Blask

Cykl: Blask (tom 1)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Halo
Nana

Do sennego miasteczka Venus Cove przybywają trzy anioły: Gabriel – wojownik, Ivy – uzdrowicielka oraz najmłodsza, a przy tym mającą w sobie najwięcej z człowieka, Bethany. Zadaniem aniołów jest nieść dobro światu, który w coraz większej skali ulega wpływom ciemności. Podczas misji zmuszeni są ukrywać swe nadnaturalne zdolności, świetlistą poświatę, a także – co najtrudniejsze – anielskie skrzydła. Pomagając całej społeczności, próbują nie przywiązywać się do pojedynczych ludzi… I wtedy Bethany poznaje w szkole Xaviera. Żadne z nich nie potrafi oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Kiedy zaczyna łączyć ich prawdziwe uczucie, zdają sobie sprawę, że przekraczają granice ustalone przez niebo. I nie jest to jedyne zagrożenie dla ich szczęścia. Ciemne moce nie czekają i wciąż rosną w siłę. Nie ma czasu do stracenia. Czy miłość do człowieka stanie się źródłem klęski Bethany i jej misji?

źródło opisu: Wydawnictwo Bukowy Las, 2011

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/content/ksiazka/blask

Violy | 2011-03-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 marca 2011

Niesamowita okładka. Z pewnością bez tego nie można zaczął opisywania uczuć, które towarzyszyły mi przy tej książce. Nie jest to naturalnie jedyna rzecz, która w utworze zachwyciła i zadziwiła mnie. Jej autorka, Alexandra Adornetto, ma zaledwie osiemnaście lat, a "Blask" jest jej kolejną już książka. Lektura to była genialna. Kiedy już zaczęłam ją czytać miałam problem z oderwaniem się.

Do małego miasteczka Venus Cove przybywają trzej wysłannicy niebios : wojownik- Gabriel, uzdrowicielka - Ivy, oraz najmłodsza - Beth, która nie ma jeszcze swojej "specjalizacji". Aniołowie mają za misję naprawienie szkód wyrządzonych przez siły ciemności. Wszystko idzie dobrze, Beth zaczyna się przystosowywać, poznaje Molly, zwariowaną nastolatkę, z którą od razu się zaprzyjaźnia, a także Xaviera, na którego widok, czuje się dziwnie szczęśliwa...

Tak jak już wspomniałam na początku, książka jest genialna ! Styl Adornetto mnie zachwycił od pierwszej strony. Pomimo tak młodego wieku wyrobiła w sobie...

Bardzo spodobała mi się ta książka. Choć przyznaję, że jest to moje drugie podejście do tej książki. Za pierwszym razem doszłam do rozdziału, w którym pojawia się Jake. I teraz żałuję, że tak się stało bo naprawdę warto było ją przeczytać do końca. Serdecznie polecam !!!!

Querida | 2010-10-09

Niesamowita okładka.

nieznajoma | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Powtórka z rozrywki...

Już nie raz spotkałam się z książką dobitnie NIE zachęcająco do dalszego jej kontynuowania.

Tak bardzo mnie z początku nudziła, że odkładam ją aż minęło chyba z pół roku nim ostro się za nią wzięłam i przeczytałam ją od początku do końca.

Czytając z początku nie przewidziałam, że może ona jednak mi się spodobać. Szczególnie pod koniec kiedy w końcu zaczęła się rozkręcać. Byłam nastawiona wrogo do niej bo z początku nie zachwyciła mnie ani trochę. Nie jest to wybitne arcydzieło lecz książkę miło się czyta.

Nie mniej jednak nie była ona tym co oczekiwałam.

Spodziewałam się kompletnie czego innego.

Można powiedzieć że trochę się zawiodłam jednak przesadnie narzekać nie mogę bo miło spędziłam czas czytając rozgrywane przygody głównych bohaterów i rosnące uczucie Bethany oraz Xaviera który od razu był moim ulubionym bohaterem. Tak czy siak książkę polecam i w duchu proszę by druga część milej mnie zaskoczyła.

Skye | 2013-04-26

Sięgnęłam to tę książkę pomimo wielu negatywnych opinii na jej temat. I muszę przyznać że stała się ona jedną z moich ulubionych powieści. Historia anielicy Bethany i ziemskiego chłopca Xaviera pochłonęła mnie bez reszty. Zachwyciło mnie to jak autorka z niezwykłą starannością opisuje uczucia pomiędzy głównymi bohaterami. To jak bardzo byli sobie bliscy i jak wielkim uczuciem darzyli siebie nawzajem sprawiło że przeczytałam tę książkę jednym tchem. Jednakże sam pomysł na tę powieść uważam za niezwykle oryginalny. Wiele było już książek o wampirach i upadłych aniołach, ale ta pozycja znacząco różni się od pozostałych. Opisane jest w niej biblijne Niebo oraz Bóg co sprawia że książka nie jest jedynie kolejną zwyczajną powieścią romantyczną.
Co się tyczy głównych bohaterów uważam że wszyscy byli ciekawi i co jest dosyć nieprawdopodobne żaden z nich nie denerwował mnie w najmniejszym stopniu.
Polecam tę książkę każdemu ponieważ jest to niezwykle poruszająca historia o miłości która...

Urmurmina | 2014-04-05

Moje ulubione historie to historie skomplikowanej miłości między aniołem i człowiekiem, dlatego "Blask" musiałam przeczytać. Pomimo, że wolę sytuację, kiedy to dziewczyna jest śmiertelniczką, a chłopak aniołem, to jednak historia Bethany i Xaviera bardzo mi się spodobała. Do tego Gabriel i Ivy jako świetnie dopełnienie obu światów. Mimo wszystko spodziewałam się większej akcji, ale i tak świetna opowieść!

myślnik | 2013-10-17
Przeczytana: 16 października 2013

Świat pełen przemocy i brudu potrzebuje nadziei.
Pomoc niesiona z czystej dobroci.
Przypomnienie ludziom,że nie są sami,że otaczają ich inni...inni,którym należy nieść pociechę i wsparcie.
Bóg nie zostawia swoich owieczek w potrzebie.
Zagubione są dla niego tym cenniejsze,bo mogą zostać odnalezione.
Wysyła swoje waleczne zastępy na Ziemię,by wesprzeć bezbronnych ludzi w walce ze złem...walce,która rozgrywa się tuż pod ich nosem,i w nich samych.

Anioły.

Mocarne,jak świetliste skrzydlate,marmurowe posągi,spływają na Ziemię.
Pierwiastek Pana zawarty w anielskiej poświacie.
Mocne skrzydła młócące powietrze na znak siły wszechmogącego majestatu.
Ich delikatna puchowa konstrukcja,by podbić wrażliwe podejście do ludzi.
Determinacja,by zwyciężać i miażdżyć siły ciemności.
Przenikliwy umysł,by wnikać tam gdzie człowiek nie może.
Zimne,stałe serce,by nie dać się wciągnąć w pułapki wiecznych rozterek.

Anioły.

Gabriel,Ivy i Bethany.
Wojownik,uzdrowicielka i początkujący anioł...

DafNe | 2011-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 marca 2011

Całkiem przyjemna lektura.
Z początku obawiałam się, że czytanie tej powieści będzie trudne - zasugerowałam się małym drukiem, lecz okazało się, że się pomyliłam. Niesamowicie szybko się czyta. Akcja rozwija się w normalnym tempie, jedynie na końcu można zauważyć przyśpieszenie (a może to ja przyśpieszyłam czytanie?).

Jedna z powieści, w której Ona jest postacią nadprzyrodzoną, a On zwykłym człowiekiem (zazwyczaj jest na odwrót, prawda?).

Czytanie takiej historii było przyjemnością, raz nawet się łezka zakręciła w oku...

Mimo, że autorka ma zaledwie osiemnaście lat, już stworzyła piękną powieść. Pozostaje czekać na kolejny tom, bo ciekawi mnie, co jeszcze spotka tych bohaterów.

P.S.: Magiczna, świetna okładka. Baaaardzo mi się podoba :D

nadzieja1925 | 2013-11-13
Na półkach: Przeczytane, Wciągające
Przeczytana: 13 listopada 2013

„Blask” to opowieść o „skrzydlatych”, czyli o aniołach zstępujących na ziemię by czynić dobro. Jest ich pomiędzy ludźmi tysiące, pomagają nam zwrócić się ku sobie, pokochać nawzajem, uczą szacunku i współpracy. Na świecie jest zbyt dużo złości, nienawiści, podłości, a to pobudza tylko moce ciemności i zachęca je do działania. Kiedy jednak już raz się uwolnią, nie będzie można ich powstrzymać. Praca aniołów polega zatem na niwelowaniu negatywnego wpływu mocy zła i zapobieganiu nieszczęściom.

Bethany jest jednym z trzech aniołów, które zostały wysłane na Ziemię z misją powstrzymania sił ciemności od ciągłego rozszerzania swoich wpływów na ludzi. Razem z archaniołem Gabrielem i serafinem Ivy zjawiają się w Venus Cove jako rodzeństwo.

Bethany ma najwięcej z człowieka, a jednocześnie to właśnie jej jest najtrudniej się przystosować. Wszystko się zmienia gdy w jej życiu pojawia się Xavier, przystojny i skryty chłopk, który już nie jedno w życiu wycierpiał. Pomiędzy tą dwójką szybko...

Hybrisa | 2015-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 09 marca 2015

Gdyby głupota mogła latać…

… zapewne przyjęłaby postać Bethany Church – siedemnastoletniej wysłanniczki niebios zesłanej przez siły wyższe do czynienia dobra na ziemi. Jeśli sam opis nie jest wystarczającym powodem, aby odłożyć książkę na półkę zapraszam do dalszego czytania. Oto moja rada jak zaoszczędzić czas, a tym bardziej pieniądze.

Ziemia staję się miejscem coraz bardziej niebezpiecznym. Nieoczekiwane pożary, tajemnicze porwania, nagłe samobójstwa nastolatków. W obronie najsłabszych do małego miasteczka, Venus Cove przybywa troje wysłanników niebios: wojownik Gabriel, uzdrowicielka Ivy oraz niedoświadczona Bethanie. Beth jako najmłodsza z trójki rodzeństwa posiada w sobie więcej cech z człowieka niż anioła. Oczarowana życiem śmiertelniczki bardzo szybko przestawia się na tryb nastolatki i zakochuję w ludzkim chłopcu. Nie tylko siły niebios chcą rozdzielić zakochanych, ale również piekła.

Sięgając po pierwszą część trylogii doczytałam się rozmaitych recenzji. Z ogólnego...