Gwiazda Anioła

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Wydawnictwo: Amber
Angel Star
kasandra_85

W świecie dobrych i upadłych aniołów, tajemniczych symboli i wszechogarniającej miłości, anioł stróż zakochuje się ludzką miłością w dziewczynie uwodzonej niebezpiecznym urokiem upadłego anioła. "Czy wierzysz w anioły?" Kiedy Garreth, nowy i najprzystojniejszy chłopak w szkole, zadaje jej to pytanie, szesnastoletnia Teagan musi odpowiedzieć, że tak. Widuje je nie tylko w snach. Również za...

"Czy wierzysz w anioły?"

Kiedy Garreth, nowy i najprzystojniejszy chłopak w szkole, zadaje jej to pytanie, szesnastoletnia Teagan musi odpowiedzieć, że tak. Widuje je nie tylko w snach. Również za dnia ukazuje jej się skrzydlata postać, przerażająca i pociągająca zarazem...

A teraz dowiaduje się, że Garreth jest aniołem, stworzonym, by ją chronić... i by ją kochać. Lecz nie ma światła bez ciemności. Tea będzie musiała wybierać pomiędzy jasną miłością a mrocznym zauroczeniem, pomiędzy poświęceniem anioła światła i kusicielskim pięknem anioła ciemności...
R Gwiazda anioła, pierwsza powieść Jennifer Murgii, pozwala zatopić się w stworzonym przez młodą autorkę świecie romantycznego uczucia i odwiecznej walki światła i mroku, przemawiając do wyobraźni czytelniczek Upadłych i Szeptem.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1099/gwiazda-anio%C5%82a

Aeyra | 2019-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Słaba- to słowo chyba dobrze określa tę książkę. Wydarzenia dzieją się za szybko po sobie, sam pomysł na fabułę nie jest zbyt oryginalny, poza tym książka jest bardzo przewidywalna. Szkoda, bo pierwsze 50 stron wyszło nawet fajnie. Wiele rzeczy nie zostało wystarczająco opisanych i wyjaśnionych. Jedynym plusem jest to, że szybko się czyta. Nie polecam i nie mam zamiaru czytać kontynuacji.

Wiola | 2019-04-30
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Lekka przygoda z aniołami w roli głównej, romans w amerykańskiej szkole, fabyła jakich setki. Książka czyta się lekko i bardzo szybko.

Bardzo ciekawa i wciągająca historia o miłości . Jest moją pierwszą książką w której występują anioły . Żałuję że , w Polsce nie ukazała się kontynuacją ,, Gwiazdy anioła '' i że ta książka była taka krótka . Bardzo polubiłam Teagen i Garetha i cieszę się że , mogli być razem szczęśliwi . Uważam że ich miłość , jest magiczna , wyjątkowa i piękna jak i cała książka . Poza tym która z nas nie marzy o takim aniele stróżu jak Gareth który kochałby nas tak jak on Teagen ?

martulcia | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Czytałam i brakowało mi czegoś. Historia z niewykorzystanym potencjałem. Mam odczucie,że autorka za mało weszła w uczucia głównej bohaterki i nie rozwinęła ich na tyle,żeby wciągnąć mnie bez granic, w związku z czym książkę odbieram , hmmm , powierzchownie? Czytając miałam wrażenie, że jest to trochę dłuższe streszczenie, a nie pełna wersja tej anielskiej opowieści.Z ciekawości przeczytałabym 2 pozostałe części,(ale wydanie polskie jak widać nie istnieje)być może wtedy nabrałabym większej sympatii do tego dzieła literackiego.

olenka1310 | 2017-05-09
Przeczytana: 08 maja 2017

Uwielbiam książki o aniołach , ale ta książka wypada słabo .Ciesze się ,że ją pożyczyłam i nie wydałam na nią złotówki . To ta książka , którą przeczytam raz , i już więcej do niej nie wrócę . Nie porwała mnie , ogólnie pomysł fajny ale akcja rozgrywa się za szybko.Zero jakiegoś przezywania emocji , w momencie kiedy wydawałoby się ,że człowiek powinien się załamać . Krótka książka , którą męczyłam tydzień , zasypiając po kilkunastu stronach

Klaudyna | 2017-04-08
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Sama fabuła książki z początku jest bardzo interesująca. Niestety gdzieś w połowie a zwłaszcza pod koniec gdzie wszystko się rozwija nagle zaczyna być nudna. Moim zdaniem autorka zepsuła tą książkę. Miała się zapowiadać wciągająca książka a wyszło jak wyszło. Szczerze jej nie polecam jednak każdy ma swój gust.

Karo | 2016-02-26
Przeczytana: 05 lutego 2016

Chyba od zawsze temat aniołów wzbudzał moje zainteresowanie, a od kiedy zaczęłam nałogowo czytać poznałam wiele, naprawdę wiele ich „twarzy”. Oczywiście jedne były lepsze, a inne gorsze, ale przeważnie autorzy nie psuli tych postaci. Raczej mnie pozytywnie zaskakiwali – jak chociażby Danielle Trussoni (Angelologia, Świat Książki 2010) czy Carolyn Jess-Cooke (Zawsze przy mnie stój, Otwarte 2011). Gwiazda anioła Jennifer Murgii trafiła do mnie około 4 lat temu jako wygrana w konkursie blogowym i dopiero w tym roku „natchnęło” mnie, aby ją „skonsumować”.

Historia opowiedziana przez Jennifer Murgię jest skierowana do młodych czytelniczek - nastolatek i powiela ona utarte schematy z gatunku paranormal romance (PR). Mamy tutaj nastolatkę - przeciętną dziewczynę – uczennicę liceum, która nie wie o swoim „wyjątkowym” przeznaczeniu, oraz dwóch przystojnych i na swój sposób pociągających oraz (trzeba to podkreślić) paranormalnych chłopaków: jeden – jak się domyślacie – chce ją chronić, a...

Zaczytana_Czekolada | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Magda | 2016-01-09

Och... co powiedzieć ? Czytając opis myślałam , że książka będzie lepsza. Jednak nie. Bardzo przewidywalna, denerwowało mnie to , że Teagan nie jest pewna swoich uczuć do oby dwóch aniołów... jeden światłości , drugi ciemności. Widać było , że ten pierwszy anioł - jej strażnik był szczerze zakochany, lecz ona nie wyglądała na taką samą. Wcale nie byłam przekonana tym co mówiła. Szczerze mówiąc książka tak jakby - bez duszy .

Szkoda :/ , bo spodziewałam się od niej więcej emocji , niż tylko znudzenie.