodziną całe swoje życie . W rodzinnym domu wychowała dwie dorosłe już córki, jest kobietą samodzielną, prowadzi własną galerię wyrobów artystycznych. Po śmierci męża odczuwa dotkliwie samotność . W dniu ślubu swej córki Samantha poznaje Iana Carpentera – syna swego zięcia , przystojnego artystę i troskliwego mężczyznę, który jest od niej młodszy o prawie dwadzieścia lat....

Wojciech Gołębiewski | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Wyszukałem coś niecoś o autorce: urodzona w 1950, mąż komentator radiowy, dwoje dzieci, mieszka w NYC, wystartowała w 1989 z "Garden of Lies"; omawiana wydana w 2001. Na naszym portalu "lubimy czytać" ma wprawdzie 12 książek, ale większość z 1 lub 2 opiniami i niewielką ilością czytelników. I dobrze. TAK TRZYMAĆ !!!, bo szkoda czasu na te /pier../ banialuki. Mnie już na początku zraziły "ustawienia wiekowe", bo teraz, panie, to taka moda w tej Ameryce nastała, że jak nie zboczenia czy dewiacje, to chociaż szokujące różnice wiekowe w książce MUSZĄ BYĆ. Po latach AMERYKAŃSKIEGO PURYTANIZMU, ściśle związanego z protestantyzmem, wszystko się przestawiło o 180 stopni i kto bardziej zboczony, ten bardziej cool.

Henry Millera "Zwrotnik Raka" tolerował tylko Paryż, z Dover dwukrotnie go cofano, również tylko tam Nabokov mógł wydać "Lolitę", ...

magdalena | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Bardzo przyjemna książka. Żadne tam arcydzieło, ale czyta się miło,lekko i przyjemnie.
Ona czyli Sam, zbliża się do 50, wydała młodszą córkę za mąż, jest wdową i kiedy wydaje się,że jej życie weszło w fazę stabilizacji i wieczorów w fotelu zdarza się coś co zmienia całkowicie jej życie...
Trochę to bajkowe, ale w sumie czy nie potrzebujemy tego czasami od życia?

Małgorzata48 | 2012-06-28
Przeczytana: 2011 rok

Gorąco polecam. Przeczytajcie również tom drugi trylogii - Smak miodu i trzeci -Spełnione marzenia.

Malwa | 2014-05-30

Pierwsza z części trylogii, bardzo optymistyczna, świetnie się czyta, biegnę po drugą i trzecią część

Morrigan | 2015-03-22
Przeczytana: 20 marca 2015