Gwiazda Anioła

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Wydawnictwo: Amber
Angel Star
kasandra_85

W świecie dobrych i upadłych aniołów, tajemniczych symboli i wszechogarniającej miłości, anioł stróż zakochuje się ludzką miłością w dziewczynie uwodzonej niebezpiecznym urokiem upadłego anioła. "Czy wierzysz w anioły?" Kiedy Garreth, nowy i najprzystojniejszy chłopak w szkole, zadaje jej to pytanie, szesnastoletnia Teagan musi odpowiedzieć, że tak. Widuje je nie tylko w snach. Również za...

"Czy wierzysz w anioły?"

Kiedy Garreth, nowy i najprzystojniejszy chłopak w szkole, zadaje jej to pytanie, szesnastoletnia Teagan musi odpowiedzieć, że tak. Widuje je nie tylko w snach. Również za dnia ukazuje jej się skrzydlata postać, przerażająca i pociągająca zarazem...

A teraz dowiaduje się, że Garreth jest aniołem, stworzonym, by ją chronić... i by ją kochać. Lecz nie ma światła bez ciemności. Tea będzie musiała wybierać pomiędzy jasną miłością a mrocznym zauroczeniem, pomiędzy poświęceniem anioła światła i kusicielskim pięknem anioła ciemności...
R Gwiazda anioła, pierwsza powieść Jennifer Murgii, pozwala zatopić się w stworzonym przez młodą autorkę świecie romantycznego uczucia i odwiecznej walki światła i mroku, przemawiając do wyobraźni czytelniczek Upadłych i Szeptem.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1099/gwiazda-anio%C5%82a

nadzieja1925 | 2014-04-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Anioły nie mają linii życia, serca, pomyślności i intuicji... zero linii papilarnych. Ale za to mają oktagram: może on być jednoelementowy, które posiadają tylko dobre lub dwu, które mają te złe. W tej książce również ważna rzeczą jest cyfra 8; jest to liczba losu, przeznaczenia i sprawiedliwości oraz symbol kompletności..., ale żeby zrozumieć sens wszystkiego co napisałam u góry, trzeba najpierw przeczytać książkę.

Teagan jest nikim, aż do czasu poznania Garretha, który jest jej Aniołem Stróżem. Opowiada jej jaka jest silna, mądra i wgl, a do tego przekazuje jej ważne zadanie pokonania Hadriana (tego złego). Oczywiście Garreth kocha Teagan, ale mogą być razem tylko przez 8 dni... Co się zmieni? Czy uda im się być razem? Czy pokonają siłę ciemności Hadriana?

Książka strasznie przewidywalna, przez co robi się nudna z każdym kolejnym rozdziałem... Lektura jest lekko napisana, ale niektórych opisów po prostu nie dało się znieść i musiałam je omijać. W sumie straciłam tak 2 godziny...

MarCyśka | 2012-03-02
Przeczytana: 02 marca 2012

Moim zdaniem akcja rozgrywa się ZA SZYBKO...
(Książka nie pobiła w "WSPANIAŁOŚCI" żadnej, które czytałam...)

kasandra_85 | 2011-06-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Asia | 2011-08-22

książka na swój sposób ciekawa. Bardzo fajny element ukazujący również zła stronę Anioła, bezgraniczne zaufanie i oddanie. Książka pokazuje Anioła po części tak jak my go sobie wyobrażamy, skrzydła i te sprawy. Jednak dodatkowo można tutaj zobaczyć w Nich, coś z człowieczeństwa , co mnie zafascynowało. Czekam na więcej.

Urmurmina | 2014-04-06

Wystarczył promocyjny tekst książki, żebym do niej sięgnęła: "Dla fanów 'Szeptem' i 'Upadli'". Kocham historie z aniołami i upadłymi aniołami, jak inni kochają z wampirami. "Gwiazda Anioła" spełniła moje oczekiwania co do joty - walka dobra ze złem, cudowny Garreth, ale i nie mniej urzekający Hadrian, świetna główna bohaterka i genialna historia! Polecam, polecam, polecam!!!

Żyjesz z dnia na dzień, bez większych problemów, aż tu nagle dowiadujesz się, że to od ciebie zależy cała przyszłość ludzkości.
To ty, musisz stanąć do walki o dobro z samym aniołem ciemności - niejakim Hadrianem, bratem Lucyfera.
Jakbyś zareagował?

Tea, bała się. Całe brzemię spoczywające w jej rękach, przerosło ją.
Jedynym jej wsparciem i nadzieją na lepsze jutro, był jej anioł stróż - Garreth.
Garreth dla Teagan był gotów zrobić wszystko. Jako jedyny z ogromnej grupy Strażników pokochał istotę ludzką. Dla niej był gotów stać się człowiekiem.
Niepowtarzalna więź pomiędzy nastolatką, a aniołem.

Książka lekka, wciągająca i wywołująca niesamowite emocje.
Gdy byłam zmuszona odłożyć ją choć na chwilę nie mogłam się doczekać kiedy znów po nią sięgnę.
Na początku odczułam naprawdę coś niepowtarzalnego. P. Jennifer Murgia sprawiła, że dogłębne odczucia i myśli odczuwałam zupełnie tak samo jak bohaterka. Czasami czułam się tak jakbym to ja była główną bohaterką. Emocje, których nie...

joanna453462 | 2012-03-12

nudna i przewidywalna . Przez cały czas myślałam jedynie o tym żeby jak naszybciej skończyć ją czytać i móc odłożyć z powrotem na półkę.A najgorsze jest to że już z góry wiadomo jakie będzie zakończenie. żałuję że ją kupiłam.

Ocena 3/10

Pami | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Czy wierzysz w anioły ?
Tea zawsze od dziecka obawiała się czegoś czego nie mogła dostrzec, a tylko słyszała nocą trzepot skrzydeł. Na dodatek prześladowały ją koszmary senne..
Gdy pewnegoo dnia wychodzi na dziedziniec w szkole poznaje przystojnego, nowego ucznia szkoły który prosi ją o pomoc - Garetha. Od tamtej pory zaczynają się spotykać, a w pobliżu Garetha, Tea czuje się bezpiecznie.
Gareth zabiera ją w pewne miejsce i ujawnia kim tak naprawdę jest, oraz, że ma tylko 8 dni, aby uśmiadomić Teagan, że przyjdzie jej stoczyć walkę z aniołem ciemności, bratem Lucyfera o ocalenie nie tylko ludzkości, ale i aniołów stróżów.
Niestety walka nie jest do końca zwyciężona. Teagen wciąż czuje, że Hadrian gdzieś się czai i obserwuje ją., że w końcu kiedyś znów po nią wróci.
A Tea ?
Tea kocha Garetha z wzajemnością. To dla niej Gareth złamał reguły, aby móc zostać na ziemi razem z nią, ale wciąż jako anioł.

Czytało się lekko, miło i szybko. Jednak dostrzegłam, że gdzieniegdzie w książce...

WampirkaJustynka | 2012-04-09
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Romantyczna opowieść o wielkiej miłości dobrych i upadłych aniołów, na którą czekają czytelniczki Upadłych i Szeptem.

Śmiertelna dziewczyna związana wielką miłością z aniołem światła, przyciągana hipnotyzującym urokiem anioła mroku

W środku kręgu Garreth i Hadrian stali naprzeciw siebie, a płomienie tańczyły wokół ich nóg.
Dwa anioły. Anioł światła i anioł ciemności. Obaj piękni. Obaj potężni. Jeden ucieleśniał miłość, drugi – zniszczenie.
A ja byłam poza kręgiem i pragnęłam ich obu…

W świecie dobrych i upadłych aniołów, tajemniczych symboli i wszechogarniającej miłości, anioł stróż zakochuje się ludzką miłością w dziewczynie kuszonej niebezpiecznym urokiem upadłego anioła.

Disaster | 2014-08-13

Nadszedł czas by wypowiedzieć się nieco o książce 'Gwiazda Anioła' autorstwa Jennifer Murgii, tylko co tu napisać gdy taki wielki zawód mnie spotkał?
Owszem, po przeczytaniu samego opisu nie liczyłam na nic wielkiego (ten nudny schemat; on najprzystojniejszy, nowy w szkole, oczywiście musi być z nią, najnudniejszą, najgorszą itede... wiadomo, nic nowego), jednak to co przeczytałam to już totalna porażka.
Taa, czyta się szybko, akcja zasuwa... jednak momentami aż za szybko, większość wydarzeń idzie łatwo przewidzieć, wszystko takie płaskie, zbytnio nie wciągające. Właściwie po kilku pierwszych rozdziałam miałam to zostawić, ale postanowiłam dobiedzić do końca (z cichą nadzieją, że może będzie lepiej, ale nadzieja matką głupich, było coraz gorzej).
Ginie jej przyjaciółka, normalnie człowieka w takiej sytuacji dopada dołek, najbliższa osoba odeszła itp. a tu... no ona ma swego aniołka, on jest taki ciepły, taki przystojny, ciekawe jaką niespodziankę zrobi co z tego, że Claire zginęła....