Smak miodu

Tłumaczenie: Agnieszka Kwiecień
Cykl: Carson Springs (tom 2) | Seria: Z wachlarzem
Wydawnictwo: Muza
8373196617

Smak miodu, drugi tom trylogii o Carson Springs, to wzruszająca książka o poszukiwaniu siebie, trudnych życiowych decyzjach i prawdziwej przyjaźni. Gerry Fitgerald, samotnie wychowująca dwójkę dzieci, postanawia naprawić błąd z przeszłości i odnaleźć córkę, oddaną do adopcji dwadzieścia osiem lat temu. Niespodziewany telefon od prawdziwej matki burzy uporządkowane życie Claire Brewster, wziętej prawniczki, jej chłopaka i przybranych rodziców. Mimo obaw dziewczyna podejmuje wyzwanie i wyrusza do Carson Springs, by poznać swoją prawdziwą rodzinę. Wkrótce postanawia się tam przenieść na stałe i rozpocząć nowe życie, w którym niebawem pojawi się drugi mężczyzna lecz co z dawnym narzeczonym? Przed dylematem sercowym staje również Gerry: czy angażować się w związek w światowej sławy dyrygentem Abreyem Reollingerem? Czy obie kobiety będą miały na tyle odwagi, żeby zmienić swoje życie?

Joanna | 2013-05-31
Przeczytana: 20 listopada 2011

Drugi tom trylogii o mieszkańcach kalifornijskiego miasteczka Carson Springs poświęcony jest rozliczeniu z grzechami młodości Gerry Fitgerard samotnie wychowującą dwójkę dzieci. W młodości Gerry obrała drogę życia w zakonie , jednak w przeddzień złożenia ślubów zmienia swoją decyzję, ucieka z klasztoru i wyjawia swą tajemnicę – miłość do księdza i nieoczekiwana ciąża. Nie mogąc odnaleźć się w życiu , nie radząc sobie z trudami codzienności Gerry oddaje swoją córeczkę do adopcji. Po dwudziestu ośmiu latach pragnie odnaleźć swoje dziecko, wynajmuje detektywa i poznaje rodzinę, która adoptowała jej córkę. Mimo wielu obaw dziewczyna odwiedza swoją biologiczną matkę. Chociaż życie Claire Brewster jest zaplanowane, spokojne , ona sama nie czuje się osobą szczęśliwą – zawód prawniczki mimo osiąganych sukcesów nie przynosi jej satysfakcji, również jej relacje z chłopakiem nie są takimi, o jakich marzy. Po poznaniu Gerry postanawia pozostać na jakiś czas w Carson Springs , dając sobie...

magdalena | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Kolejny raz przenosimy się do Carson Springs i spotykamy ze znanymi bohaterami.
Tym razem główną bohaterką nie jest jednak Sam, a jej przyjaciółka Gerry, która po niemal 30 postanawia odszukać oddaną do adopcji córkę.
Życie toczy się dalej, mieszkańcy przeżywają mniejsze i wielkie sukcesy, rozczarowania i dramaty. Podejmują różne decyzje i cieszą uroczą codziennością.
Taka trochę bajka, jest słodko, ale w końcu książka nazywa się Smak miodu. Jest więc sielsko,anielsko i wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. Kiedy za oknem zimowa chlapa takie książki są mile widziane. Poprawiają nastrój,ale nie ogłupiają.

Małgorzata48 | 2012-06-28
Przeczytana: grudzień 2011

Akcja dzieje się tak na prowincji, w cudownych miasteczku, Carson Springs, kontynując losy bohaterów, których poznaliśmy w tomie pierwszym trylogii. Mam jednak kilka zastrzeżeń z punktu widzenia prawdopodobieństwa psychologicznego. Fakt, że Claire, poznawszy swoja biologiczną matkę, porzuca dotychczasowe (bardzo dobrych, oddanych jej adoptowanych rodziców,z którymi była bardzo związana uczuciowo oraz Byrona, narzeczonego i przyjaciela z którym wychowywała się od małego) jest dla mnie nieprawdopodobny. Porzuciła swoje życie prawie natychmiast, bez skrupułów, bez żalu, bez poczucia winy (rodzice). Bardzo szybko została zaakceptowana przez przybrane rodzeństwo, bardzo szybko znalazła nową miłość. To jest zbyt idylliczne, niewiarygodne.
Poza tym - powieść jest ciekawa, ma wartką akcji,czyta się ją świetnie. Polecam także część pierwszą i trzecią trylogii : "Nieznajomy w raju" i "Spełnione marzenia.".

Malwa | 2014-05-30

Druga część trylogii mnie nie zawiodła. Książka o przyjaźni, miłości, trudnych decyzjach. Polecam

nimfa188 | 2012-08-20
Przeczytana: 18 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciężka...nie polecam

Kasia | 2016-02-18