Smak miodu

Okładka książki Smak miodu Eileen Goudge
Okładka książki Smak miodu
Eileen Goudge Wydawnictwo: Muza Cykl: Carson Springs (tom 2) Seria: Z wachlarzem literatura obyczajowa, romans
Carson Springs (tom 2)
Z wachlarzem
Muza
2005-01-01
2005-01-01
8373196617
Agnieszka Kwiecień

1984

Kolejny raz przenosimy się do Carson Springs i spotykamy ze znanymi bohaterami.
Tym razem główną bohaterką nie jest jednak Sam, a jej przyjaciółka Gerry, która po niemal 30 postanawia odszukać oddaną do adopcji córkę.
Życie toczy się dalej, mieszkańcy przeżywają mniejsze i wielkie sukcesy, rozczarowania i dramaty. Podejmują różne decyzje i cieszą uroczą codziennością.
Taka trochę bajka, jest słodko, ale w końcu książka nazywa się Smak miodu. Jest więc sielsko,anielsko i wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. Kiedy za oknem zimowa chlapa takie książki są mile widziane. Poprawiają nastrój,ale nie ogłupiają.

Kolejny raz przenosimy się do Carson Springs i spotykamy ze znanymi bohaterami.
Taka...

Drugi tom trylogii o mieszkańcach kalifornijskiego miasteczka Carson Springs poświęcony jest rozliczeniu z grzechami młodości Gerry Fitgerard samotnie wychowującą dwójkę dzieci. W młodości Gerry obrała drogę życia w zakonie , jednak w przeddzień złożenia ślubów zmienia swoją decyzję, ucieka z klasztoru i wyjawia swą tajemnicę – miłość do księdza i nieoczekiwana ciąża. Nie mogąc odnaleźć się w życiu , nie radząc sobie z trudami codzienności Gerry oddaje swoją córeczkę do adopcji. Po dwudziestu ośmiu latach pragnie odnaleźć swoje dziecko, wynajmuje detektywa i poznaje rodzinę, która adoptowała jej córkę. Mimo wielu obaw dziewczyna odwiedza swoją biologiczną matkę. Chociaż życie Claire Brewster jest zaplanowane, spokojne , ona sama nie czuje się osobą szczęśliwą – zawód prawniczki mimo osiąganych sukcesów nie przynosi jej satysfakcji, również jej relacje z chłopakiem nie są takimi, o jakich marzy. Po poznaniu Gerry postanawia pozostać na jakiś czas w Carson Springs , dając sobie czas na przemyślenie swoich przyszłych decyzji. Utrzymując się z pracy kelnerki Claire próbuje zrozumieć swoje potrzeby, lepiej poznać nową rodzinę oraz stawić czoła demonom przeszłości. Z podobnymi problemami musi zmierzyć się matka dziewczyny . Na dodatek komplikują się również sprawy prywatne obu kobiet. Gerry poznaje i angażuje się uczuciowo ze światowej sławy kompozytorem Aubreyem Roellingerem.

Akcja dzieje się tak na prowincji, w cudownych miasteczku, Carson Springs, kontynując losy bohaterów, których poznaliśmy w tomie pierwszym trylogii. Mam jednak kilka zastrzeżeń z punktu widzenia prawdopodobieństwa psychologicznego. Fakt, że Claire, poznawszy swoja biologiczną matkę, porzuca dotychczasowe (bardzo dobrych, oddanych jej adoptowanych rodziców,z którymi była bardzo związana uczuciowo oraz Byrona, narzeczonego i przyjaciela z którym wychowywała się od małego) jest dla mnie nieprawdopodobny. Porzuciła swoje życie prawie natychmiast, bez skrupułów, bez żalu, bez poczucia winy (rodzice). Bardzo szybko została zaakceptowana przez przybrane rodzeństwo, bardzo szybko znalazła nową miłość. To jest zbyt idylliczne, niewiarygodne.
Poza tym - powieść jest ciekawa, ma wartką akcji,czyta się ją świetnie. Polecam także część pierwszą i trzecią trylogii : "Nieznajomy w raju" i "Spełnione marzenia.".

Ciężka...nie polecam

Ciężka...nie polecam

Druga część trylogii mnie nie zawiodła. Książka o przyjaźni, miłości, trudnych decyzjach. Polecam

• Wymienię
  • Przeczytane przed kilkoma laty
  • Literatura "dorosła"
  • Tomy

Dodaj cytat z książki Smak miodu